Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2020, 10:35   #33
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał psionik Zobacz post
Kompletnie nie mam pojęcia, czy te zdolności klasowe są dobre, czy nie

Jak jest dwóch freebooterów, to kolejnego nie ma sensu brać. CB - zdam się na Ciebie. Opiszę na karcie postaci to co chcę i mam nadzieję, że pomożesz mi z mechaniką.
Fighter albo assassin albo elven nightblade. W tej kolejności.

e. Fightera dałem, bo w ACKS jest naprawdę konkretną klasą na niskich poziomach dzięki cleaves o których więcej można poczytać w zasadach dot. walki, ale bez magii i zdolności złodziejskich, chyba że coś da się dodać przez proficiencies, ale wątpię. Jak ktoś jest niezdecydowany, kim grać, polecam po prostu fajtera. Źle na tym nie wyjdzie, to nie trzecia edycja.

Assassina, bo to klasa, która pozwala grać na dwa różne sposoby - raz jako ciężkozbrojny, raz jako cichy zabójca, oczywiście nie bez kosztów - ma mniejszą HD niż wojownik (1d6 zamiast 1d8).

Elven nightblade, bo elfowie w ACKS obok mrocznych Zaharańczyków to takie gishowe klasy - trochę walczą, trochę czarują.

PS Jak komuś nie chce kupować się ekwipunku przedmiot po przedmiocie, to w Player's Companion jest coś takiego jak class templates, tylko trzeba mieć odpowiednio dużo gp.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 27-10-2020 o 11:02.
Lord Cluttermonkey jest offline