Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2020, 11:47   #19
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Pobieżnie poczytałem nieco o systemie. Podoba mi się ten pomysł inkwizycji. Mógłbym zrobić jej agenta, z klasy Wayfarer'a, którego jakiś inkwizytor wysyłałby do badania "niepewnych" lokacji, gdzie nie wiadomo, czy potrzebna jest ingerencja inkwizycji, czy może wieśniaki rozsyłają plotki, bo zobaczyły przerośnięte zwierze przy wejściu do jakiejś groty. Jeśli problem jest mały, ma sam go rozwiązać, jeżeli jest znaczny, ma zrobić zwiad i donieść sprawozdanie do szefostwa, a jak chce się wykazać, może spróbować samemu rozwiązać znaczny problem na swoją zgubę.

Jak masz jakiś konkretny materiał o Lex Arcana, możesz mi go przesłać, to postaram się wpasować postać w ramy organizacji.

Na postać wziąłbym schemat pierwszy tylko zamienił Dex z Wis:
Character 1
-----------
Strength: 10
Dexterity: 15
Constitution: 15
Intelligence: 12
Wisdom: 10
Charisma: 13
Gold: 120
Stat-wise trochę sobie wtedy strzelasz w stopę, bo dla wayfarera DEX i CON jest najważniejszy (tzw. prime requisites), tj. postać będzie wolniej awansować po takiej zamianie.

Pomysł pasuje. Może być takim informatorem, nawet nie musi być stowarzyszony w tej organizacji jeśli chcesz zachować większą niezależność. Lex Arcana akurat wrzuciłem do mojej kampanii z innej gry osadzonej w rzymskich klimatach, bo pomysł mi się bardzo podobał. W linku masz quickstarter, ale nie wiem jak hojny informacyjnie. Teaser za to fajny. Tak sobie wyobrażam Praworządne drużyny poszukiwaczy przygód na usługach imperium w mojej sesji.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 26-10-2020 o 12:18.
Lord Cluttermonkey jest offline