Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-04-2024, 14:04   #499
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Myślę, że w takiej odległości, a nawet jeszcze w poprzedniej rundzie, powinni jednak zauważyć ile tych ogarów leci na nich.
- W poprzedniej turze nikt na nikogo nie leciał. Duivel dostrzegł część przeciwników i zaczął się cofać. W obecnej turze zwierzoludzie zaatakowali. A poza tym:

Cytat:
Jeszcze nie obeszli tej przesieki ale widział już po skosie, że czają się za nią dwie grupki ogarów. Podobnych do tych z jakimi walczyli niedawno. Łącznie było ich może z pół tuzina. Parę mniej lub więcej.
- Z tego posta: http://lastinn.info/991555-post165.html (Bastion 2521 - Przez wojenne ostępy)


- Więc na moje oko "z pół tuzina parę mniej lub więcej" to całkiem nieźle opisuje 8 sztuk ogarów.


Cytat:
Padł tylko jeden pieseł przy ostrzale... Eh muszę chyba rozwinąć im US do 70 żeby było widoczne. W tym natarciu zdołali wystrzelić tylko raz? Przecież mają błyskawiczne przeładowanie? Czy też mimo minimum 6 ogarów pędzących, na 4 strzały, tylko jedna trafiła w jakiegokolwiek kundla? Duivel jeszcze dodatkowo ma Mistrza bronie, Lindara też by miała gdybym mógł ją stworzyć na wzór ważnych NPCów .
- Ale Duivel trafił. Z całej czwórki tylko on trafił. Trafił też jeden z łuczników Kolesnikowa. Te 2 trafienia załatwiły jednego z ogarów.

- Wszyscy strzelali raz. Nie miałem żadnej deklarki o szybkim przeładowaniu. Ok, dorzucę drugi rzut Duivela i Lindary za szybkie przeładowanie. rzut: https://orokos.com/roll/1007651 2d100=64, 71 Duivel trafił. Lindara pudło.

- Dmg więc jak za 2 trafienia a nie za 1 czyli łącznie 14. Jeden ogar pada i rani drugiego. Jeden z łuczników Kolesnikowa też (jw) więc wspólnie ranią drugiego ogara ale nie zabijają. Więc dalej biegnie 3/4 ogarów w jednym stadzie i 4/4 ogarów w drugim.



Cytat:
W walkach też wychodzi fakt, że tych naszych pomocników nie mogliśmy stworzyć na wzór NPCów. Po prostu myślę, że unik to raczej miałaby większość, no, ale trudno .
- Unik to ums zaawansowany. Tak samo jak rzemiosło, kuglarstwo, język czy wiedza. Więc nie takie hop siup. Poza tym mieliście do wyboru po 2 charakterystyczne umsy dla swoich pomocników.




Cytat:
Nie wiem jaką prędkość mają ogary i czy w ogóle jest szansa na strzał w wykonaniu ludzi i wyciągnięcie szabli / czy tam innej białej prostej broni zanim dojdzie do zwarcia...
- T 01 już poszła. Ogary wykorzystały ją na szarzę, łucznicy na strzelanie. Więc to już skończone.

- W T 02 kto zostanie na miejscu to ma zwarcie z ogarami.

- Ogary mają SZY 7. Więc w biegu robią 28 m / T. Na obecnej mapce to 8 kr po prostej. Elfy, zwierzoludzie mają SZY 5 więc w biegu robią ok 20 m (5 kr po prostej). Ludzie mają SZY 4 czyli w biegu robią ok 16 m (4 kr po prostej). Tabelkę z prędkościami macie na dole legendy mapki.

- Wypuszczenie łuku z dłoni na ziemię to akcja natychmiastowa. Odłożenie łuku na plecy do sajdaka etc to 1 Tura. Dobycie broni z pochwy/pasa to akcja natychmiastowa. Czyli jak ktoś zostaje na miejscu to raczej powinien zdążyć rzucić łuk i dobyć broni do zwarcia aby przyjąć szarżę ogarów.



Cytat:
Jurgen i Thomas mają WW na 30? Czy jakoś inaczej?
- Tak, mają po WW 30.



Cytat:
W tej rundzie generalnie bardzo dużo zależy od tego jak potoczy się sytuacja.
Przecież na polu walki też każdy działa instynktownie, więc ciężko zaplanować wiele akcji, nie znając sytuacji jak się zmienia. Próbowałeś kiedyś walki rozgrywać na żywo? .doc, discord, czy jakiś inny motyw...
- Zdarzało mi się ale rzadko i jak był 1 BG. Tu jest walka na 3 BG + ja jako 4-ty. Biorąc pod uwagę rozbieżność grafików/wpisów wątpie aby dało się zebrać nas do kupy.



Cytat:
No bo już niby miałem post, ale jednak aż tak nic nie jest pewne, że nie chcę nagle znaleźć się w sytuacji, że cała czwórka trzyma łuki i jest w zwarciu z ogarami.
- To zależy od tego na co się zdecydujesz.




Cytat:
W 1 turze wszyscy by strzelili, w 2 turze ludzie wyciągnęli broń białą, a elfy znów jeszcze raz strzelały. Szpiczastouszy dopiero w 3 turze wyciągnęłyby broń białą.
- T 01 jest już dla wszystkich skończona. Zostaje do rozegrania to co po niej.

- Cała grupa Duivela jest pod tym samym adresem. Czyli na tej samej kratce. Stanowią jeden oddział. Są na tyle blisko siebie, że atak ogarów dotyczyłby raczej ich wszystkich. Zwłaszcza jak ogary mają przewagę liczebną. I w oddziałach 2:1 i w sztukach 7:4. Żeby rozdzielić oddział elfy by musiały wykonać ruch na inną kratkę i liczyć, że nie zostaną zaatakowane przez ogary.



Cytat:
Inna sprawa, uciekając w ruiny, jest jakaś możliwość wejścia wyżej, czy ogary też bez problemu by tam weszły? Z łukami nie ma co tam biec, a z szablami i tak mają przekichane, bo domyślam się, że te bestie mają inne statystyki niż psy bojowe/wilki.
- Powiedzmy, że jest 10% szans, że uchował się jakiś kawałek piętra na jaki można by wejść. Rzut: https://orokos.com/roll/1007652 1d100=90 czyli nie ma.

- Ruiny dają osłonę przed obserwacją/ostrzałem. W zwarciu ograniczają możliwośc zwarcia właśnie bo można walczyć tylko tam gdzie dałoby się przejść. Czyli w drzwiach, oknach, dziurach itd. W każdej dziurze może na raz walczyć 1-2 osoba. Powiedzmy, że jest ich 8, po 1 na każdą ze ścianek kratek jakie ją tworzą. Czyli po 2 na 1 ścianę ruin.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem