Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2023, 10:26   #3
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Pomysł ciekawy, a ja mam niedosyt gry na takim wyższym poziomie niż lochotłuczenie, w związku z tym wstępnie wyrażam zainteresowanie.
Zapraszam! Też mam taki niedosyt. ACKS dużo obiecywał, ale też dużo wymagał od graczy, jeśli rzeczywiście chcieli dojść do poziomu zdobywcy czy króla. Tutaj od razu zaczynamy na poziomie takiego pogranicznego księcia, co dobrze ilustrują przykładowe rzuty poniżej, jakie zrobiłem podczas lektury Sword Chronicle:

Cytat:
Defense: Some cultivation, presence of a keep or smaller stronghold with a few roads, rivers, or ports.

Influence: A small minor house.

Land: A small stretch of land, about the size of a single small island or small portion of a larger island, or a large city and its immediate environs.

Law: Lawlessness and banditry are a problem along the fringes of your lands.

Population: Typical population. Commoners usually live on farmsteads or in hamlets, but you might have a couple of small towns and a community around your primary fortification.

Power: Small force of soldiers largely made of levied commoners.

Wealth: Poor. Your family has little excess. While they are able to sustain themselves and their holdings, they do not live in luxury.
Przyznam, że rzuty miałem dosyć pechowe.

Cytat:
Jeśli chodzi o koncepcję, to wydaje mi się że bardziej praktycznie będzie grać jeśli gracze będą po jednej stronie - np. książę i jego krewni, najbliżsi zausznicy jak nadworny mag/mędrzec, dowódca wojskowy etc. - tak chyba było w Grze o Tron też że gracze wspólnie Dom tworzyli.

Wersja PVP jest bardziej ambitna i pewnie będzie więcej wymagać od MG i graczy - wtedy też będzie bardziej jakby każdy grał solówkę.
Tak, na pewno ułatwi to logistykę gry, ale z drugiej strony PvP może być naprawdę emocjonujące.

Dodam też, że im więcej graczy tworzy jedno nazwijmy to księstwo, tym silniejsze jest na starcie - nie aż tak, żeby była z tego jakaś kolosalna przewaga, ale za każdego gracza więcej dostaje się kostkę 1d6 do wydania na którąś z cech wspomnianych wyżej (przy początkowej skali od 1-48, gdzie maks. to 70+).

Cytat:
Co do medium, możemy jak dla mnie w całości grać na Discordzie, Rolegate dawno nie używałem ale nie mówię z góry nie.
Można. Ja jeszcze pokombinuję z Google Documents, bo to jest najprostsza i najbardziej powszechna opcja. Widzę, że mam dostęp z telefonu służbowego, więc może na delegacjach będę po prostu grać z telefonu.

Niezależnie od tego, jak będziemy grać, Discord ułatwiłby offtopicową komunikację, szczególnie przy założeniu PvP.

Przy okazji ponarzekam, że LI mocno zwolniło mi na wszystkich urządzeniach.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 11-08-2023 o 10:31.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem