Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2024, 20:37   #29
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pliman Zobacz post
Zapoznałem się pobieżnie i oczywiście jestem na tak. Jutro postaram się doczytać to co pominąłem.

W sumie głupio byłoby się nie zgłosić, skoro sesja jest inspirowana moim postem.
Zapraszam! Wylosował się "mózgowiec", choć niekoniecznie nim musi zostać.

Strength: 8 (-1)
Dexterity: 9
Constitution: 13 (+1)
Intelligence: 16 (+2)
Wisdom: 9
Charisma: 7 (-1)
Status / Gold pieces: 7 (-1 / 70 gp)

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Z tego co widzę Machinist ma umiejętności otwierania zamków, wyszukiwania i rozbrajania pułapek. Co prawda na pierwszym poziomie szanse na to są niewielkie (9% na rozbrojenie/otwarcie, 16% na znalezienie), więc na pożytek z tego trzeba będzie poczekać. Jeżeli dobrze odczytuję materiały.
Trochę tak, choć jeśli gracz dobrze kombinuje w świecie gry, to rzut na znalezienie pułapki nie jest w ogóle potrzebny, bo na przykład ostukałeś długą tyczką posadzkę przed tobą i aktywowałeś tyczką pułapkę-zapadnię. Podobnie z rozbrajaniem pułapek - jeśli to jest coś na logikę (typu, że zapadnię można zablokować jakimś gwoździem), to rzut jest niepotrzebny.

Otwieranie zamków - próby można powtarzać jeśli dobrze pamiętam, więc większość zamków to tylko kwestia czasu, ale czas często jest ważny w tych staroszkolnych przygodach, bo wypalają się pochodnie, kończą się inne zasoby, pojawiają się potwory i inne komplikacje, itp.

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Edit2: zachowanie kart w sekrecie oznacza, że nie komunikujemy się kto jakie biegłości bierze, aby się nie dublować?
Nie musicie zachowywać ich w sekrecie, nie napieram na to.

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Edit: czy biorąc inventing mogę mieć startowego atuomatona za koszt pracy do 8750g? 8750-20%=7000? Czym się różni inventing od tinkering?
Edit3: podobnie ze scavenging?
e. Wyjaśnione na stronie 4 tego wątku.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz, psionik
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Gladin, WOLOLOKIWOLO, Stalowy, Lord Melkor, Pliman

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 21-02-2024 o 08:58.
Lord Cluttermonkey jest offline