Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2023, 19:22   #7
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Będziemy negocjować. Z takim +2 wygląda to już lepiej. Kurt nie okaże niepewności czy słabości, poddając się czy uciekając, tylko uniesie ręce w pokojowym geście. W kilku słowach wyrazi, że jest pod wrażeniem organizacji miejscowych i gotowości do pomocy zaginionym bliźnim. Taki honor według "On the NPC", na którym będę opierać zasady interakcji społecznych.

Rzut na reakcję 2d6-2+1+2 przeciw powyżej 4 = 7 kontra 5.
-2 bo wroga reakcja
+1 za CHA Kurta
+2 za Diplomacy
przeciw 5, bo taki był poprzedni rzut (nowy musi być wyższy)

Sukces. Ciąg dalszy nastąpi.

W następstwie powyższego rzutu reakcja bohaterów niezależnych poprawiła się z wrogiej (threaten with capture) na neutralną (take up defenses). Pisane kursywą rozwinięcia klasycznego rzutu na reakcję biorę z doskonałej moim zdaniem notki blogowej Unpacking Reaction Rolls. Słowa Kurta trafiły do awanturników. Jak sobie wyobrażam tą wymianę zdań? Sam nie wiedziałem, dopóki nie rzuciłem na cechę charakteru rozmówców. Wykorzystałem tabelę z "On the NPC". Despondent, czyli przygnębiony, przybity, zniechęcony, upadający na duchu. Coś ich gnębi, posuwa ku desperackiemu chwyceniu za widły i pochodnie, dlatego zareagowali niemalże agresją, widząc w mojej postaci łatwy cel. Kurt Bain zmieszał rozmówców nieoczekiwaną pochwałą. Ich nieformalny przywódca, któremu musiało zrobić się trochę głupio, przeszedł w tej szermierce słownej do obrony, próbując się wytłumaczyć - zniknięcie wynalazcy, jak i pojawienie się Kurta, zdarzyło się mniej więcej w podobnym miejscu i czasie, co wzbudziło podejrzliwość. Jednym z wcześniej wylosowanych bohaterów niezależnych był nieprzychylny miejscowy, więc zaczyna się z tego wyłaniać obraz, jak postacie pokroju Kurta są traktowane przez tutejszych. Zastanawiam się też, co ich gnębi - powody mogłyby być różne, ale pewnie zniknięcie wynalazcy, skoro tak pozytywnie zareagowali na słowa Kurta.

Nie będę rzucał na te dwa, trzy założenia, które poczyniłem wyżej. Po rzucie mogłyby się co prawda okazać błędne, ale nie o to teraz mi chodzi. Z racji tego, że pierwszy rzut na reakcję był naprawdę niski, zgodnie z zasadami "On the NPC" nie spodziewam się długiej rozmowy, tym bardziej, że awanturnicy zbierają się do wyprawy, a chciałbym chłonąć poszerzający się świat gry zmysłami Kurta - to jest, jeśli moja postać chce się czegoś dowiedzieć, to musi o to kogoś zapytać, gdzieś się wybrać, coś przeczytać, i tak dalej, i tym podobne. W tym przypadku musiałby się zapytać rozmówców o to, co ich gnębi, czemu są mu nieprzychylni, o ich stosunek do wynalazcy, i tak dalej, i tym podobne. Od strony warsztatowej ograniczę w ten sposób rzucanie "światotwórcze", że tak je nazwę, na rzecz akcji w świecie gry. Innymi słowy lore nie będzie wykładany, tylko poznawany z każdym krokiem Kurta.

Nie znaczy to, że nie zamierzam zadać kilku pytań, ale będą to pytania o wiele ważniejsze. Przede wszystkim, GDZIE JA DO CHOLERY JESTEM? Podobnie jak Kurt nie wiem nic o planecie, na której rozbił się jego czarostatek. Pytanie mnie rozbawiło, bo przypomniało mi opcje dialogowe w TES: Morrowind, gdzie od większości napotykanych postaci można było usłyszeć wykłady na najróżniejsze tematy. Odpowiedź oprę o tabelę world tags z podręcznika głównego Stars Without Number. Rzucam 2k100 i...

Cytat:
LOCAL TECH

The locals can create a particular example of extremely high tech, possibly even something that exceeds pretech standards. They may use unique local resources to do so, or have stumbled on a narrow scientific breakthrough, or still have a functional experimental manufactory.

Enemies Keeper of the tech, Offworld industrialist, Automated defenses that suddenly come alive, Native alien mentors

Friends Curious offworld scientist, Eager tech buyer, Native in need of technical help

Complications The tech is unreliable, The tech only works on this world, The tech has poorly-understood side effects, The tech is alien in nature.

Things The tech itself, An unclaimed payment for a large shipment, The secret blueprints for its construction, An ancient alien R&D database

Places Alien factory, Lethal R&D center, Tech brokerage vault
Cytat:
OUTPOST WORLD

The world is only a tiny outpost of human habitation planted by an offworld corporation or government. Perhaps the staff is there to serve as a refueling and repair stop for passing ships, or to oversee an automated mining and refinery complex. They might be there to study ancient ruins, or simply serve as a listening and monitoring post for traffic through the system. The outpost is likely well-equipped with defenses against casual piracy.

Enemies Space-mad outpost staffer, Outpost commander who wants it to stay undiscovered, Undercover saboteur

Friends Lonely staffer, Fixated researcher, Overtaxed maintenance chief

Complications The alien ruin defense systems are waking up, Atmospheric disturbances trap the group inside the outpost for a month, Pirates raid the outpost, The crew have become converts to a strange set of beliefs

Things Alien relics, Vital scientific data, Secret corporate exploitation plans

Places Grimy recreation room, Refueling station, The only building on the planet, A “starport” of swept bare rock.
Nazwa planety - równie losowa, bo wziąłem pierwszy lepszy wynik z Sectors Without Number - SAEUNN.

Przyznam, że tego się nie spodziewałem. Czacha dymi. Aż muszę zrobić przerwę.

 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 16-01-2023 o 19:48.
Lord Cluttermonkey jest offline