Wątek: Oko czarownicy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2007, 21:54   #99
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
11 V – pod wieczór, Kanał La Manche



Fitzpatrick wewnątrz zagotował się, lecz nie dał tego po sobie poznać. Obrócił się w stronę odchodzącego Polaka:
- Panie Daniłłowicz, pana słowa skierowane do mnie uznam za przypadek przy pracy. Ten jeden raz i nigdy więcej. Póki ja tu dowodzę, póty pan będzie wykonywał me rozkazy. Będzie pan dowodzić, będzie pan sobie pozwalać na swoje uwagi. W innym razie wydam polecenie służbowe kapitanowi tego statku i nie zejdzie pan na ląd we Francji, lecz wróci do Anglii, z karnym raportem. Nie obchodzi mnie, co pan osobiście do mnie ma, to pańska sprawa, ale to jest wywiad Jego Królewskiej Mości a nie polski sejmik, na którym będzie pan potrząsał szabelką. Nie podoba się, wraca pan. W swej dumie proszę jednak nie zapominać, że jest pan ledwie kolejną miotłą do zamiatania, na dodatek obcą, bo z dziwnego nieistniejącego kraju, gdzie białe niedźwiedzie po ulicach chodzą. Nie sądzę, by Anglicy pana docenili za komentarze w stosunku do dowodzącego. Ma pan coś do powiedzenia jeszcze? Jeśli nie, to jest pan wolny.
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline