Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-09-2013, 10:13   #1
 
JPCannon's Avatar
 
[Savage Worlds]Naruto: Oddział Shikune


Japonia od zawsze była krajem harmonii i samodoskonalenia. Nigdy nie brakowało w niej wspaniałych wojowników pełnych pasji i honoru. Jednak wszystko w przyrodzie musi się równoważyć i nawet najszczersze serce może znaleźć w końcu swój mroczny odpowiednik…

Wioski Shinobi żyły od dłuższego czasu w szeroko pojętej harmonii. Oficjalnie panował pokój, jednak nie było szans by ugrupowania tego typu mogły naprawdę nigdy ze sobą nie współzawodniczyć. Niedawno znów pojawił się ku temu powód. Spokojne życie mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni zostało zakłócone coraz częstszymi atakami na ludzi. Początkowo doszukiwano się w tym standardowych zleceń wykonywanych przez członków którejś z wiosek, po dłuższym dochodzeniu okazało się jednak, że nie w nich leżało zagrożenie. Początkowo gdy ginęli tak zwani „szarzy ludzie”, mało kto poza ich rodzinami przejmował się problemem. Każdy miał w kimś wroga, a niektórych było stać by się ich pozbyć. Problem zaczął się gdy ofiarami zaczęli być właśnie Shinobi. W dodatku nie byle jacy. Mordowano elitarnych zabójców z każdej wioski bez wyjątków. Nie można było dłużej lekceważyć takiego zagrożenia. Hokage z każdej z wiosek postanowili ukrócić ten proceder i pomścić swoich Shinobi. Z ich decyzji powstała elitarna jednostka zwana Shikune. Żadna ze stron nie miała zaufania do innej, postanowiono więc iż w jej skład będą wchodzili zabójcy z różnych stron kraju. Zadanie było proste, znaleźć i zabić co do jednego, tak by o Dark Moon – „Kurai Tsuki” nie pozostały nawet szepty. Dla świetnie wyszkolonych Shinobi takie zadanie powinno być proste, lecz czy jeśli jedni z najlepszych ginęli z rąk Mrocznego Księżyca to czy nowo zebrana grupa, która może nawet zechcieć pozabijać się nawzajem, podoła temu wyzwaniu?...

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich w rekrutacji do sesji Naruto: Oddział Shikune

Dla przypomnienia treści z sondy, zamieszczam treść opisu sesji:

[media]http://fc04.deviantart.net/fs44/f/2009/057/0/6/Naruto_banner_by_countadyn.jpg[/media]

8. Naruto: Oddział Shikune - Sesja nie jest twardo oparta na serialu, jednak można będzie w niej natrafić na część bohaterów z serii. W Japonii źle się dzieje, pojawiło się w niej nowe zagrożenie. Mówi się o nich jako grupie Dark Moon - Kurai Tsuki. Głosy o nich pojawiły się w środkowej Japonii miesiąc temu. Znajdowano tylko kolejne ofiary z symbolem księżyca wyrytym na ciele. Zabójcy zabijali bez konkretnego schematu, ofiarami byli tak biedni jak i bogaci. Dzieci, starcy i dorośli. Na początku aż tak się tym nie przejmowano, do puki jednymi z pokonanych nie stali się Jonini. W dodatku nie z konkretnej wioski, lecz z każdej istniejącej na Japońskich ziemiach. Na Dark Moon wydano wyrok, a ich eliminacji chciała każda z wiosek. W tym celu założono grupę Shikune. Znajdują się w niej członkowie każdej z wiosek. do tego oddziału wybrano nie byle kogo, lecz elitarnych ninja, każdy z nich miał pokazać tym wyższość swojego pochodzenia nad innymi. Czy zwykle wrodzy sobie ninja dadzą radę współpracować dla wyższego celu? Czy uda im się powstrzymać nieznane ugrupowanie, a może zanim odkryją co kryję się za tym wszystkim, pozabijają się nawzajem? Jedno było pewne, jeśli Shikune zawiodą, każda z wiosek mogła zniknąć z map na zawsze... Tak jestem fanem serialu Jednak chodzi mi o samą sesję w owych realiach, a nie o sztywne trzymanie się anime. Także jeśli ktoś nie widział, a chciałby zagrać ninją o wyjątkowym stylu i mocach, to nic straconego Sesja z użyciem wyżej opisanego settingu Supernaturalis, jednak w tym wypadku gracze będą mieli do dyspozycji o wiele więcej zdolności na start

***

Szczegółów może nie ma wiele, ale tak naprawdę tyle wiecie na starcie i jako iż macie jasne zadanie, to nie dano wam wiele więcej informacji. Pierwsze polecenie związane z zadaniem pojawi się w pierwszym poście sesji
Teraz w kwestii mechanicznej. Jak jasno zaznaczałem, gramy oczywiście z użyciem mechaniki Savage Worlds. Oczywiście z racji iż cenię ten system zwłaszcza za jego podatność na modyfikacje, jak zwykle możecie spodziewać się pewnych dodatków do niego z mojej strony Pierwsze z nich zamieszczam od razu tutaj:

Można wykonywać wiele akcji, nawet takich samych, lecz oczywiście każda kolejna zwiększa karę do testów o kolejne -2. Możecie więc wykonać i 5 ciosów jedną ręką pod rząd, ale wtedy test trafienia będzie miał karę -10. Odwzorowuje to nadprzeciętną szybkość Shinobi. Oczywiście wszystkie inne przewagi zwiększające ilość ataków bez kar, nadal działają normalnie.

Kolejnym dodatkiem są Pieczęci. Jak wiecie lub nie, w Naruto bohaterowie poza jutsu używali też różnych pieczęci. W naszej grze będzie to traktowane jako jedna z odmian wiedzy. Można ją wykupywać jak każdy inny skill. Pozwala ona na wykonywanie różnych nadprzyrodzonych działań. Jeśli chodzi o kwestie jakie pieczęci są dozwolone, to jeśli ktoś chce ich używać, proszę o dodanie do KP listy 4 pieczęci (dokładnie tyle, żeby potem nie było problemu, że ktoś ma więcej niż inni). Efekty pieczęci mogą być dowolne, pozostawiam to waszej wyobraźni. Jeśli jakie efekt będzie zbyt mocny czy strasznie słaby w porównaniu do innych, to odpowiednio je sam zmodyfikuje w porozumieniu z wami Wykonując pieczęć trzeba na to poświęcić całą turę. W przypadku bardzo potężnych efektów mogę ustalić, że zajmie to nawet kilka tur.

Jeśli chodzi o Jutsu, to z racji iż jesteście już naprawdę niezłymi zabójcami (do takiej misji nie wysyła się byle kogo), umiecie wykonywać swoje techniki perfekcyjnie i nie musicie wykonywać na nie żadnych rzutów. W przypadku pieczęci rzut jest wymagany, gdyż nadal można rozproszyć przeciwnika wykonującego takową, lub w jakiś inny sposób zepsuć jego „krwiste runy”. Co do samych rodzajów i ilości mocy. Posiadacie ich 4. Proszę aby każda była potężniejsza od poprzedniej, gdzie ostatnia ma być techniką używaną naprawdę rzadko i z pewnym zagrożeniem, dużą utratą zdrowia, poświęceniem kogoś lub czegoś czy innymi problemami. Wymagam też aby chociaż jedna z mocy była wizualnie powiązana ze stylem wioski w której pochodzicie. Może być to nawet najsłabsza z technik.

Teraz w kwestii tworzenia postaci. Zaczynacie z poziomu rozwiniętych weteranów, macie więc po podstawowym stworzeniu postaci dodatkowe 10 rozwinięć. Każde rozwinięcie to dodatkowa przewaga, skill podniesiony o dwa poziomy kości, lub rozwinięcie bazowej cechy (max 3 razy). Liczę na to, że większość z was miała już jakiś kontakt z Savage Worlds i wie jak tworzy się postaci do tej mechaniki, jednak jeśli macie jakiś problem, lub nigdy nie graliście z użyciem SW, to jestem w stanie wytłumaczyć wszystkie zasady. Prosił bym jednak w takim wypadku o wcześniejsze przeczytanie darmowej, polskiej jazdy próbnej:

http://wydawnictwogramel.pl/download/Jazda%20Probna.pdf

W KP proszę o podanie imienia, nazwiska, lub jakiejś nazwy postaci, mocy, opisu i jako takiej historii postaci. Nie koniecznie musi być długa, chciałbym tylko by zawierała fakty które sprawiły, że wasza postać jest taka a nie inna. Od osób które znają mechanikę, chętnie przyjmę też od razu kartę mechaniczną z dobranymi przewagi, zawadami, cechami, skillami itp.

Na deser wrzucam klimatyczne amv
[media]http://www.youtube.com/watch?v=NTT2Ul1xrco[/media]

W razie pytań pozostaje do dyspozycji. Zaznaczam, że przyjmę max 5 graczy. Rekrutka potrwa spokojnie do końca tygodnia, żebyście na spokojnie dopracowali ze mną swoje KP. Nie obiecuję też, że sesja ruszy natychmiast w przyszłym tygodniu, bo będę mocno zajęty przygotowaniami do konwentu Polaris na który serdecznie zapraszam. Postaram się jednak ruszyć z sesją jak najszybciej.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 04-09-2013 o 10:27.
JPCannon jest offline  
Stary 04-09-2013, 14:12   #2
 
Darth's Avatar
 
Byłbym zainteresowany, ale nie jestem pewny czy zmieszczę się w limicie czasowym. Postaram się, ale nic nie jest pewne.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 04-09-2013, 23:01   #3
 
Anonim's Avatar
 
O co chodzi z podaniem "mocy"?

Kakuzu's Theme - YouTube
 
Anonim jest offline  
Stary 05-09-2013, 17:02   #4
 
noboto's Avatar
 
mam pytanie co do umiejscowienia w czasie, ile mniej więcej czasu od/do wielkiej wojny w której brał udział naruto?
 
noboto jest offline  
Stary 05-09-2013, 19:36   #5
 
Avarall's Avatar
 
Postacie mogą pochodzić z klanów, które pojawiły się w mandze/anime?
Tez chciałbym się zapytać o te "moce". Czym one są? Czy chodzi o techniki?
 
Avarall jest offline  
Stary 05-09-2013, 22:53   #6
 
Araven's Avatar
 
Też się zastanawiam, te Pieczęcie mamy jako Umiejętność na Poziomie 4 za darmo wszyscy? Czy trzeba wykupić ? A można zrobić postać bez Pieczęci? Przewagi i zawady tylko z polskich Edycji SW są dozwolone? Czy można z Shaintara albo Hellfrosta coś? Pieczęci się jakoś odnawiają? Czy działają jak inne moce w SW? Wydajemy na nie punkty Mocy jakie by trzeba wykupić? Jakieś przykłady pieczęci mile widziane. Można supermoce brać?
 

Ostatnio edytowane przez Araven : 05-09-2013 o 23:28.
Araven jest offline  
Stary 05-09-2013, 23:19   #7
 
JPCannon's Avatar
 
Pisząc "moce" miałem oczywiście na myśli jutsu, czyli różne techniki ninja które dzięki odpowiedniemu wykonaniu dają w serialu danym postaciom nadnaturalne zdolności (przemiana w gigantyczną bestie, tworzenie klonów imitujących danego shinobi, schwytanie cienia ofiary dzięki czemu przejmuje się władze nad jego ruchami itp.) Liczę na to, że zgłaszające się osoby, wiedzą mniej więcej o co chodzi.

Jeśli chodzi o czas akcji to przepraszam za niedopatrzenie. Byłem pewien, że w końcu zamieściłem tą informacje. Akcja dzieje się mniej więcej w czasie gdy Naruto wybiera się na swoje pierwsze misje, czyli coś w okolicy czasowej jego wyprawy do wioski mgły i walki z Zabuzą. Jest to o tyle wygodne, że w tym czasie było już wiele ciekawych postaci (o których co prawda nie widział jeszcze wtedy widz), a nie trzeba będzie kombinować czy zna się głównego bohatera czy nie. W okresie przygody Naruto to zwykły dzieciak o którym mógł słyszeć co najwyżej shinobi z wioski Liścia i wie o nim co najwyżej tyle, że to głupi szczeniak który ciągle coś psuje. Oczywiście jak większość osób w wiosce taki bohater wie też o demonie zapieczętowanym w chłopcu. Wszystko to jest jednak mało istotne w tamtym czasie.

Techniki/moce macie 4 za free. Nie są to żadne przewagi czy skille. Działa to trochę jak w Almanachu superbohaterów gdzie ma się ileś punktów do rozlokowania strikte na moce. Ja chcę jednak abyście kierowali się swoimi pomysłami i wyobraźnią, a nie spisem mocy, do którego specjalnie naciągali byście zdolności. Sam dopasuje kwestię mechaniczną waszych Jutsu na posiłkując się różnymi źródłami, jak i własnym doświadczeniem w tworzeniu materiałów do Savega.

Avarall tak postaci mogą pochodzić z klanów, mogą posiadać bloodliny i inne dodatki. Jeśli jednak zechcieli byście posiadać takowy "bajer" to każdy bloodline liczę jako 2 jutsu, chyba, że zdolności te będą wyjątkowo słabe. Linia krwi jednak z tego co pamiętam charakteryzuje się sporą mocą w porównaniu do normalnych technik. Poza tym Bloodliny mechanicznie mają jeszcze jeden plus, że są tak jakby stale aktywne. Jeśli więc posiadacie np. Bloodline zamieniający waszą skórę w kamień, to nawet jeśli ktoś zaatakuje was z ukrycia skóra was ochroni. Wszystkie szczegóły będę dogadywał i balansował oddzielnie.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline  
Stary 06-09-2013, 09:17   #8
 
Araven's Avatar
 
Mam pytanie, czy Odwagę trzeba wykupywać? Patch 2.0 daje opcję zrezygnowania z niej, a testy Odwagi zastępuje się testami Ducha. Czas wysłania projektu KP to niedziela wieczór najpóźniej tak? Obejrzałem dwa pierwsze odcinki Naruto, nie spodobały mi się i 71 ten już fajny, zaczynam rozumieć czym są te Jutsu.
 
Araven jest offline  
Stary 06-09-2013, 10:47   #9
 
JPCannon's Avatar
 
Tak możecie olać odwagę. Nie będzie to gra strikte w klimacie horroru i sytuacje związane ze strachem będziemy rozwiązywać testem ducha.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline  
Stary 06-09-2013, 13:57   #10
 
noboto's Avatar
 
mam pytanie co do poziomu czakry której będziemy używać (mana na moce)

będzie to jakoś punktowo, czy jakiś inny sposób?
 
noboto jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168