Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2023, 12:34   #8
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Elenorsar Zobacz post
Hym... pomysł sesji bardzo mnie zainteresował. Nie wiem czy dobrze to odczytuje. Rozumiem, że to będzie sesja taka strategiczno-polityczna? Ogólnie gram w takie typowe strategie PBF, gdzie prowadzi się własne państwa i całymi nimi zarządza od a do z mając własnych dowódców, królów i gospodarki itp. (Jakby ktoś był zaintwreoswny to kontakt na pw, właśnie jesteśmy na 7 turze, więc nie tak daleko). Także tutaj też wydaje mi się, że bym sobie poradził.
Pewnie dla osób grających bezpośrednio władcami księstw będzie to taka sesja strategiczno-polityczna. Można jednak grać dowolną inną postacią - zausznikiem, rycerzem, minstrelem, itd. Wtedy motyw przewodni dla takiego gracza może być zupełnie inny, np. przetrwanie rodu, lojalność, szpiegostwo, wojna. Bardzo sandboksowo.

Cytat:
Napisał Elenorsar Zobacz post
Ja bym chyba celował w państwo indywidualne księstwo. Tak widzę też, że wszystkie podręczniki jakie podrzuciłeś są płatne i w większości po angielsku. Czy język będzie przeszkodą do tej sesji? Oraz nieznajomość tych setingow?
Nie. Podręcznik do Sword Chronicle udostępnię do wglądu na potrzeby tworzenia postaci, itp.

A Królestwa Renegatów to bardziej inspiracja - nie gramy w żadnym oficjalnym settingu. Będziemy go tworzyć na potrzeby gry - emergentnie, czy jak kto woli, w locie.

Cytat:
Napisał Elenorsar Zobacz post
W jakich realiach gramy, jakbyś mógł przyporządkować to do jakiś czasów historycznych?
Najbliżej będzie do feudalnego średniowiecza, tak szeroko XIII - XV wiek. Stosunki feudalne, zbroje płytowe, zamki, turnieje rycerskie, i tak dalej, i tym podobne, oczywiście malowane w ciemniejszych barwach i dobarwione fantastyką. Nic czego nie byłoby w Grze o Tron, Wiedźminie, Warhammerze, Greyhawku i podobnych.

e. Jak możesz to podeślij na pw linka do tego strategicznego PBFa - chętnie rzucę okiem jak to wygląda.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 02-09-2023 o 12:52.
Lord Cluttermonkey jest offline