Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-10-2013, 17:50   #1
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Morituri te salutant

Morituri te salutant

Jack siedział znudzony w skórzanym fotelu, trzymając nogi na zawalonym papierzyskami biurku. Jego dwaj wspólnicy czaili się teraz gdzieś w krzakach na jakimś zadupiu, na niewiernego męża, który miał właśnie miłosne spotkanie w jednym z tanich moteli za miastem. W innych okolicznościach zapewne, by im zazdrościł. Zdecydowanie bardziej wolał być w akcji niż bezczynnie czekać na interesantów w biurze. Dzisiaj jednak cieszył się, że to on wybrał najkrótszą zapałkę w czasie losowanie. Pogoda była paskudna. Porywisty, zimny wiatr i rzęsisty deszcz, padający nieprzerwanie od dwóch dni, nie zachęcały do wypadów za miasto. Jak mawiał jego kumpel ze szkoły, pogoda ‘’łóżkowo-barowa”. O łóżku nie miał, co marzyć. A jeśli już to tylko o zimnej kanapie w jego wynajętej kawalerce. Jednak do baru na pewno się wybierze i to nawet zaraz. Dzisiaj i tak pewnie już nikt nie przyjdzie.

Ku wielkiemu zaskoczeniu Jacka, ktoś jednak przyszedł. W momencie, gdy jego mózg podjął decyzję o udaniu się do baru, drzwi jego małego biura otworzyły się.
Przeciąg z korytarza sprawił, że Jack poczuł zapach słodkich, damskich perfum. W mgnieniu oka, detektyw wyprostował się i w pośpiechu zaczął porządkować biurko.
- Niech się pan nie trudzi - powiedziała wysoko blondynka o niezwykłej urodzie i nienagannej figurze - Nie przyszłam szukać sprzątaczki, tylko detektywa.
Jack zmierzył kobietę od stóp do głów i z zadowoleniem pokiwał głową. Podobała mu się nie tylko jej fizyczność, która budziła w nim od dawna uśpionego samca, ale także pełen elegancji styl oraz podejście do interesów. Ta kobieta była pewna siebie, dokładnie wiedziała czego chce i nie lubiła czczej gadaniny. Dokładnie tak samo, jak on.
- Co panią do nas sprowadza? - zapytał oschłym i bezpardonowym tonem, latynoskiego macho.
- Na mieście chodzą słuchy, że jest pan jednym z lepszych w tym fachu.
- Przez skromność nie zaprzeczę - odparł Jack z zawadiackim uśmieszkiem.
- Nie musi się pan krygować. Zadanie, które dla pana mam i tak szybko zweryfikuje pana umiejętności. Nie należy ono do łatwych. Poległa na nim nie tylko policja, ale także kilku pana kolegów po fachu.
- Lubię trudne wyzwania - zripostował Jack - Nie tylko dają osobistą satysfakcje, ale także przynoszą wymierne korzyści finansowe.
- O finanse nie musi się pan martwić. Jeżeli tylko uda się panu załatwić sprawę pomyślnie, będzie pan mógł opowiadać kumplom w barze o swoim życiowym, złotym strzale.
- Aż tak? - powątpiewał detektyw - Cóż to w takim razie za sprawa.
- Musi pan odszukać mojego narzeczonego, Leonarda Grishama.
Jack zamierzał jakoś skomentować specyfikę sprawy, ale nazwisko jakie padło sprawiło, że zamarł w bezruchu z otwartymi ustami.
Leonard Grisham, znany telewizyjny dziennikarz, narzeczony Monique Lastrady, byłej żony Ulissesa Onasisa, jednego z najbogatszych ludzi w Ameryce.
Sprawa rozwodu Monique i Ulissesa była głośna kilka miesięcy temu. Pisały o niej nie tylko wszystkie brukowce, ale także poważne opiniotwórcze magazyny i dzienniki. Monique nie tylko chciała rozwodu, połowy majątku Onasisa, ale także w czasie rozprawy oskarżyła go o znęcanie się fizyczne i psychiczne. Tylko dzięki sprawności adwokatów i wysokim zadość uczynieniu Onasis uniknął więzienia.
Sprawa zniknięcia Grishama także przewinęła się przez media z głośnym hukiem. Dziennikarz po prostu zniknął, któregoś dnia w drodze do pracy. Nikt nie wiedział co się z nim stało. Przez długi czas podejrzewano porwanie dla okupy, gdyż jego związek z Monique Lastradą nie był tajemnicą. Wobec jednak braku odzewu ze strony porywaczy, porzucono ten trop. Zakrojoną na szeroką skalę poszukiwania, nie przyniosły rezultatów. Policja nigdy oficjalnie nie przyznała się do porażki, ale śledztwo utknęło w martwy punkcie.
- Czyżby się pan jednak przeraził wyzwania? - spytała kobieta.
- Pani jest Monique Lastrada? - spytał oniemiały Jack.
- Zgadza się. To jak przyjmuje pan moje zlecenie, czy jednak obleciał pana strach.
Jack tylko uśmiechnął się tajemniczo i zapalając papierosa powiedział po chwili:
- Omówmy zatem szczegóły szanowna pani.

Witam,
po długiej przerwie spowodowanej różnymi życiowymi trudnościami, powracam na LI. I od razu z przytupem, tzn z nową rekrutacją.
To, co mam wam do zaproponowania to rodzaj prostej kryminalnej historii zamoczonej w sosie noir i doprawionej wyraźną nutą miejskiego horroru.
Mam nadzieję, że te słowa klucze oraz wstęp będą wystarczającą zachętą, abym znalazł 2-3 osoby chętne do gry.
Specjalnie nie mówię o jakimś konkretnym settingu, aby nie sugerować rozwiązania, czy też możliwych trudności, jakie napotkają wasi bohaterowie.
Jedno jest pewne świat gry, nie różni się niczym od naszego, przynajmniej w odczuciu BG. Nie spotkali oni w swoim życiu nic nadprzyrodzonego, żadnych zombii, stworów z kosmosu, czy innych pomiotów Cthulhu.
Miejsce akcji to Nowy Jork. Czas to rok 2012, jesień.
Wasi bohaterowie to grupa prywatnych detektywów, przyjaciół, prowadzących wspólnie agencje detektywistyczną. Większość prowadzonych przez nich spraw to śledzenie niewiernych mężów, tudzież żon, odnajdywanie skradzionych rzeczy, czy zaginionych osób.
Nowa sprawa z pozoru nie różni się od dotychczasowych, gdyż BG będą musieli odszukać zaginionego dziennikarza telewizyjnego. Sęk w tym, że to sprawa dużego kalibru o którym mówiły media w całym kraju. Poszukiwania trwają od trzech miesięcy i jak dotychczas nie przyniosły żadnych rezultatów. Wasi bohaterowie dostają, więc niemal życiową szansę na sławę i pieniądze. Czy uda im się rozwiązać sprawę, to już sesja pokaże.
Zapraszam zatem do udziału w rekrutacji, a teraz kilka szczegółów technicznych.

Styl: głównie storytelling z elementami losowymi w dynamicznych momentach
Ilość graczy: 2-3
Tempo: minimum 1 post na tydzień, gdoc opcjonalnie zależnie od preferencji graczy.
KP proszę przesyłać na PW

KP - nie będę wymagał typowej historii BG z opisem dzieciństwa, rodziny, przyjaciół i psa. Zamiast tego poproszę o odpowiedzi na następujący zestaw pytań, plus do tego typowe dossier (imię, nazwisko, wzrost etc.)
Oto lista pytań:
1. Jakie emocje najlepiej opisują twoją postać? Wymień trzy najważniejsze.
2. Jakie emocje wywołuje twoja postać u innych? Jak inni reagują na ciebie?
3. Co najbardziej ceni twoja postać?
4. Jaki jest życiowy cel twojej postaci? Co ją motywuje do działania?
5. Jak twoja postać może ten cel osiągnąć?
6. Skąd pochodzi twoja postać? Napisz nie tylko miejsce w którym się urodziła, ale także rodziców, to co ją ukształtowało w dzieciństwie, sąsiedztwo, etc.
7. Kiedy dorosłeś? Opisz wydarzenie, które sprawiło że rozpocząłeś życie na własną rękę.
8. Wymień trzy najważniejsze rzeczy dla twojej postaci? Mogą to być zarówno rzeczy fizyczne, pojęcia abstrakcyjne, jaki wartości ponad materialne.
9. Jaki jest twój codzienny strój? Co najczęściej nosisz? Jaki masz styl?
10. Jakie są środki materialne twojej postaci? Jakie masz oszczędności, osiągnięcia?
11. Wymień osobiste upodobania bohatera? Wymień trzy najbardziej ulubione rzeczy twojej postaci. Może to być dźwięk, zapach, smak, widok, hobby, rzeczy, które sprawiają postaci przyjemność.
12. Kto miał największy wpływ na życie twojej postaci? Wymień co najmniej jedną osobą, która wpłynęła na życie postaci.
13. Jakie są dziwactwa twojej postaci? Wymień trzy najważniejsze nietypowe zachowania, przyzwyczajenia, natręctwa.
14. Co daje ci poczucie komfortu? Wymień trzy rzeczy, które sprawiają, że twoja postać jest zrelaksowana, pewna siebie, wypoczęta, coś co daje jej poczucie bezpieczeństwa. Może to być kolor, zapach, jakiś dźwięk.
15. Co budzi przerażenie/odrazę twojej postaci? Wymień trzy rzeczy, których obawia lub boi się twoja postać.
16. Jaki jest twój największy sekret? Coś czego nie wie o tobie prawie nikt i czego się nie może dowiedzieć.
17. Co inni gracze wiedzą o twojej postaci?
18. Gdybyś mógł wybierać, jak chciałbyś aby umarła twoja postać?
19. W sytuacjach dramatycznych wolisz walczyć, czy uciekać? Określ w skali od 1 do 10, gdzie 1- to zawsze walczyć, a 10- to zawsze uciekać.
20. Jak daleko się posuniesz, by pomóc przyjacielowi w potrzebie?

I to w sumie tyle.
W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam brody
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.

Ostatnio edytowane przez brody : 02-10-2013 o 19:19.
brody jest offline  
Stary 02-10-2013, 21:09   #2
 
zabawowy sigmund's Avatar
 
Reputacja: 21 zabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodze
Kurde... Poprowadziłbym coś, ale się piszę
 
zabawowy sigmund jest offline  
Stary 03-10-2013, 01:00   #3
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Mam pierwsze zgłoszenie. I jest to postać od zabawowego sigmunda.
Bardzo ciekawe odpowiedzi, muszę powiedzieć i ciekawy koncept.

Zapomniałem dodać, że rekrutacja potrwa tydzień, tj. do 10.10. Po tym czasie sesja wystartuje, albo rekrut pójdzie do archiwum.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
Stary 05-10-2013, 02:48   #4
 
zabawowy sigmund's Avatar
 
Reputacja: 21 zabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodzezabawowy sigmund jest na bardzo dobrej drodze
Jeśli ta sesja, to to co mi się wydaje, to podbijam temat
 
zabawowy sigmund jest offline  
Stary 07-10-2013, 08:48   #5
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Reputacja: 4827 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Wygląda na to, że pomysł nie chwycił. Trudno się mówi. Trzeba pomyśleć nad czymś innym.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:34.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169