Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2023, 12:02   #9
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
To Role Gate możemy olać. LastInn z google docem i discordem z pewnością wystarczy.

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Ciekawe.
Ile czasu oczekujesz od graczy? Codziennie zdecydowanie nie mogę obiecać. Na ogół codziennie to już prędzej, chociaż wszystko zależy od tego, ile czasu to by miało być.
Ze względu na rocznego syna nie jestem w stanie wygospodarować więcej niż pewnie 2-3h tygodniowo na tę sesję. Stąd te wspomniane 20 minut dziennie, bo tak kiedyś prowadziłem tutaj dedeki - wchodziłem na chwilę, zwykle z komórki, klepałem kilka zdań, i sesja jakoś szła do przodu.

Zdecydowanie raczej krótkie, nawet jednolinijkowe odpisy trzymające klimat i akcję niż długie bloki tekstu. Pewnie jak będziemy grać przez google doca czy z pomocą discorda to i tak będzie trzeba co dzień czy dwa zajrzeć i linijkę dialogu dopisać czy zadeklarować jakieś działanie.

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Sądzę, że ciekawsza byłaby opcja PVP co nie oznacza jednak, wszyscy na wszystkich. Jeżeli będzie dość graczy, to mnie osobiście ciekawsze się wydaje pomieszanie książąt, przywódców kultów i szarych eminencji.
Pewnie. Z drugiej strony PvP może się wydarzyć nawet wtedy, gdy wszyscy gracze będą częścią tego samego "księstwa". Można też rozpocząć grę kilkoma niezależnymi "księstwami" pozostającymi w sojuszu... przynajmniej na początku. Wszystkich możliwych konfiguracji nie da się wymienić. Countless possibilities. Sesja o tyle unikatowa, że wyborami na etapie tworzenia postaci i "księstwa" gracze sami sobie tworzą sandboxa.

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Tak od razu przychodzą mi do głowy 2 postacie z mojej przeszłości.
Jedna to dowódca najemników, szukający szczęścia w krainie, gdzie jego usługi są wysoko cenione. Widzę dla niego szanse na stanie się siłą większą, niż niejedno królestwo - najemnicy są bowiem potrzebni wszystkim, a zastąpienie jednego księcia drugim, jeżeli sprawia kłopoty...

Druga postać to uciekający z Imperium kupiec, oskarżony o zdradę. Zakładający swoją bazę właśnie w księstwach, zajmujący się szmuglowaniem broni z imperium, zaopatrzeniem wojsk, a następnie również udzielaniem pożyczek walczącym książętom. Pragnący zbudować swoje imperium handlowe trzymające de facto w ryzach tych wszystkich pomniejszych władyków.

Ale klasyczne stworzenie księcia starającego się wykroić swój kawałek tortu również mnie nie odstrasza
Wszystkie trzy cool. Sam też bym chętnie grał w taką sesję kompanią najemniczą będącą języczkiem u wagi w sporach pomiędzy władykami. Trochę też zależy od początkowych rzutów, bo ciężko będzie zacząć kasiastym kupcem z marnym rzutem na Wealth.

Tylko powtórzę, że Warhammera tutaj nie będziemy praktykować - używam księstw granicznych jedynie jako luźnej inspiracji.

Cytat:
Napisał Dhratlach Zobacz post
Powiem tak, czasu raczej mi nie starczy na grę... ale jeśli jakimś cudem się to uda (w co słabo wierzę) to byłaby postać wsparcia w formie kapłana czarnoksiężnika jak w starym dobrym Connan'ie.
Cool. W magię Sword Chronicle się jeszcze nie wczytywałem, ale możliwość grania postacią uzdolnioną magicznie jak najbardziej jest, choć raczej to magia bardziej subtelna niż kula ognia.

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Wstępnie zainteresowany.
Kopę lat.

Jak ktoś jest chętny na tym etapie, to możemy nawet zacząć tworzyć postać.

e. Rekruta poszła. Temat do zamknięcia.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 28-08-2023 o 12:53.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem