Wątek: Czy D&D gryzie?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2007, 18:56   #55
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Cytat:
A skoro taki z Ciebie senior RPG, to powinieneś chyba to wiedzieć, że odsyłanie do sesji Forumowych podczas dyskusji o RPG nie ma sensu.
Zaczyna mnie to nużyć Ninetongues. Sam zapytałeś,czy gram w "normalne" sesje, jak Ty to nazywasz. Podałem Ci dowód. Teraz słyszę, że jestem seniorem, co odczuwam w tym przypadku jako ironię. Chcesz rozmawiać, rozmawiaj, by kogoś nie urazić.

Cytat:
Moje więc "insynuacje" służą temu, żebyś Ty, lub ktokolwiek broniący D&D tak zawzięcie pochwalił się, jakie to wspaniałe rozgrywa sesje.
Dowody i możliwości padły wcześniej, poza tym, jak ktoś ma Ci to udowodnić? Nagrać własną sesję i przesłać na maila? Opisać fabułę, bo nie rozumiem. A wtedy Ty zrobisz to samo np. z L5K? Dla mnie kompletnie pozbawione sensu. Chyba że kompletnie mi nie wierzysz, a wtedy nie ma o czym rozmawiać, bowiem żadnych mych słow nie weźmiesz za prawdziwe.

Cytat:
Byłem świadkiem tego samego co Ty Kitsune. Wyjątki się zdarzają. I co z tego?
Nie pisałem, ze to były wyjątki. To zasada. O jakości sesji z mojego punktu widzenia zawsze decydował MG i gracze, nie system. Ten może mieć udogodnienia, które usprawnią odgrywanie postaci etc., ale nie będą decydujące. Owszem D20 nie ma najnowszej mechaniki i niektórych może odrzucać, ale ja w nim widzę te możliwości (opisane w powyższych postach), których Ty nie. I to cała sprawa.

Cytat:
Bo na Forum to byle kto potrafi poprowadzić niezłą sesję, a miejsca tu na mechanikę i crawla za bardzo nie ma.
Na żywo też z taką łatwością obrażasz rozmówców? Niestety nie byle kto potrafi poprowadzić sesję. W sesji forumowej ważne jest to samo co w klasycznym RPG. Nie mechanika, lecz fabuła, a ciekawą nie każdy potrafi wymyśleć, a już na pewno nie każdy potrafi poprowadzić.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline