Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2019, 11:54   #35
Mag
 
Mag's Avatar
 
Reputacja: 1 Mag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputacjęMag ma wspaniałą reputację
Nie zgodzę się z Tobą Raga. W kosmosie też możesz robić korkociągi i beczki (pętle). Tak to są dwie różne figury (zainteresowanym mogę przesłać grafiki ). Akurat jestem na to wyczulona, bo ledwo co przerabiałam temat UPRT (sytuacje krytyczne w locie, a w nich korkociąg przeciągnięcie pogania) u siebie w programach szkoleń

Możesz też używać do woli zwrotów takich jak pikowanie, bo to określa kierunek w jakim udał się statek w odniesieniu do swojego poprzedniego położenia (przez pikowanie rozumie się wtedy zmianę kierunku w stylu "maska/nos w dół"). Różnica tylko jest taka, że w przestrzeni kosmicznej wykorzystujesz silniki manewrowe, a nie usterzenie do zmiany trajektorii.
Podsumowując możemy pikować, nurkować, wznosić się bo nadal używamy przestrzeni trójwymiarowej, jedynie za punkt odniesienia bierzemy przede wszystkim własne położenie/ustawienie danej jednostki, a nie jak na planecie ziemia-niebo.

Zgodzę się natomiast z tym, żebyśmy my jako gracze ograniczyli się do "fluffu", a MG wg swojego uznania pod pierzynką tekstu przerobi to mechanikę.
 
__________________
"Just remember, there is a thin line between being a hero and being a memory"

Gram jako: Irya, Venora, Chris i Lyn
Mag jest offline