Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2018, 15:26   #8594
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Wrzucam jeszcze raz poniższą wiadomość, bo było trochę edycji:

Cytat:
Napisał MatrixTheGreat Zobacz post
Co do wątku, to jeszcze się zastanowię, ale myślałem albo o dalszym pociągnięciu wątku wiadomości, którą otrzymała Shillen albo dogadania z likantropami albo ogarnięcie sprawy galaret i śluzów w Glimmerfel.
Brzmi jak głosowanie.

PS Jeśli Eol dalej zajmuje się mapą Podmroku, to prosiłbym o zmianę wszystkich dotychczasowych odległości wyrażonych w milach po prostu na "krótka podróż" (żadna chyba nie była wyrażona w setkach mil).

Jeśli podzielimy wszystkie podróże na krótkie, średnie i długie, to te najdłuższe (takie nawet po tysiąc mil) nie powinny być bardziej niebezpieczne niż najintensywniejszy adventuring day (7-8 spotkań bez długiego odpoczynku). Do tej pory nawet te krótkie bywały zabójcze...

Cytat:
Napisał MatrixTheGreat Zobacz post
Przy okazji pochwalę się, że wczoraj poprowadziłem pierwszą sesję kampanii Tyranny of Dragons, na żywo. Moim zdaniem nie zasługuje ona na tyle "hejtu", ile internet sypie w jej stronę - choć faktycznie DM musi się trochę narobić przed rozpoczęciem gry (nie wszystko jest tam podane "na tacy"). Trochę może razić lekki rail-roading, gracze muszą stworzyć postaci o konkretnej motywacji, ale jest to do przeżycia
Przyznam, że te oficjalne kampanie to fajne lektura. Dużo ciekawych pomysłów da się z nich wyłowić.

Railroady, tzn. liniowe scenariusze lubię, jak można do każdej sceny podejść na kilka różnych sposobów (np. walka lub negocjacje), są jakieś konsekwencje z wyboru tego a nie innego rozwiązania w kolejnych scenach i jakieś ryzyko porażki. Mnie bardziej w tych oficjalnych kampaniach przeszkadza brak struktury lansowanej w DMG (intensywne adventuring days) i uznaniowe nagrody XP. Przez to odnoszę wrażenie, że oficjalne kampanie są za łatwe i za szybko się w nich awansuje (szczególnie w Storm's King Thunder).

Ale ja to ja, strukturę tej kampanii mam rozpisaną w Excelu już do 30 poziomu (dzięki jakiemuś dodatkowi z DMsGuild), z dokładnością co do jednego encountera, jednego gp skarbu, jednego magicznego przedmiotu i jednego XP.


e. Wracając do gry:

Cytat:
- Robi z Katonem research na temat daraghuli, ewentualnie w drugiej kolejności na temat Kuli Cienia (to chyba powiązane tematy) jeżeli jest możliwość - wydamy na to z 600 gp może (tydzień, dwa)
Mogę Rashadowi i Katonowi odpowiedzieć na 3 pytania odnośnie darakhuli i 2 pytania odnośnie Kuli Cieni (przed początkiem gry). Niestety zaliczyliście komplikację (4 na k100), ale o tym już w nowej części.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman
Lord Cluttermonkey jest offline