Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2023, 09:44   #29
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Na podstawie dwóch poprzednich rzutów w głowie rysuje mi się naprawdę klimatyczna scena, kiedy nasz zaginiony kapłan-wynalazca wraca z lochu do miasteczka. Kroczy przez jego ulice zapłakany z martwą córką na rękach. Panuje niemalże absolutna cisza - jedyne dźwięki to stukot jego butów i nerwowe szepty czających się w cieniach kapłanów Złotego Cielca...

Pytań mojej postaci ciąg dalszy:

Czy gildyjni żebracy, korzystający z tawernowych portali prowadzących do najróżniejszych światów, byli na planecie Terra, tj. świecie, do którego chce wrócić Kurt Bain?

Cytat:
50/50 or Unknown
1d100 = 66
No
Random event: Move toward a thread
Jeszcze ich tam nie było, ale wiedzą, jak się tam dostać - czyt. Gildia najprawdopodobniej zna portal, który prowadzi na Terrę. Jak to w grach RPG bywa, jeśli ja pomogę im, oni pomogą mnie. Wracam więc do pytań związanych z zadaniem odnalezienia zaginionego żebraka. Na dwa pierwsze już odpowiedzieliśmy sobie wcześniej - te odpowiedzi pojawią się tutaj ponownie dla kompletności.

1. Zaraz, zaraz, czy on czasem nie wylądował w brzuchu zombie?

Cytat:
Nie (5%). Zaginął, kiedy pozostali byli zajęci odwracaniem uwagi śluzowatych zombie. Po prostu rozpłynął się w powietrzu.
2. Dlaczego ten zaginiony żebrak jest taki ważny?

Cytat:
Okazało się, że był szpiegiem działającym dla innej organizacji.
3. Dlaczego nie powiedzieliście o tym od razu, tylko próbowaliście najpierw wyłudzić jak najwięcej monet?

Cytat:
Meaning Table: Action
1d100 = 98, 5
use, ambush
Przyznali się (chyba) szczerze, że chcieli mnie zaskoczyć w niespodziewanych ciemnościach i wyłudzić jak najwięcej monet, żeby spróbować odkupić swoje winy w Gildii po prostu płacąc odpowiednio wysoką karę tudzież grzywnę. Nad innymi możliwościami zaczęli się zastanawiać dopiero wtedy, kiedy się to nie udało.

4. Jak miałbym niby pomóc, skoro jestem zupełnie nowy i nie znam tego miejsca?

Cytat:
Meaning Table: Action
1d100 = 51, 69
imitate, people
Żeby zinterpretować poprawnie ten rzut, połączyłem go z jednym ze wcześniejszych rzutów jaki wykonywałem na tabelę community tags z Worlds Without Number w celu określenia, co wyróżnia to miasteczko od innych. Obok gildyjnej oligarchii tym wyróżnikiem jest złe sąsiedztwo (bad neighbourhood).

Cytat:
BAD NEIGHBORS

The community has a conflict with a neighboring community. This usually isn't part of a larger war, but is instead a personal animosity between them. It may be the community has suffered at their enemy's hands, or they may have been the ones applying the suffering. Constant low-level skirmishes and troublemaking go on between the two.

Enemies Foreign lord profiting by the quarrel, Bitter zealot who demands violent action, Real culprit seeking to hide their offense

Friends Despairing peacemaker of a shared faith, Local with family from the rival, Frustrated but helpless ruler

Complications One side seems at fault but is actually less blameworthy, The rulers of both use the quarrel to distract their populace, It was a minor dispute that is spiraling out of control

Things Proof of the culprit's guilt, Weapons cache meant to start real bloodshed, Treasure that would erase the cause of the dispute

Places Dangerous no-man's-land between the communities, Burnt home of a sympathizer, Religious festival turned into a semi-riot
Gdzieś w pobliżu musi być drugi "punkt światła". Toczy się konflikt pomiędzy Gildią a tymi, którzy rządzą tą sąsiadującą osadą - dla nich właśnie pracował szpieg, który udawał tutejszego żebraka. Moim zleceniodawcom zależy na mnie, ponieważ mieszkańcy tamtej drugiej osady może nawet jeśli nie pochodzą z Terry, to wyglądają bardzo podobnie do mojej postaci. Będę w stanie udawać jednego z nich nawet bez posiadania odpowiedniej biegłości (disguise proficiency).

5. Czemu zależy im akurat na mojej pomocy? Moim zdaniem zostało to wyjaśnione odpowiedzią na poprzednie pytanie.

6. Co im grozi ze strony Gidlii, jeśli go nie odnajdą?

Cytat:
Meaning Table: Action
1d100 = 36, 2
adversity, distrust
Ogólnie żebracy jako grupa społeczna stracą zaufanie Gildii, a moich rozmówców ich koledzy po fachu zaczną traktować jak wrogów.

7. Co ja z tego będę miał? Nie wykonywałem żadnych dodatkowych testów. To zostało już wyjaśnione powyżej. Żebracy pomogą mi w powrocie na planetę Terra - rodzimy świat Kurta Baina. Czy mogę im ufać? Widziałem już, do czego są zdolni...


Najchętniej przespałbym się z decyzją o podjęciu się tego zadania, bo chciałbym jeszcze porozmawiać z kapłanem-wynalazcą, który niespodziewanie powrócił do miasteczka z pobliskiego lochu. Jak na moją propozycję zareagowali moi rozmówcy?

Cytat:
Character Conversations
1d100 = 80
Offensive
Zareagowali obraźliwie i napastliwie, jakby chcąc wywrzeć na mnie presję i jak najszybsze działanie. Z jednej strony łatwo ich zrozumieć, bo znajdują się w trudnym położeniu, a z drugiej nie lubię być do czegoś zmuszany, tym bardziej kiedy na szali kładę swoje życie. Muszę to dobrze rozegrać, bo inaczej jeszcze nie raz napsują mi krwi w tym miasteczku.

Czy tego samego dnia wróci jeszcze słońce, tak żebym mógł wyjść poza tawernę i coś jeszcze zdziałać?

Cytat:
50/50 or Unknown
1d100 = 33
Tak

Random event
1d100 = 59
Move away from a thread

1d6 = 2

1. Powrót Kurta Baina do jego świata.
2. Odnalezienie zaginionego wynalazcy i jego córki.
3. Wyprawa "awanturników z widłami" do nawiedzonej posiadłości.
4. Śluzowate zombie grasujące po miasteczku.
5. Szpieg w Gildii (Żebraków).
6. Polujący na Kurta Baina osobisty wróg.

Wylosowałem zamknięty już wątek, rzucam więc albo jeszcze raz, albo na nowy kontekst - wybieram to drugie.

Meaning Table: Action
2d100 = 63, 60
neglect, personal
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 09-04-2023 o 22:56.
Lord Cluttermonkey jest offline