Wątek: Pytania o neuro
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2019, 13:09   #13
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- No to trochę nie jest wątek z mechą no ale...

1 - "Morderca" przy tworzeniu postaci daje bonus +2 do wybranego pakietu. Więc najłatwiej rozdać "normalne" punkty a na koniec doliczyć bonus z "Mordercy". 3 będzie miała w takiej rozpisce tylko umiejętność którą wykupiono "normalnie", za punkty na wysokość 1 i dodano ten bonus. Może tak być ale nie musi.
Na kupieniu całego pakietu jest strata 2 pkt. w puli umiejętności... optymalizator musiałby być tępy, żeby na to nie pójść.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
2 - "Maszyna" zaś, daje czasowy bonus do wybranego Współczynnika. Zgaduję, że Tobie w tym przykładzie chodzi o Zręczność. W takim wypadku ZRĘ rośnie o 2. Ruchy na modyfikatorach Współczynników, nijak nie wpływają na Suwak który zależy od umiejętności albo Cech czy Sztuczek. Nie jest więc zbyt trafne porównywać te dwa rodzaje modyfikatorów.
I dlatego użyłem pojęcia wirtualny suwak.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Bazowa ZRĘ to 14. Bazowy ums to 3 (np. Pistolety, gdzie władowano w punktach na poziom 1 i z bonusem z "Mordercy" ostatecznie wyszło 3).

- Przy posiadaniu Cechy "Maszyny" i zadeklarowaniu jej użycia, czasowo Zręczność rośnie o 2 czyli de facto na 16.

- Po zmodyfikowaniu więc byłby to zestaw do testowania/dalszych modyfikacji na poziomie ZRĘ 16 + ums na 3.
Dla ostatecznego stopnia trudności żródło bonusa nie ma znaczenia... Przy bazowej zręczności 14 Morderca podbija ST do 17, Maszyna podbija ST do 19 co daje sumę pozytywnych modyfikatorów równą 5 co jak przyzna Leminkainen nie jest niezgorszym wynikiem.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Bonus "Morderca" jest najważniejszy przy tworzeniu postaci, potem właściwie wtapia się w gotową KP więc trudno mówić, że daje jakiś bonus przy tym co się dzieje w sesji. Po prostu z tej przykładowej 1-ki podczas robienia postaci robi się 3-ka i te 3 bierze się do liczenia w sesji.
Było założenie...
Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
BG który wszystko ma wpakowane w snajperzenie
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- W oryginalnych, podręcznikowych zasadach Suwak nie działa w walce. Chociaż ja, w swoich sesjach, używam go inaczej ale to moje, prywatne homerule.
Ehh... określenie wirtualny powinno sugerować, że pojęcie suwak użyłem w sposób abstrakcyjny.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.

Ostatnio edytowane przez archiwumX : 07-02-2019 o 13:12.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem