Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2023, 12:12   #1004
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Pierwsze moje skojarzenie: mapa z GTA!
Jakby spędzić więcej czasu w Waterdeep, to myślę, że wyszłoby nam z tego fantastyczne GTA.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
No nic, już po świętach. W związku z czym można wracać do gry
Dokładnie. Odpis poszedł.

Sonetia i cwany niziołek to prawie taki duet jak Gollum i Bilbo w Hobbicie.

Wspomniany w odpisie Dungeon Grappling zainteresowanym mogę udostępnić, ale 54 strony można skrócić do:
- wykonuje się tyle grappling attacków, ile ma się normalnych ataków (Drorg może sobie więc użyć action surge i w jednej rundzie mieć nawet trzy)
- zamiast testu przeciwstawnego jest stałe DC = 10 + STR (Athletics) / DEX (Acrobatics), częściej jednak używa się STR (Athletics)
- każdy udany atak powoduje ileś punktów "kontroli"
- otrzymane punkty kontroli porównujesz ze swoim grapplingowym hp (zależnym od STR, DEX, proficiency, rozmiaru) i jesteś grabbed / grappled / restrained / incapacitated.

Nie będziemy tego używać w normalnych walkach, bo moim zdaniem zbyt ingeruje w zasady 5E, ale do takich okazji jak zapasy z niedźwiedziem w karczmie to jak znalazł.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 27-12-2023 o 12:30.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem