Wątek: Tunelarz 2?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2017, 11:32   #20
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Jeśli chcesz uprościć GURPSa, rzuć okiem na gry, które Steve Jackson napisał jako taką wprawkę przed GURPSem (też na 3d6), czyli The Fantasy Trip (na który składają się miniksiążeczki Melee, Wizard, In The Labyrinth, i tak dalej). Jak nie chce Ci się szperać w starociach, to jest także dobry remake zatytułowany Heroes & Other Worlds. Miałem kiedyś chwilową zajawkę na te zasady, ale są dla mnie zbyt "taktyczne" jak na mój gust i prowadzą do dziwnych absurdów w rozwoju postaci na wyższych "poziomach" gry. Ale jak się wgryziesz, to mogą się dla Ciebie okazać jednym z najlepszych systemów walki jaki wymyślono. Podręczniki do TFT łatwo znaleźć przez Google.

PS GURPS sam w sobie nie jest skomplikowany. Steve w końcu powiedział, że 90% zasad to zasady opcjonalne. Jak prowadziłem kiedyś GURPSa to postaci potrafiłem tworzyć w locie, w minutę czy dwie. Kwestia podejścia.

Tunelarz + GURPS / TFT + WFRP - grałbym.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 11-11-2017 o 11:38.
Lord Cluttermonkey jest offline