Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2018, 15:25   #137
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał hen_cerbin Zobacz post
Przyznam że się zgubiłem. Czemu Morhołt znajduje się daleko daleko od Angusa choć deklarowałem że podjechał tak by być obok (zawsze to zasłona)?



Angus rzuca oszczepem w tego na M2, chowa się za drzewo na M1 i używa bonus action second wind.

e: jeśli nie zajmie to miejsca ataku, ruchu ani drugiego wiatru to też krzyczy do goblina na L1 by się poddał, a darują go życiem.
Mój błąd. Myślałem, że zostaliśmy tylko przy rzucie oszczepem. Poprawiłem - daj znać, czy o takie ustawienie Ci chodziło.

Angusa schowałem za bliższe drzewo, bo nie ma tyle ruchu niestety (w krzewach tylko 3 kratki).

Cytat:
Napisał AJT Zobacz post
No to próbujemy


ready action: jak wilki ode mnie odbiegną, to...
za pomocą Favored Enemy: Humanoid chciałbym wytropić szamana (you have advantage on Wisdom (Survival) checks to track your favored enemies) i...
1. Mogę? W sensie dobrze rozumuję, że tutaj "track" też może zadziałać?
2. Jak tak, to jest to normalna akcja, tak (nie bonusowa)?
3. Ready zadziała dopiero po ruchu wilków (więc i po ruchu szamana). Mogę dopiero wtedy zdecydować, gdzie się poruszę (pewnie akcji nie wykonam na leżąco, a jak poczekam, to będę wiedział też gdzie najlepiej iść)

I przy okazji mam pytanka co do czarów (by rozwijać też swoją wiedzę ).
1. Czy Hail of Thorns jest wciąż aktywny? Czy po moim umieraniu się deaktywował.
2. Mogę mieć aktywne dwa czary (Hail of Thorns i ewentualnie Hunter's Mark)
To tropienie po śladach, z uwagi na czasochłonność raczej do zastosowania poza walką. Już łatwiej byłoby Ci odpalić Twoj magiczny radar, czyli primeval awareness, które zajęłoby 10 rund (1 minutę), ale skutecznie zlokalizowało szamana. Niestety za 10 rund w takim tempie to wszyscy będziecie martwi.

Możesz mieć aktywny tylko jeden czar z wymogiem Concentration, czyli albo hail of thorns albo hunter's mark. Czary nie wymagające koncentracji można rzucać dowoli.

Ewentualny ruch, tak, możesz wykonać po wilkach - o to chodzi z ready action.

e.

Cytat:
Widząc, że leśny goblin prędzej ucieknie niż się podda, Angus strącił go z drzewa celnie rzuconym oszczepem. Spadł w orlicę i już nie powstał.
Punkt dla Was. Dawit?
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 21-04-2018 o 15:38.
Lord Cluttermonkey jest offline