Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2024, 21:14   #462
Cioldan
 
Cioldan's Avatar
 
Reputacja: 1 Cioldan nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
klarowne rozwiązanie.
No dla mnie niezbyt. Tu jednak nie będę już dyskutował, bo tutaj te zasady mają ręce i nogi, a mi po prostu się nie podobają . Jednak...

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- No ale jak mówiłem u mnie 1 podręcznikowa akcja = 1 moja tura walki.
1 akcja = 1 tura, ok.
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Łuk bazowo wedle podręcznika przeładowuje się 1 akcję (tabelka s.110). Do tego strzał. Czyli w 1 podręcznikowej turze można przeładować łuk i strzelić.
Zgadza się. Jeśli nie ma błyskawicznego przeładowania to tak powinno być.
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Wycelowanie też zajmuje 1 akcję. Więc można albo:
przeładować + wycelować = 1 tura
wycelować + strzelić = 1 tura
Jednak jeśli ma się wspomniane wcześnie błyskawiczne przeładowanie to można więcej, bo przeładowanie idzie na akację natychmiastową. Wtedy:
przeładować + wycelować + strzelić
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Jeżeli w bastionowej mechanice 1 akcja = 1 tura to oznacza, że strzał z wycelowaniem zajmuje 2 tury.
Jeśli w Twojej mechanice tak jest to to jest prawda.
Tylko proszę o konsekwentność. Bo wtedy wg. podręcznika:
- bez błyskawicznego p.: przeładować + strzelić = 1 tura (2 akcje)
- z błyskawicznym p.: przeładować + strzelić + strzelić (2 akcje + akcja natychmiastowa)
Więc 1 akcja = 1 tura to wg. Twojej mechaniki winno być
- bez bł. prze.: przeładować + strzelić (2 TURY bo przecież tura to akcja)
- z bł. prze.: przeładować + strzelić + strzelić (2 TURY, bo przecież tura to akcja, no i przeładowanie jako natychmiastowa, a tego nie określiłeś jak traktujesz)
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- I to ma sens bo kosztem zwolnienia szybkostrzelności ma się precyzyjniejszy strzał.
Wybacz, ale sensu to nie ma za krzty. Do części zasad podstawowych się stosujesz, a do części nie. Uwierz mi, że zupełnie byłoby inaczej, gdyby było to w Twoim podręczniku. Załóżmy: celowanie ZAWSZE zabiera turę. Jednak nigdzie nie było to ujęte.
Odpierasz to, że przecież u Ciebie 1 akcja to 1 tura. Także NIGDY nie powinno być możliwości oddania dwóch strzałów w jednej turze.
Ten przywilej powstaje dlatego, że znika przeładowanie jako akcja. Więc w oryginalnym systemie zostają 2 AKCJE na strzały. Bo przecież atak wielokrotny to akcja podwójna (czyt. dwie akcje).
No, a Ci łucznicy, którzy nie mają błyskawicznego przeładowania powinni strzelać zawsze co dwie tury. Jak chcieliby przymierzyć, to 3!
Nawet nie chcę tego przekładać na kuszę.
Wszystko to piszę na podstawie zasady 1 akcja = 1 tura


PS
żeby nie było, tu Twoje słowa o dwóch strzałach w jednej turze:
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Co do strzelania to:

- Strzał wycelowany (2 tury) = bonus +10
- strzał mierzony = powyższy bonus +10
- mistrz broni = bonus +10

razem US +30 i strzał 1 na 2 tury

- w powyższym wypadku błyskawiczne przeładowanie nie ma znaczenia bo i tak postać po załadaniu strzały celuje dłużej niż normalne.


- błyskawiczne przeładowanie = 2 strzały w turze zamiast 1
- mistrz broni = bonus +10

razem US +10 i 2 strzały na 1 turę
i dla mnie to się kupy nie trzyma.
Rozumiem, że logiczne jest, że nie można wykupić awansu cech, których się nie testuje, albo, że chcesz aby używać słownictwa odpowiedniego do czasów. Domyślam się, że dużo czasu poświęciłeś na pisanie mechaniki "Bastionowej", ale niedopowiedzenia i nieścisłości nadal się zdarzają. To normalne. Wiem, że gra się jak MG pozwala.
Jednak jak coś jest niedookreślone, jak ekwipunek, jak walka grupowa, to liczyłem na to, że posłuchasz trochę graczy.
Nie wiem tylko czy to nie jest już coś czego nie trawisz, jak piszesz w oryginalnej rekrucie do Kultystów czyli "wiecznego grymaszenia".
Tak jak resztę dociekałem, żeby zrozumieć lepiej. Tak tutaj powiem wprost, że ta niekonsekwencja odnośnie akcji mocno mi się nie spodobała. Czy to krytyka, czy grymaszenie? Nie mi to oceniać.

Pozdro
 

Ostatnio edytowane przez Cioldan : 06-03-2024 o 21:30.
Cioldan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem