Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2017, 20:41   #1
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
[Warsztaty Savage Worlds]BiB - Fortuna i Sława!

Witam,
Ten temat służy jako temat do komentarzy odnośnie zbliżającej się sesji w systemie Savage Worlds w settingu Bestie i Barbarzyńcy.
Sesja początkowo solowa, nie wykluczamy dodatkowej rekrutacji w późniejszym terminie.

Gracz: RyldArgith

Startowa ranga postaci: Doświadczony

Dotychczasowe uwagi od MG:

Zasady domowe (house rules )
1. Zabronione są zawady: Mściwy, Wredny, Krwiożerczy. (Jak pisałem na PW nie bawi mnie prowadzenie dla psychopatycznych postaci)
2. Konieczna Zawada - Postać musi posiadać przynajmniej jedną z wymienionych: Kodeks Honorowy, Lojalny, Bohaterski. (nawet Leon Zawodowiec czy Conan czy Han Solo mieli swoje zasady)
3. Maksymalnie dwie Zawady dla postaci. [Edit: Punktu 3 nie powinno być, ilość zawad dopuszczam zgodnie z podręcznikiem podstawowym Savage Worlds]

Ale jest i bonus
Gdy weźmisz zawadę Bohaterski, dostajesz dwa dodatkowe rozwinięcia. Można do tego dodatkowo dobrać sobie jeszcze Zawadę poważną (lub dwie drobne) i wtedy efektywnie masz 3 rozwinięcia do przodu.

To teraz pytanie jakiego rodzaju postacią chciałbyś zagrać?


EDIT 13.11.2017
Wszystko dosłane i zatwierdzone, więc startujemy

Na początek kilka spraw technicznych:
Chciałbym abyśmy całą mechanikę walk i innych elementów sesji trzymali w temacie o komentarzach (tutaj )
Natomiast po zakończeniu walki lub np. pościgu rozgrywanego mechanicznie, na zmianę ja lub gracz (lub tylko ja jeśli gracz nie da rady) będziemy wstawiali fabularny opis do tematu sesyjnego.

Rzuty wykonuję ja, na razie mogę wklejać wyniki z kostnicy, jeśli okaże się to zbyt uciążliwe, lub dołączą kolejne osoby to raczej zrezygnuję z wklejania.

Czas odpisów: proponowałbym 4 dni dla gracza, 3 dni dla MG. Przy czym podczas walki lub dialogów wskazane byłoby szybsze tempo

Sposoby rozstrzygania walki: Jest ich kilka i chciałbym w miarę możliwości sprawdzić wszystkie. Mógłbym je podzielić jako:
1. Walka normalna z pełną mechaniką. Jak w podręczniku, tura po turze.
2. Walka przyspieszona. Jak wyżej, ale gracz daje delkaracje nap. na dwie lub trzy następne tury w stylu "atakuję wroga A aż padnie, potem atakuję B"
3. Szybka walka. Chyba jest też w polskiej edycji z 2015. Całą walkę rozstrzyga jeden rzut kostką.

EDIT:
Link do rekrutacji uzupełniającej:
http://lastinn.info/archiwum-rekruta...elniajaca.html ([SW Bestie&Barbarzyńcy] Fortuna i Sława - Rekrutacja uzupełniająca)
Link do sesji:
http://lastinn.info/sesje-rpg-fantas...a-i-slawa.html ([Savage Worlds] BiB - Fortuna i Sława!)
Link do materiałów sesyjnych:
http://lastinn.info/komentarze-do-se...y-sesyjne.html ([Warsztaty Savage Worlds]BiB materiały sesyjne)
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 10-12-2017 o 20:39. Powód: Start Sesji :)
Prince_Iktorn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem