Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2023, 09:01   #9
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Mam bardzo dziwne przeczucie, że moi rozmówcy nie są do końca szczerzy z Kurtem Bainem. Przygnębieni i zdesperowani zniknięciem wynalazcy, próbowali zaciągnąć go na siłę do lochu - do posiadłości, która jest legowiskiem Bestii... Może ci mieszkańcy zapomnianej i podupadającej kolonii to tak naprawdę kultyści składający Bestii ofiary w ludziach w zamian za możliwość przetrwania na wrogiej ludzkiemu życiu planecie? Może zaginiony wynalazca to ich duchowy przywódca, bez którego przestali sobie radzić? Nie znajdę odpowiedzi na te pytania, zadając je wprost. Wzbudziłbym tylko wrogość, gdyby moje przypuszczenia okazały się słuszne, albo zraził moich rozmówców w przeciwnym wypadku.

Zamiast tego, ciekawi mnie...

Cytat:
Co wiecie o tej całej "Bestii"?
Odpowiedzią niech będzie rzut na basic body shape według Random Esoteric Creature Generator:

11 Combination
11 Combination
5-10 Biped
12-16 Quadruped
5-10 Biped
5-10 Biped


Cytat:
Niewiele o niej wiadomo, bo i mało kto widział coś więcej niż jej przerażający cień w blasku pochodni... Ponoć to straszliwe monstrum porusza się na czterech potężnych odnóżach i ma trzy pary ramion zdolne rozerwać chłopa na strzępy!
Honor, Question, Question... Według "On the NPC" została mi jeszcze jedna interakcja z awanturnikami - bo wstępny rzut na reakcję wynosił 4 - zanim zakończą wymianę zdań i skierują się na wyprawę do lochu, chyba że będę próbował ich zatrzymać na siłę i przedłużyć rozmowę, ale wtedy zirytuję rozmówców i reakcja spadnie z neutralnej z powrotem na wrogą. W fikcji oznacza to na przykład, że zdenerwowani znowu będą chcieli zaciągnąć Kurta na siłę do lochu.

Cytat:
A gdzie jest jej legowisko? Znaczy się, ta nawiedzona posiadłość?
Jako że nawiedzona posiadłość jako pierwszy loch przypomina mi sytuację z The Sinister Secret of Saltmarsh niech już bez rzutu będzie podobna odległość - cztery mile stąd.

Odpowiedź na pytanie Kurta kończy tą wymianę zdań. Przygnębieni awanturnicy ruszają na wyprawę do nawiedzonej posiadłości... a Kurt? Nie rusza z nimi, bo nie jestem pewien jaie motywacje kierują tymi poszukiwaczami przygód, o czym już pisałem. Co zatem? Tego jeszcze nie wiem.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 21-01-2023 o 18:30.
Lord Cluttermonkey jest offline