Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2023, 13:03   #6
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Niedobrze to wygląda, mam nadzieję że Kurt przeżyje to tragiczne nieporozumienie. Jeśli nie, to inny awanturnik będzie główną postacią?
Pewnie inny - dlatego założyłem, że ktoś jeszcze z załogi Kurta mógł przeżyć:

Cytat:
Pierwsze przygody będą opowiadać o załodze czarostatku rozbitego na prymitywnej planecie, nie bardziej zaawansowanej technologicznie niż średniowiecze - główną motywacją postaci do poszukiwania przygód będzie ucieczka z tej planety
Skoro zaczęło się tak pechowo, to wezmę Kurtowi Bainowi biegłość w Dyplomacji - całe szczęście w ACKS można wybierać proficiencies w trakcie gry, zgodnie z poniższą zasadą:

Cytat:
The player may choose to leave one or more bonus proficiency "slots" open, to be filled during play as circumstances suggest appropriate choices.
Wymuszona wspólna wyprawa do lochu nie byłaby nawet taka zła, ale wolałbym najpierw rozejrzeć się po miasteczku, do którego trafiłem. Miałem w planach zbieranie informacji, a może i nawet włamanie się do domu wynalazcy i jego córki. Motywacją Kurta jest ucieczka z tej planety, a nie łupienie lochów, pokonywanie Bestii czy ratowanie enpeców.

Będziemy negocjować. Z takim +2 wygląda to już lepiej. Kurt nie okaże niepewności czy słabości, poddając się czy uciekając, tylko uniesie ręce w pokojowym geście. W kilku słowach wyrazi, że jest pod wrażeniem organizacji miejscowych i gotowości do pomocy zaginionym bliźnim. Taki honor według "On the NPC", na którym będę opierać zasady interakcji społecznych.

Rzut na reakcję 2d6-2+1+2 przeciw powyżej 4 = 7 kontra 5.
-2 bo wroga reakcja
+1 za CHA Kurta
+2 za Diplomacy
przeciw 5, bo taki był poprzedni rzut (nowy musi być wyższy)

Sukces. Ciąg dalszy nastąpi.

 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 16-01-2023 o 18:45.
Lord Cluttermonkey jest offline