Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2018, 23:44   #5
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Bo tak naprawdę w Dolinie Nentir występowali tylko eladrinowie. Zapomniałem o tym. Więc wysoki elf z piątej edycji to w naszej sesji eladrin, a rozpiskę eladrina z DMG mogę wtedy usunąć z oficjalnych źródeł (i tak nie jest na dobrą sprawę uznawana za oficjalną). Czy będziemy ich nazywać eladrinami czy wysokimi elfami, to chyba mało ważne.

Problem z głowy?

W dziale z postaciami dodałem info o Sildengoldzie. Może kogoś zainspiruje przy tworzeniu postaci.

PS Dużo anglojęzycznych nazw, szczególnie takich heroicznych przydomków, będzie przekręcanych na polskie, bo nie lubię tych wszystkich Hallwinterów i innych. Dotyczy to też nazw miejscowości. Hammerfast zmieniło się w Kostomłoty (akurat mi przypasowało do krasnoludzkiej nekropolii), Fallcrest w Zasępca (bo crestfallen to strapiony, a stąd już blisko do zasępionego ), Winterhaven po prostu w Zimową Przystań. Prosiłbym o nie stosowanie anglojęzycznych nazw przy postaciach (chyba że to klasyczny tolkienowski hobbit / niziołek, wtedy coś pobrzmiewającego angielskim zrozumiem).
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 31-03-2018 o 23:51.
Lord Cluttermonkey jest offline