Wątek: Czy D&D gryzie?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2007, 16:25   #20
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Nadmiar mechaniki można okroić, co też z powodzeniem robię i to niemal w każdym systemie i to mniejszym nakładem środków niż stworzenie nowej mechaniki. Po prostu gram inaczej. Mechanika jest dla mnie dodatkiem do świata, jedynie fizyką tegoż. Liczy się fabuła. Dlatego w większości przypadków nie przywiązuję uwagi do tego, by mechanika oddawała charakter świata tak jak dajmy na to w L5K. Dla mnie to męczące i nijak nie ułatwiające prowadzenia narracji.

Co ciekawe wydaje mi się, że najlepsze sesje wychodziły mi na kiepskiej przecież, lecz prostej mechanice WFRP.

W D20, którego nie uważam za dzieło sztuki jeno za rzemiosło, pasuje mi ta łatwość zastosowania i uniwersalność. Jeśli mi coś nie pasuje, pozbywam się. Z większością zasad tak można zrobić. Walk na pewno nie rozgrywamy na planszy.

No ale każdy gra po swojemu.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline