Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2023, 22:20   #22
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Miło się rozmawia, ale tak jak już zostało wspomniane, zdążyliśmy w międzyczasie przejść z jednej dzielnicy miasteczka do drugiej - co zwykle uznaję za dobry powód do rzutu na random encounter, oczywiście na tabelę nocnych spotkań losowych z Cities Midkemia Press.

(Przy okazji, chyba dopiero zauważyłem, że ta mieścina nie ma jeszcze żadnej nazwy, ale z drugiej strony moja postać też o nią nie pytała.)

Cytat:
1d100 = 16
Priest
In most instances they will be armed and armored.
Number encountered: 14
Activity: Characters witness Priests performing a religious rite.
Nocne obrzędy ku chwale Złotego Cielca (85%)?! Tak (57 na 1d100)!


In most instances they will be armed and armored. Czyżby klasyka gatunku, czyli buzdygan i ciężka zbroja (85%)? Oczywiście (71 na 1d100).

Gdzie się odbywają? To musi być jakaś otwarta przestrzeń, skoro tak po prostu wpadłem w sam środek rytuału. Odpowiedzi szukam w Tome of Adventure Design.

Cytat:
Table 4-25: Open Areas
1d100 = 4
01-10 Arena (racing or gladiatorial)
Czy odprawiane modły przyciągają tłum gapiów mimo ciemności panującej na zewnątrz (80%)? Tak (32 na 1d100).

Ciekawią mnie te obrzędy. Szczególnie, czy ten kult nie ma dualistycznej natury (50%). Z jednej strony czci się i pragnie złota jako symbolu wszelkich bogactw materialnych, a z drugiej złotego blasku słońca, którego tak brakuje temu światu, kiedy nastają nieprzewidywane i niewiadomo jak długie okresy mroku.

Zbliżam się i obserwuję, potwierdzając swoje przypuszczenia (16 na 1d100), ale niektórzy z kapłanów odrywają się od obrzędów i zwracają uwagę na mnie i towarzyszących mi żebraków.

Cytat:
rzut na reakcję kapłanów
2d6 = 5+2 = 7
neutral / uncertain, avoid
Przerywają obrzędy i wycofują się. Dlaczego? Czy to z powodu Kurta Baina, czy żebraków? (50/50) To głównie mnie obdarzają niepewnymi spojrzeniami (15 na 1d100). Może dlatego, że wyglądam inaczej? Może widzą we mnie konkurencję? Albo kogoś im przypominam...? Nie dowiem się, jeśli z nimi nie porozmawiam, ale zanim zacznę dialog, ciekawi mnie reakcja żebraków. Może dużo zdradzić o codziennych stosunkach pomiędzy tymi dwoma skrajnie różnymi grupami mieszkańców.

Cytat:
rzut na reakcję żebraków na kapłanów
2d6 = 4+2 = 6
neutral / uncertain, criticize
Przysłuchuję się, co tak krytykują w kapłanach?

Cytat:
1d100 = 6
betray
Zdrajcy! Faryzeusze! Odstępcy! Renegaci! Kombinatorzy i krętacze!

 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 30-03-2023 o 23:04.
Lord Cluttermonkey jest offline