Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2020, 22:31   #131
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Alaron Elessedil Zobacz post
Dlaczego straże wystawione przez Foltesta nie obawiają się, że strzyga ich zeżre?
Bo mają pancerze +500 do obrony. Albo magiczną aurę chroniącą przed jej atakami. Jeśli będziesz chciał sobie coś wytłumaczyć, to wytłumaczysz sobie wszystko.
Ehm, tego nie rozumiem, przecież dosłownie robią pod siebie, właśnie dlatego Geralt się ich tak łatwo pozbył, po prostu udając, że coś zaczyna blisko hałasować.

Ja uważam, że osobami tłumaczącymi na siłę jesteście wy, bo jak najbardziej można sobie wyobrazić, że coś jest prawdopodobne, ale umyślnie wolicie trzymać się tych interpretacji, które to wykluczają

Wasze fakty bazują na wypowiedzi w stylu "to nie ma sensu!", a jak opisuję potencjalne wytłumaczenie, to nagle jest "naciągane". A jak sami przyznajecie, że jest możliwe to jednak "serial powinien to wytłumaczyć", by nie trzeba było sobie tego domyślać. Więc jak to niby ma być obiektywne? To tylko wasze odczucia.

Driady z reguły zabijały męskich intruzów, ale wielokrotnie czytaliśmy, że jednak nie wszystkich. Myślę, że doppler, posiadając większość wiedzy Myszowora, jednak mógłby dać sobie radę.

Co do Myszowora to znalazłem tylko "↑ Andrzej Sapkowski's alphabet calls him "druid from Skellige", so its more likely than not that one of his parents was from the islands ". Ale szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, jak to dokładnie w książkach było, bo już mam totalnie zlasowany mózg grami i dwójką seriali.

Co do spotkania w lesie nadal uważam, że to ma sens. Co więcej, uważam, że w takiej postaci wydźwięk jest nawet silniejszy, bo sugeruje, że wyjątkowa więź przeznaczenia, która ich łączy sprawia, że poznają się zawsze i wszędzie.

Żeby było jasne, również uważam, że serial nie ustrzegł się logicznych baboli, ale uważam, też, że większość z tych tuzinami wyrzucanych z rękawa zarzutów jest nietrafionych albo mocno naciąganych.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 12-01-2020 o 22:41.
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem