Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2023, 21:05   #11
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Koniec dywagacji. Akcja! Awanturnicy, z którymi Kurt Bain odbył napiętą rozmowę, udali się w stronę lochu - zrujnowanej posiadłości nawiedzanej przez Bestię.

Pozostawiony sam sobie, postanawiam popytać się przypadkowych przechodniów, gdzie znajduje się dom zaginionego wynalazcy, ponieważ chciałbym rzucić na niego okiem. Może póki co bez próby włamania się.

On Downtime and Demesnes sugerował rozstrzyganie takiej nawigacji po nieznanych lokalizacjach klasycznym testem reakcji, ale modyfikowanym o INT i CHA postaci, a w przypadkach wyjątkowo trudnych i nietypowych, czyli dokładnie takich jak przypadek terrańskiego inżyniera na obcej planecie pośród nieznanej cywilizacji, także ujemnym modyfikatorem - niech będzie minus jeden. Rzucam 2d6+1-1 i otrzymuję... 9!

Cytat:
9-11 - Canny - 1d4 hours to find the location
Niestety po rzucie 1d4 okazuje się, że pytanie miejscowych i szukanie domu zajmie mi cztery godziny - pół dnia... pół dnia jeśli czas działa tu podobnie do ziemskiego? To dobre pytanie samo w sobie. Załóżmy na to z 33% szans. Dałbym nawet 50%, bo nie jestem fanem udziwnianych na siłę dób i kalendarzy, ale odpowiedź przecząca może pobudzi trochę moją kreatywność. Na 1d100 wypada 11. Działa podobnie, ale dublet sugeruje jakiś zwrot akcji. Kolejne dwa rzuty 1d100 dają dwa słowa z tabelek Mythic GM Emulator: ambush, elements. Czas działa przewidywalnie, ale tylko do pewnego momentu - coś w naturze tej planety sprawia, że w najmniej oczekiwanym momencie następuje drastyczna zmiana, może zamiana nocy z dniem? Przypomina się stary film Pitch Black... i to jest naprawdę dobry trop, biorąc pod uwagę, że miejscowi mają wewnętrzne lub zewnętrzne organy emitujące światło. Skoro planeta niespodziewanie potrafi pogrążyć się w długim okresie ciemności, podczas którego z letargu wybudzają się najgorsze potwory, tylko przystosowani do takich warunków tutejsi mają jakąś szansę przeżyć.

Cztery godziny to długo, więc rzuciłem na miejskie spotkania losowe. Tabele oczywiście z legendarnego Cities wydanego przez Midkemia Press. Samo spotkanie będzie równie legendarne, bo ze strażą miejską.

Czy to regularny patrol? 50% szans, a na k100 wynik to 88. Niestety nie. Kurt Bain widzi zbliżających się w jego stronę ośmiu (1d12) zbrojnych. Spodziewają się opłaty za "ochronę". Rzut 2d6 na reakcję daje 5+1 = 6 (neutral, insult). Nie zaczyna się miło, bo od obrażania mojej postaci (co jest raczej łatwe, bo różni się zdecydowanie od miejscowych i dobre cztery godziny błąka się po mieście, pytając o drogę), ale też nie wrogo - "ochronę" można potraktować raczej jako propozycję niż wymuszenie.

Zastanawiałem się nad wykorzystaniem w jakiś sposób otoczenia, ale nie będzie to łatwe. Według tabeli na losowy wygląd alejek z GM's Miscellany: Urban Dressing mamy tutaj 5 ft., hard-packed dirt floor; remarkably empty. Knowledge of spelunking may reveal that the alley is as clean as if a gelatinous cube had moved down it. Ciekawe, czy strażnicy miejscy są w jakiś sposób powiązani z tym hipotetycznym galaretowatym sześcianem?

Próbuję się jakoś wykręcić z tej sytuacji - za pierwszym razem udaję, że nie słyszałem, później, iż nie do końca rozumiem język, a jeśli będą dalej nalegać, to musieli mnie przecież z kimś pomylić, bo mam puste kieszenie. Na 2d6 wypada 6+4=10, a celujemy w przynajmniej 9, więc tym razem się udało. Ton rozmowy się zmienia (help for coin) - strażnicy nie do końca odpuszczają, bo tym razem zamiast żądania pojawia się pytanie. Szukają jakiegokolwiek źródła dodatkowego zarobku.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 19-03-2023 o 20:19.
Lord Cluttermonkey jest offline