Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2022, 21:26   #227
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
To smutne, bo rpg to gry wyobraźni. Gra polegająca na zmyślaniu, zazwyczaj wspólnie z innymi osobami. Systemy rpg pomagają w nawiązaniu wspólnego języka z innymi graczami. Dla przykładu na tym forum raz prowadziłem Warhammera ([Warhammer] Porywacze Zwłok) i w sumie jakbym bardzo chciał to bez problemu stworzyłbym "setting" potrzebny do rozegrania tej gry w jakieś parę godzin (w sumie taki manewr zrobiłem w prowadzonych tu przeze mnie Tunelarzu i Tunelarzu 2 (choć tu stworzenie jeszcze do tego instrukcji zabrało mi trochę czasu), a i pewnie niewiele więcej w Lunakrze Imperialis). Nazwa Warhammer pozwoliła mi pominąć sporo tłumaczeń, bo gracze ogólnie wiedzieli czego spodziewać się po tych realiach.

Jak to było w rekrutacji: ([Warhammer] Porywacze Zwłok)
Cytat:
3. Realia gry.
Typowy Warhammer, Imperium. Zarówno dom przyjmujący zwłoki jak i dom Alchemika znajdują się na jako - takim leśnym odludziu. Legalną przykrywką domu tysiąca trupów jest tartak - na posesję rzeczywiście skupuje się drewno i raz na jakiś czas zatrudnia pracowników, aby pozamieniali je w deski. Biznes ten jest całkiem legalny, a rachunki zgadzają się - właściciel trochę oszukuje na podatkach, ale to też część pozorów, bo jakby nie oszukiwał to dopiero byłoby podejrzane. Z drugiej strony Dom Alchemika, choć nie ma wywieszonej reklamy to wszyscy miejscowi wiedzą, że to dom Alchemika. "Miejscowi" to chodzi o mieszkańców trzech wiosek położonej w tej okolicy - jakby stanąć na dachu najwyższego piętra budynku Alchemika to można by zobaczyć w nocy światła ognisk najbliższej osady. Aktualnie pada jednak deszcz i jest noc.
Jakby do czegoś to było potrzebne to najbliższe wielkie miasto to Middenheim, dla przygody nie ma to znaczenia, ale dla tła waszej postaci może mieć.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 17-05-2022 o 21:34.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem