Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2018, 12:29   #620
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Odpisałem.

Anurowi odpiszę później albo jutro.

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Z tym prowadzeniem karczmy przez wojowników to o tyle widzę problem, że jeden to far traveller, więc zupełnie nie przywiązany do regionu i niezainteresowany osiedleniem się gdziekolwiek, drugi to elf leśny, gdzie raczej też nie mieszkają w miastach a trzeci to gith, właściwie outsider i nie wiadomo, czy szuka tu nieruchomości, czy czego innego.
Ok, rozumiem. Nie będę Was zresztą cisnął w tym kierunku. Karczma to tylko częściowa realizacja tego co napisałem w FAQ:

Cytat:
Czy przewidujesz zarządzanie domentami, rozkręcanie biznesów, zdobywanie nieruchomości, itp.?

Tak, będzie taka możliwość i to na dosyć wczesnych poziomach (pierwszy tier of play, czyli poziomy 1-4) w porównaniu ze starszymi edycjami. Jest to jednak element zupełnie opcjonalny, gdyż nie chcę tego forsować.
Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Teraz Rad coś syknął i jest fajnie, przypomniało mi się, że bierze udział. Acz no, ogółem też zachęcam do aktywniejszego dialogowania. Rzuty na charyzmę nie lecą póki nie próbuje się czegoś wyhandlować.
Mamy taką zasadę skills with different abilities. Zastraszanie poprzez efektowny pokaz kilku ruchów glewią jest możliwe. Przesłuchiwania mogą, a nawet powinny iść z WIS (Insight). Długie i powolne tortury z WIS (Medicine). I tak dalej.

Możemy sobie uprościć jeszcze bardziej. Niech każdy gada co chce, a dopóki jesteście razem, to test zawsze będzie wykonywać postać z najwyższym modyfikatorem, jeśli nie ma nic przeciwko popieranej treści. Może być? Wtedy nie będzie syndromu party fejsa i milczącej reszty. Każdy może dorzucić swoje pięć groszy bez obaw o suboptymalny test, a party fejs bardziej czuwa nad kierunkiem dyskusji niż ją dominuje. Dodam to do listy zasad domowych i możecie pisać ile wlezie.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 17-12-2018 o 12:36.
Lord Cluttermonkey jest offline