Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2020, 14:14   #1
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
D&D 5 z LIczami przez Role Gate

Witam po przerwie

Zakładam, że zainteresowani Dungeons & Dragons kojarzą, może nawet piątą edycję, więc przejdę od razu do rzeczy, a raczej... do linka: www.rolegate.com.

Pomysł jest taki: ściągamy appkę na telefony czy odpalamy w przeglądarce i zgodnie z hasłem reklamowym gramy: 10 minutes a day, on your commute, in bed , anytime, anywhere, czyli taki jednolinijkowiec tylko przez platformę wyglądającą na pierwszy rzut oka na naprawdę funkcjonalną i w dodatku dostosowaną do sesji D&D 5.

Dlaczego nie PBF? PBF-y lubię, ale dużo czasu zajmuje mi prowadzenie kampanii na żywo (chętni - patrz podpis) i mam taki workload, że na jeden sensowny odpis gracze czekaliby miesiące.

Sesja będzie beginner-friendly. Od zera do bohatera. W piątej edycji używam tyle zasad domowych co nic, gralibyśmy prawie by the book. Małą przeszkodą może być fakt, że piątej edycji nauczyłem się na podręcznikach angielskich i nie chce mi się czytać polskich, ale raczej się dogadamy.

Szczegóły kampanii i postacie możemy dograć tutaj, trochę na zasadzie burzy mózgów. Z oficjalnych settingów i przygód kusi mnie co najwyżej Ghosts of Saltmarsh osadzona w świecie analogicznym do Greyhawka, ale raczej jako punkt startowy kampanii niż kampania, którą koniecznie musimy "przejść", więc na pewno byłoby sandboksowo i z jajem w tym portowym miasteczku. W świecie analogicznym do Greyhawka, bo może i mapy mi się obłędnie podobają, ale ich zawartość już niekoniecznie. A może ostatecznie pykniemy w coś innego, ale ważne, że pierwszy pomysł na grę już jest.

Kto się pisze na poszukiwanie przygód w świecie rzuconym na pastwę potężnych czarodziejów (i to nie dobrych wujków takich jak Elminster czy Fizban), gdzie dziesiątki chciwych państw nieustannie walczą o ziemię i wpływy, a którego cudów większość ciężko harujących w polu ludzi nigdy nie odkryje i nie zazna?

[media][/media]

Słone Bagna czekają na bohaterów / awanturników / złoczyńców (niepotrzebne skreślić).
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 14-02-2020 o 15:37.
Lord Cluttermonkey jest offline