Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2023, 21:58   #26
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację

Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
To teraz mnie zaciekawił!
Kto grał u mnie w ACKS wychwyci prawdopodobnie podobieństwa do pewnej kampanii, ale moja interpretacja wylosowanych słów jest następująca:

Cytat:
Ze słów pieśni barda dowiedziałem się, że niektóre części tutejszej dżungli zarośnięte są tak gęsto, że nawet za dnia potrafi być tam tak ciemno jak podczas nieprzewidywalnych saeunnskich okresów nieprzeniknionego mroku. Bez pochodni tudzież innego źródła światła ani rusz. Te miejsca nazywa się "ciemną stroną" dżungli. Dawne legendy o skarbach pozostawionych przez starożytne cywilizacje niegdyś zamieszkujące te rejony wciąż kuszą śmiałych poszukiwaczy skarbów do podejmowania niebezpiecznych wypraw do samego serca dziczy. Często wracają oni z niczym więcej niż z przerażającymi historiami o tym, co spotkali wśród czerni i bujnej roślinności.
Lubię losowość wbudowaną w Mythic GM Emulator, dlatego jeszcze chciałem sprawdzić, czy moja interpretacja na pewno jest poprawna (50/50 or Unknown), choć niektórzy uznali by to już za "aptekę". Jest (33 na 1d100)... ale to nie koniec! Dublet na kościach, więc czas na zdarzenie losowe - i to jakie! Close a thread (33 na 1d100)!

Zacząłem zastanawiać się nad dwoma kwestiami. Jakie wątki tak właściwie mam otwarte? Ta sesja powstała do tej pory "zwinnie", w oparciu o minimum zasad, czyli tak właściwie jednostronicową wersję Mythic GM (choć uważni czytelnicy pewnie zauważą, że pojawia się coraz więcej wtrąceń z drugiej edycji tej genialnej gry), dlatego nie prowadziłem listy wątków (niedawno dopiero co znalazłem czas na stworzenie wstępnej listy postaci). Może to jest dobry moment, by zacząć prowadzić listę wątków? Pewnie tak. Zastanówmy się przynajmniej nad kilkoma:

Cytat:
1. Powrót Kurta Baina do jego świata.
2. Odnalezienie zaginionego wynalazcy i jego córki.
3. Wyprawa "awanturników z widłami" do nawiedzonej posiadłości.
4. Śluzowate zombie grasujące po miasteczku.
5. Szpieg w Gildii (Żebraków).
6. Polujący na Kurta Baina osobisty wróg.
Druga kwestia - rzucać czy wybierać? Obie opcje brzmią dobrze. Mam w głowie wątek, który uważam za idealny do zakończenia właśnie w tym momencie - kwestię śluzowatych zombie grasujących po miasteczku. Wyobrażam sobie to tak, że w momencie, w którym siedzę wraz z żebrakami w tawernie, do karczmy wkraczają pokryci śluzem awanturnicy, którzy właśnie uporali się z tymi potworami. Wynik 2 na rzucie 1d6 z kolei sugeruje, że odnalazł się zaginiony wynalazca. Może sam, może z pomocą "awanturników z widłami"...

Iść za moim pomysłem, czy za kośćmi? Wiele razy stawałem przed tym dylematem prowadząc ACKS i inne gry czerpiące z najlepszych tradycji D&D.

 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 04-04-2023 o 10:46.
Lord Cluttermonkey jest offline