Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2019, 20:15   #73
Mag
 
Mag's Avatar
 
Reputacja: 1 Mag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputację
- Heather!? – usłyszeli głos szeryfa Tappinga – Heather!? Otwórzcie natychmiast!
- Zaraz - syknął Jimmy. - Dawaj rękę, potem otworzysz - dodał równie cicho.
- Finch, otwieraj te drzwi, albo przysięgam, że zaraz je wyważę! – krzyknął Tapping. Felix wydawał się niezdecydowany. Po chwili ignorując Jimmiego wybiegł z pokoju i podbiegł do drzwi wejściowych. Szeryf szarpał za klamkę i pukał coraz głośniej. Dzieciaki wyszły na korytarz i zobaczyły jak Felix przekręca zasuwę wpuszczając policjanta do środka.
- Gdzie moja córka!? – spytał odpychając Felixa na bok.
- Spokojnie, przyszli mi tylko podziękować…
Tapping zauważył Heather. Wyciągnął radio i zwrócił do jednego ze swoich ludzi.
- Dzięki Mike, jestem w środku, możesz już wracać na posterunek – schował radio z powrotem za pasek, a potem popatrzył na dzieciaki rozgniewany.
- Co wy kombinujecie!? Heather! Odpowiadaj w tej chwili, co tu się dzieje? I nie próbuj kłamać droga panno, kiepsko ci to wychodzi!

Wyglądało na to, że Tapping był lepszym gliniarzem, niż dzieciaki przypuszczały i nie tak łatwo go podejść ani tym bardziej oszukać.
- A czy złamaliśmy prawo, panie szeryfie? - spytał Jimmy, który chciał się dowiedzieć, o co w gruncie rzeczy Tappingowi chodzi. I z jakiego powodu szeryf robi taką awanturę.
Heather stanęła przed Jimem, na którego przelotnie spojrzała, kręcąc głową, na znak, że taka postawa nie przejdzie przy jej rodzicielu. W końcu uniosła wzrok na policjanta robiąc skruszoną minę.
- Przyszliśmy sprawdzić, czy Felix jest bezpieczny - powiedziała w końcu. - To ma związek z tym co ci mówiłam wcześniej tato, żebyś nosił kamizelkę - dodała poważnym tonem.
Szeryf przyglądał się uważnie córce, ale tym razem chyba nie wyczuł fałszywej nuty i się trochę uspokoił. Pytanie Jimmiego całkowicie zignorował, najwyraźniej uznając, że nie musi się z niczego tłumaczyć trzynastolatkowi.
- Pamiętam tą rozmowę Heather. Ale dalej nie rozumiem…wytłumacz mi.

Felix stojący za plecami Tappinga popatrzył na dzieciaki, pokręcił głową i przyłożył palec do ust.
- Ale dlaczego mamy nie mówić? - stwierdziła z oburzeniem dziewczynka patrząc na Felixa, czym wykazywała, że darzy swojego ojca pełnym zaufaniem. - Tato, byłeś na miejscu wypadku, widziałeś gdzie wpadł samochód, którym jechaliśmy. To po prostu niemożliwe żebyśmy przeżyli. Tylko cud mógł sprawić, że się nie potopiliśmy - stwierdziła z przejęciem. - Od tamtej pory my wszyscy widzimy jak umrze osoba, której dotkniemy. Stąd wiemy, że ktoś chce zabić Felixa. I ta sama osoba zacznie strzelać w szkole do uczniów.
Jimmy milczał, nie wiedząc, czy wykazać się rozsądkiem, czy lojalnością. W końcu pokręcił głową, co mogło oznaczać zarówno zaprzeczenie słów Heather, jak i niezadowolenie z powodu gadatliwości.

Policjant zacisnął usta w wąska kreskę i zmrużył oczy. Mina ta nie zapowiadała nic dobrego.
- Zaczekajcie na mnie przy radiowozie. Chcę porozmawiać z Felixem – powiedział cichym, ale stanowczym głosem.
Heather spuściła głowę, ale zaraz popatrzyła na Felixa.
- Powiedz mu prawdę - mruknęła przechodząc obok chłopaka, gdy szła do drzwi, żeby zastosować się do nakazu rodziciela.
Jimmy, mimo wszystko, wolał się szeryfowi nie narażać. Ruszył więc do wyjścia, ale w taki sposób, by po drodze klepnąć dłoń Felixa.
Stało się coś czego chłopiec nie przewidział. Felix go wyczekał, a kiedy Jimmy już miał wyciągnąć dłoń, ten odsunął się nagle jakby wyczuł jego intencję. Popatrzył na niego spokojnym wzrokiem, pokręcił głową i poruszył bezgłośnie ustami.

James wyczytał słowo. „Znajdę was”.
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Venora, Chris i Lyn

Ostatnio edytowane przez Mag : 29-03-2019 o 00:04.
Mag jest offline