Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2023, 14:47   #3
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Nie było mnie tu jakiś czas, bo w pracy dużo się dzieje. Może krótsze a częstsze aktualizacje to sposób na przetrwanie erpegowo tego okresu.

Zostawiając na chwilę tworzonego Kurta Baina, powróćmy do dwóch postaci wylosowanych, ale oddanych jako postacie niezależne. Kim są, jak są nastawieni do mojego awanturnika, jaką mamy relację? Zacznijmy od odpowiedzi na te pytania w odwrotnej kolejności:

Relacja - rzut 2d6 na więź (bond), jak w "On the NPC" Courtneya Campbella
a) 4 - znajomy (acquaintance),
b) 10 - partner (partner).

Nastawienie - rzut 2d6+1 (reaction roll), gdzie +1 za CHA Kurta Baina
a) 5 - wrogie,
b) 5 - wrogie.

Czy to postacie z tej planety, na której rozbił się czarostatek Kurta Baina czy spoza? Ustaliłem szansę na 1-2 na 1d6, że spoza planety:
a) 6 - z tej planety
b) 1 - spoza.

Ciekawe! Nieprzychylny miejscowy, z którym Kurt miał już kilka razy do czynienia oraz zażyły wróg z innej planety przebywający niebezpiecznie blisko miejsca naszej gry.

Nieprzychylny miejscowy łączy mi się z wcześniejszym rzutem, z którego wyszło, że:

Cytat:
zaginiony wynalazca otaczał czarostatki wręcz religijnym kultem - samo jego uratowanie może nie zagwarantować, że będzie skory do pomocy...
Może na tej planecie istnieje powszechnie praktykowana religia, której dogmaty nastawiają negatywnie tutejszych do przybyszów z innych planet? Załóżmy szansę 1-3 na 1d6. Wypadło 5, więc to wrogie nastawienie musi wynikać z innych przesłanek.

Z kolei, czy ten wróg podobnie jak Kurt rozbił się na tej planecie? Podobnie szansa 1-2 na 1d6. Wypada 3. Nie, nie rozbił się.

W głowie rysuje mi się już wcale nie tak odległe backstory Kurta - kosmiczna bitwa dwóch czarostatków, w wyniku której jeden rozbił się na tej planecie, a drugi, albo przynajmniej jego część - jakiś zwiad tudzież patrol, wylądował gdzieś nieopodal, aby rozprawić się z niedobitkami. Nie wróży to dobrze postaci zaczynającej z zaledwie 2 hp...

Zastanawiałem się też nad wylosowanym fragmentem:

Cytat:
An inventor and his daughter recently disappeared into the dreaded manor house on the outskirts of town. You pick up your torches and pitchforks and head to the castle to free them from the Beast that’s rumored to live inside.
"You pick up your torches and pitchforks and head to the castle to free them from the Beast that’s rumored to live inside." - Jako, że gram solo, potraktuję, że to zdanie mówi o rival adventuring party, z którym Kurt może wejść w jakąś interakcję, ale szczegóły już innym razem.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 15-01-2023 o 10:10.
Lord Cluttermonkey jest offline