Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2021, 07:39   #9
Vashti
 
Vashti's Avatar
 
Reputacja: 1 Vashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputacjęVashti ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kal_Torak Zobacz post
Przykład mechaniczny podałem w ramach odpowiedzi na pytanie:
Założyłem, że pomysły związane z ujęciem mechanicznym koncepcji Wieloświatów też wchodzą w zakres pomysłów.
Oczywiście! Mechanika również jest częścią tej dyskusji, ja jednak zazwyczaj tak jak wspomniałam nie przywiązuje do niej taki wielkiej wagi, myślę jednak, że jeśli ktoś tu zajrzy może mu się to jak najbardziej przydać .
Cytat:
Napisał Kal_Torak Zobacz post
Bo ja wiem czy to takie "nietypowe" podejście. Ale jeśli chodzi o używanie warstwy mechanicznej na sesjach, to mamy bardzo zbliżone podejście. Ujmuję to nawet w taką "złotą zasadę", że testy wykonuje się dopiero wtedy kiedy jedna ze stron ich "zażąda" (MG lub gracze), a zatem dopóki nikt nie czuje potrzeby skorzystania z mechaniki to nawet sceny walki idą bez użycia kości. Ta zasada bardzo pomaga łączyć oczekiwania i preferencje różnych graczy, ale najczęściej prowadzi do sesji bez użycia mechaniki.
Tak to mniej więcej wygląda na moich sesjach. Co do ,,nietypowego,, podejścia bardzo często spotykam się z graczami/MG (poza moją w miarę stał drużyną) którzy do mechaniki przywiązują bardzo wielką wagę. Prawdziwi fanatycy w tej kwestii, czasem gdy ktoś usłyszy, że robimy sesję prawie bez rządnego rzutu kostką zaczynają robić wykład jaka to ważna cześć rozgrywki, choć dla mnie jest ona raczej dość poboczna.
Cytat:
Napisał Kal_Torak Zobacz post
Z drugiej strony mimo, że coraz rzadziej zdarza mi się wykorzystywać mechanikę na sesjach, to bardzo lubię przy niej "dłubać" i co jakiś czas ulepszać o nowe rozwiązania, na jakie wpadnę albo implementuje najciekawsze rozwiązania mechaniczne podpatrzone przy czytaniu rpegów. W tym celu korzystam z mechaniki własnej konstrukcji, aby mieć pewność, że raz użyta nie będzie psuła wspólnie wykreowanych scen fabularnych (zwłaszcza w przypadku walki).
Kilka razy próbowałam budować kilka własnych zasad mechanicznych z bratem, wyszły jednak nieco zbyt przekombinowane więc zrezygnowaliśmy z tego. Na pewno jest to jednak ciekawe zajęcie i można nad tym trochę ,,podłubać,, jak mówisz.
Cytat:
Napisał Kal_Torak Zobacz post
Zachowanie i faza obu księżyców to też jeden z tych elementów, które mogą znacząco wpływać na możliwość wejścia do świata duchowego (zarówno pozytywnie, jak i negatywnie). Myślę, ze warto kwestię księżyców (w szczególności Morrslieba) wziąć pod uwagę w kwestii ich oddziaływania na świat duchowy.
Zdecydowanie tak, podczas jego pełni siły chaosu stają się silniejsze przez co dominują świat duchowy. Utrudnia to i uniebezpiecznia wędrówek poza światem materialnym. Przeciwstawnie oczywiście kiedy Morrslieb jest w nowiu, jego wpływy się zmniejszają, a bezpieczne ( o tyle o ile) korzystanie z wieloświata jest łatwiejsze .
 
__________________
Jakoś radziła sobie z edukacją, ale miała wrażenie, że szkoła cały czas próbuje jej w tym przeszkadzać - Terry Pratchett ,,Muzyka Duszy,,
Vashti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem