Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2017, 12:24   #209
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał BloodyMarry Zobacz post
Ja w sumie robię barba, (mam nadzieję że uda mi się do dedlajnu ogarnąć KP) więc też mogę na 1 linię chyba iść :3
Jasne, że tak. Czy jesteś na pierwszej linii czy jako napastnik, w przypadku barbarzyńcy zależy od tego czy przekładasz CON na DEX czy odwrotnie. Barbarzyńca nie ma problemu z uczynienia CON dopiero trzeciorzędną cechą i skoncentrowaniem się na STR i DEX, ponieważ 1k12 HP na poziom oznacza, że masz tak jakby 2 punkty CON "za darmo". Oba rozwiązania (CON>DEX i DEX>CON) są dobre.

Choć u leśnej elfki warto chyba położyć nacisk na DEX (oczywiście po STR) i pójść w napastniczkę żeby wykorzystać maksymalnie rasową przewagę w skradaniu się. Proponowałbym więc STR>DEX>CON>reszta cech. W najbardziej skrajnej wersji STR 15 DEX 17 CON 15 INT 8 WIS 8 CHA 8.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 21-09-2017 o 12:35.
Lord Cluttermonkey jest offline