Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-03-2024, 10:09   #475
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Dałem dwa odpisy w pogadankach. Dodałem tylko propozycje żeby Eponia zabrała z sobą na koniu Harpie do leczenia. PO za tym muszę zaznaczyć że te sugestie to tylko za aprobatą Cioldana, bo nie chce mu rozporządzać jego pomocniczką
- Za pomocników to niech każdy z Graczy decyduje/odpisuje.



Cytat:
Co do brania rzeczy z konia i noszenia zestawu startowego to Stefan przecież nie brał go całego(namiotów itd.) tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy więc zrozumiałem że mam te same kary za noszenie jak inni ale jestem powiedzmy na początku widełek -10 i mogę dołożyć jakiś kołczan strzał czy worek z ziołami? Po za tym i tak nie ma tych rzeczy tam przecież dużo chyba że zmieniliśmy ilość przenoszonych przez konia pociągowego na coś rozsądniejszego niż 9 slotów
- Dostałem od Ciebie taką deklarkę co Stefan zabiera z obozu w Ristedt:


Cytat:
Stefan na wyprawę zabiera ze sobą
-włócznie (0+2=2)
-tarcze (2+2=4)
łuk (4+1=5)
-nóż (5+0=5)
-apteczkę (5+1/3=5,3)
-miksturę leczącą (5,3+1/3=5,6)
-truciznę (5,6+1/3=6)
- nowo kupione ubranie ubranie i parę onuc na zmianę (6+0=6)
- wełniany koc (6+0=6)
-3 racje żywnościowe (6+0=6)
-rzeczy osobiste w stylu modlitewnika i karty papieru z kawałkiem węgla do pisania itp. (6+0=6)
- sakiewkę
(6+0=6)

- Z tego posta: http://lastinn.info/990403-post435.html (Bastion 2521 - Przez wojenne ostępy (komenty))

- Powyższa lista zabiera cały zbrojny sprzęt i większość tego co zabiera zestaw startowy. Stąd dla mnie niewiele się to różni od zabrania zestawu startowego.


Cytat:
Zestaw startowy (ok 7 slotów)

Namiot/pałatka na 1 os
Derka do spania
Koc do nakrycia
Prowiant na 3 doby
Kociołek do gotowania
Miska do jedzenia
Manierka na płyny
Sztućce do jedzenia
Hubka i krzesiwo
Igła i nici
1 ubranie ciężkie (płaszcz, kurtka)
2 ubrania średnie (sweter, spodnie, kaftan)
3 ubrania lekkie (bielizna, kalesony, onuce)
nóż
br.długa

- Dopisałem w zabranym przez Stefana ekwipunku ilość slotów.

- Tam gdzie jest 0 to dlatego, że to pokrywa się z zestawem startowym. Zestaw startowy zajmuje ok 7 slotów.

- Apteczkę - truciznę potraktowałem łącznie jako 1 slot.

- Stefan ma KRZ 40 czyli 4 slotów ekwipunku bez mod, 8 z mod -10 i 12 z mod -20.

- 7 slotów zestawu startowego + 6 slotów indywidualnego ekwipunku daje razem 13 slotów. Nawet jak się 1-2 sloty zdejmie za jakieś oszczędności zasadniczo sytuacji nie zmieni czyli Stefan jest podobnie obciążony na -20 jak inni.

- Dlatego jak pisałem wcześniej, coś można sobie wziąć z tego co wcześniej niósł koń na grzbiecie. Ale zasadniczo niewiele to zmienia póki nie ma ruchu w slotach ekwipunku.

- Koń niósł ok 18 slotów ekeipunku głównie prowiant i sprzęt obozowy. Ale mogły tam być i inne zabrane rzeczy.




Cytat:
Co do sceny z przesieką i łowcami to w najogólniejszy zarysie będę proponował rozpoznać okolicę dookoła przesieki(ruiny zostawiłbym na sam koniec bo to wygląda na miejsce gdzie bym miał bazę jako oddział pilnujący przesieki) i ich otoczyć naszym oddziałem żeby nikt ewentualnie nie uciekł. a od przodu podejść do nich w dwie trzy osoby i udawać biednych podróżnych szukających pomocy po napadnieciu przez zwierzoludzi(zgłosiłbym więźnia łowców na ochotnika do tego zadania żeby okazał swoja lojalność ).
Jak to imperialni to wyjdą i pomogą jak bandyci albo najeźdźcy to zaatakują łatwy łup pokazując swoje barwy. Łowcy czarownic byliby odwodem w tym założeniu(zakładam że nie zgodzą sie na nic więcej).
Więcej później
- Tylko zaznaczę, że linia wzroku działa w dwie strony. Więc jak z kawałka drogi widać front ruin czy przesiekę to i stamtąd widać ów kawałek drogi.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem