Wątek: Czy D&D gryzie?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2007, 17:49   #15
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Gratuluje poczucia humoru Abishai (z małej, z wielkiej?) . Jak pisałem wcześniej D&D mnie odrzucało. Paradosksalnie do D20 Moderna się przekonałem do zwykłej D20 również, po tym, jak zobaczyłem wielość settingów, ostatnio Czarna Kompania i przewspaniały Grimm. Mechanika nigdy nie neguje sensu storytellingu, który faktycznie w pewnym momencie stał się słowem-wytrychem, nawet nie kluczem. Z MIMa pamiętam ów spór WODziarzy z innymi RPGowcami, który dziś mi się kojarzy ze sporem miłośników tzw. komercyjnych RPG z "hinduskimi" . Opowieść zależy jeno od MG i graczy, ale to oczywistość, więc nie będę się wgłębiał.

W czym innym jeszcze uniwersalna mechanika D20 podoba mi się, że wreszcie nie muszę kombinować z moimi autorskimi jednostrzałówkami, (używałem zwykle mechaniki z CP2020, ZC lub WFRP), lecz będę mógł zastosować modułowego Moderna, który z łatwością daje się modyfikować, co autorzy settingów udowadniają. Nie lubisz D&D, bo jest megaepickie? To proszę bardzo zajrzyj do settingów, gdzie awans na levele ne znaczy, że w pewnej chwili wytrzymasz trafienie z czołgu na klatę. Dla mnie to ogromna zaleta.
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline