Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2014, 22:56   #1
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
[DnD 3.5 FR] Prawo bogówGęsta mgła otulała las, przelewając się pomiędzy jego drzewami i biorąc w panowanie jego królestwo. Mrok nocy rozświetlany jedynie księżycem Selune zdawał się przyjmować mgłę jak starą towarzyszkę wraz z nią zakrywając drogę nierozważnym podróżnikom., którzy odważyli się wkroczyć w domenę cienia i ciemności. Żadne z nich zdawało się nie opuszczać świata ani na chwilę. Były bogami w swojej dziedzinie.
Maleńka mieścina, którą ze wszystkich stron okalał las była opanowana przez wszechobecną mgłę, biorącą ją w posiadanie wraz z mieszkańcami. Rozlewała się ulicami niczym woda, zasnuwała okna i wirowała po rynku. Cisza, która otulała mieścinę zdawała się być wręcz nienaturalna, jak i sama mgła. W większości okien drewnianych domów nie paliły się światła, chociaż nawet tam, gdzie wydobywało się z okien światło, które powinno rozświetlać blaskiem lamp i świec nie miało siły przebić się przez mleczną zasłonę.
Mieścina wydawała się być całkowicie opuszczona… a może była? Czy to może nienazwany strach przed nieznanym powodował, że ludzie nie ważyli się ujawniać swojej obecności?
W ciszy trwał także sam las, a zakrywająca wszystko mgła zdawała się płynąć, obierając za cel samotną chatkę drwala. Delikatnie dotykała jej ścian, gładziła drzwi, krążyła wokół. Las trwał w oczekiwaniu.
Ze środka chatki wylewał się blady blask świecy.
W środku ten drewniany domek nie różnił się zbytnio od jemu podobnych. Umeblowany skromnie, wyposażony tylko w najprzydatniejsze rzeczy potrzebne drwalowi w jego pracy i w życiu codziennym, jeżeli ta praca wymagała pozostania na dłużej w tym miejscu. Nie było to jednak pierwsze, co rzuciłoby się w oczy po wejściu do środka. Wzrok od razu skupiłby się na kobiecie siedzącej na prostym krześle ustawionym na środku pomieszczenia. Wlewająca się do chatki mgła poprzez szparnę w drzwiach muskała stopy tej szczupłej i wysokiej kobiety o włosach koloru dymu, jakby kładąc się u jej nóg niczym wierny pies.
- Wszystko stanęło na głowie - odezwała się ona przyjemnym, cichym głosem. Spojrzała na klęczącego z głową przy ziemi młodego mężczyznę w ubraniach podróżnika. - Kiedy zgromadzisz innych?
Mężczyzna drgnął na dźwięk jej głosu i chwilę mu zajęło zanim zdołał wydobyć swój.
- Postaram się jak najszybciej… pani… - wydusił drżącym głosem, chociaż to drżenie nie było powodowane strachem, a… uwielbieniem? - Dwa dni… Dwa dni maksymalnie.
Kobieta skinęła głową patrząc z nutą rozbawienia na korzącego się przed nią człowieka. To zesłanie miało też swoje dobre strony, chociaż oczywiście nie mogły one przesłonić całej plejady negatywów.
Ale co to dla boga?
Słowem wstępu

Dobre trzy lata temu, na innym forum, założona została rekrutacja do sesji rozgrywającej się w tych samych czasach, które i ja zaproponuję, chociaż tak naprawdę sesja do prawdziwego skutku nie doszła. Długo myślałam nad poprowadzeniem o własnych siłach właśnie rozgrywki dziejącej się w tych dramatycznych dla Faerunu czasach i doszło teraz do momentu, w którym stwierdziłam, że jestem gotowa podjąć się nowego wyzwania.
Co to za czasy?

Mamy rok 1358DR. Czasy Niepokojów, Kryzys Awatarów, Wojna Bogów.

Zapytacie, jaką rolę mają odgrywać postacie graczy, skoro ta historia została już spisana? Znani są złodzieje Tablic Przeznaczenia. Wiadomo przecież jaką rolę odegrali w niej inni bohaterowie, Midnight, Kelemvor, Cyric i Adon. Cała chwała została już zebrana. Co w takim razie zostałoby dla was?

Zapomnijcie o tym, co zapisano w księgach! Historia właśnie pisze się na nowo i potrzebuje nowych bohaterów, którzy będą w stanie przywrócić porządek tej rzeczywistości… lub zmienić ją wedle swojej zachcianki. Jest to czas bogów wrzuconych pomiędzy śmiertelnych, czas zamętu, zdrady i nowych sojuszy. Czas na waszą inicjatywę.
Co to oznacza w praktyce? Sesja będzie o wydarzeniach z czasu Kryzysu Awatarów, ale zdarzenia, jakie będą miały miejsce niekoniecznie wydarzyły się w oficjalnej wersji. To, kto był odpowiedzialny za kradzież Tablic Przeznaczenia nie musi, choć może, zgadzać się ze stanem opisanym w podręcznikach i książkach, a co najważniejsze kartami w tej boskiej rozgrywce będą także postacie graczy… i to nie byle jakimi kartami. Wszystko, co wydarzyło się przed zrzuceniem bogów na Faerun miało miejsce i tego nie zmieniam. Mam zamiar tylko zmienić to, co miało miejsce po tym zdarzeniu tak, aby możliwa była satysfakcjonująca rozgrywka. Wchodząc do gry będziecie jedynie wiedzieli to, co miało miejsce przed wygnaniem bogów… Reszta będzie dla was niewiadomą.

Czy jesteście gotowi przyjąć na swoje barki rolę boskiego wybrańca?
Wróć, boskiego wybrańca?
Cóż, mówiłam, że nie będziecie byle jakimi kartami.

Będę się starała nadać epickości tej sesji, chociaż sama w sobie możliwość spotkania boga już jest epicka, nieprawdaż? Nie wykluczam podróży planarnych. Z mojej strony możecie liczyć na zaangażowanie i być pewnymi, że nie porzucę niespodziewanie sesji (spodziewanie też nie ). Tyle, jeżeli chodzi o wstęp. Przejdźmy do konkretów.
Bohaterowie

Wiara: Zanim przejdę do szczegółów jak dostępne rasy, zacznę od najważniejszej sprawy dotyczącej tworzenia waszych bohaterów. Każdy z was musi wybrać bóstwo, które wyznaje, a co do tego wyznaje z oddaniem. Można wybierać spośród wszystkich dostępnych bogów, w tym też tych, które nie przetrwały Czasów Niepokojów, jak chociażby Leira, Bhaal czy Zinzerena. Nie można wybierać bogów, którzy pojawili się po tych wydarzeniach, jak np. Kelemvor, ale to chyba oczywista oczywistość. Ze swojej strony dodam, że wolałabym, aby bóstwa się nie dublowały i zapewne będę przyjmowała po jednym wyznawcy danego boga, chociaż kto wie… Wszystko może się wydarzyć w tych niespokojnych czasach. Oczywiście pomniejsze bóstwa są także bardzo mile widziane, ale to już do waszej decyzji kogo weźmiecie za patrona.

Cytat:
Cytat:
Pytanie: Czy koniecznie musimy przybrać szablon boskiego wybrańca? Pytam o mechanikę. Zawsze to parę LA.
Nie, nie, nie. Nie zrozumieliśmy się. Tworzycie zwykłą postać bez żadnych szablonów wybrańców. Zwykłą, najzwyklejszą i jej historię, którą kończycie przed Czasem Niepokojów. Żadne z was nie było wybrańcem wcześniej. Jesteście łotrzykami/magami/kapłanami/inne pomysły, nie zaś wybrańcami.
Rasy: Rasy podstawowe są najlepsze i ich podrasy Faerunu, np. elfie. Planokrwiści także mile widziani, ale trzeba pamiętać, że mają pochodzić z Faerunu. Oczywiście możliwe LA się liczy. Rasy potworne typu Ilithidzi jednak odpadają. Jeżeli macie pomysł na rasę, ale nie wiecie czy ona przejdzie zapytajcie mnie.
Charakter: Nie ograniczam w tej kwestii, jak i nie ograniczam w wyborze bogów. W KP proszę prócz standardowego określenia np. chaotycznie dobry, rozwinąć kwestię i własnymi słowami opisać charakter postaci.
Pochodzenie: Bohaterowie pochodzą z Faerunu, już wasz wybór, z której jego części.
Historia: Ważna część. Chcę poznać wasze postacie nie tylko pod względem charakteru, ale także pod względem historii. Co osiągnęły? Jakich przyjaciół zdobyły, a jakich dorobiły się wrogów? Czy mają rodzinę? Istotną sprawą jest, że historia musi odzwierciedlać mechanikę. Potrzebuję wyjaśnienia dlaczego np. wojownik zaczął uczyć się magii. To samo z klasami prestiżowymi.
Historię kończcie tuż przed nastaniem Czasów Niepokojów, bez wdawania się w szczegóły, Nie doprowadzacie do zostania boskim wybrańcem, nie mieliście kontaktu ze swoim boskim patronem. Do tego czasu wasze życie toczyło się swoim torem i tylko to chcę wiedzieć.Resztę pozostawcie na moich barkach.

Mechanika rozpisana albo w jakimś excelu, albo mythweavers:
 • Dnd 3.5
 • poziom postaci 11, z dodatkiem, że w takcie sesji będzie możliwy awans
 • point buy 32
 • HP: pierwszy poziom maks, na resztę rzucam ja. Zgłosić się po wysłaniu karty po HPki.
 • ci, co mają księgi zaklęć niech się zgłoszą po ilość czarów, jakie mogą w niej mieć
 • początkowe złoto 66k
 • dopuszczam jeden flaw
 • zdolności przywódcze są zbanowane
 • Psionika: Jedno słowo. Nie. Odpada od razu ta opcja, przykro mi.
  Historia ma odzwierciedlać mechanikę.
  Cytat:
  Jest też kwestia ilości mechaniki w sesji i jej wykorzystania. Nie zabijajmy się o nią, bo same cyferki nie uchronią przed głupimi decyzjami (albo przed bogiem ). Nie będę rzucała na każdą bzdurę, a w większości posiłkowała się mechaniką jako określnikiem tego, co kto potrafi i w jakim stopniu. Oczywiście czasami kostka będzie tym elementem "losu", ale uprzedzam, że pomysłowość będzie się opłacała. Innymi słowy nie będzie to całkowicie mechaniczna rozgrywka.

Dopuszczone podręczniki
Wszystkie podręczniki wydane po polsku, seria complete i tome of battle. Jeżeli będzie trzeba jakiegoś atutu, zdolności czy wariantu z innych źródeł może będziemy mogli się dogadać, więc proszę się dopytywać.

Cytat:
Cytat:
To jakie jeszcze podręczniki/klasy/przedmioty/umagicznienia z 3.0 są dostępne? Nie powiem kilka jest ciekawych...
To, co wyszło po Polsku, czyli chociażby wspomniani Władcy Dziczy, Księga i Krew czy Opis Świata Forgotten Realms (3.0). Sprawa jest tylko taka, że jeżeli dana klasa istnieje także w 3.5 to wybieramy jej wersję 3.5, nie zaś 3.0.

EDIT: Zgodziłam się jeszcze na Player's Handbook II.
Wzór KP
 • Imię i nazwisko (oraz przydomek, jeżeli ktoś chce)
 • Wygląd + avatar (prześlijcie mi swój avatar, bo będę dorabiała każdemu mały element)
 • Płeć i wiek (gramy własną płcią)
 • Wiara (opisać dokładnie stosunek do boga)
 • Charakter (opisać własnymi słowami, w tym też możliwe maniery)
 • Historia
 • Część mechaniczna

Dodatkowe kwestie, na które trzeba dać odpowiedź:
 • Jaka jest wasza najsłabsza i najsilniejsza strona?
 • Jedna zaleta i wada charakteru.
 • Macie fobie, lęki?
 • Największa ambicja?
 • Kto jest waszym wrogiem, a kto przyjacielem?Kwestie techniczne
Częstotliwość postowania i googledoc: 7 dni dla graczy, 2 dni dla mnie. Przyznam, że dobrze mi się z docem żyje i współdziała, więc będzie się z niego korzystało.

Cytat:
Cytat:
BTW, nie znam się na historii FR. Ani na religioznawstwie. Czy to poważny problem w tej sesji? Powinienem poszerzyć wiedzę?
Wiedza zawsze się przyda, ale dla tych, którzy mają w niej braki mogę więcej opisywać w samej sesji, aby się zapoznali.
Ilość graczy: Najchętniej od 2-3 do 5, może 6. Do pomedytowania nad tym dla mnie.

Termin: 02.03.2014 23:59, czyli trzy tygodnie od dzisiaj. Po zakończeniu rekrutacji sesja zacznie się zapewne po maksymalnie tygodniu.


Na pewno o czymś zapomniałam, więc pytać śmiało.

Kompletne karty proszę przesyłać na nerahye[at]gmail.com z tematem “bogowie” i podpisać się nickiem z LI.
Jeżeli ktoś będzie korzystał z myth-weavers niech udostępni mi kartę przez edit users (musi dać editor, bo inaczej nie widzę karty na swoim profilu). Mój nick tam to nerahye.Powodzenia, niech zadrżą plany!
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie

Ostatnio edytowane przez Zell : 26-02-2014 o 22:45.
Zell jest offline  
Stary 09-02-2014, 23:26   #2
 
Chester90's Avatar
 
Masz pierwszego chętnego! KP bliżej końca sesji, gdyż praca magisterska ma jednak pierwszeństwo... nie wiem jeszcze, którego boga będzie wyznawać moja postać, jak się dowiem to poinformuję
 
__________________
Mogę kameleona barwami prześcignąć,
kształty stosownie zmieniać jak Proteusz,
Machiavela, łotra, uczyć w szkole.
Chester90 jest offline  
Stary 10-02-2014, 00:29   #3
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
A zapraszam, zapraszam. Czasu jest sporo, a i sama mam coś uczelnianego do zrobienia, więc rozumiem.

Z ogłoszeń.
Zgodziłam się na wariant paladyna, paladin of freedom z unearthed arcana. Ten wariant tak naprawdę mało co zmienia w klasie, więc przeszedł. Jeżeli komuś czegoś NAPRAWDĘ potrzeba spoza podręczników, które wymieniłam niech się do mnie zgłosi na gg czy na PW, a przedyskutujemy sprawę, chociaż najprościej byłoby się ograniczyć do wymienionych.
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie
Zell jest offline  
Stary 10-02-2014, 10:30   #4
 
Demoon's Avatar
 
Zgłaszam się! Co prawda zasmuciłaś mnie tym niedoborem psioniki, ale w takim razie będzie Mystic Theurge Oghmy (ewentualnie Azutha). Rasa niewiadoma, ale zapewne Tiefling albo Słoneczny Elf.

Niestety muszę niedługo wyjść z domu, ale popołudniu zajmę się kartą.
 
Demoon jest offline  
Stary 10-02-2014, 13:28   #5
 
Jaśmin's Avatar
 
Jeszcze nie jestem pewien, ale chyba spróbuję. Lady Sith.

Pytanie: Czy koniecznie musimy przybrać szablon boskiego wybrańca? Pytam o mechanikę. Zawsze to parę LA.

BTW, nie znam się na historii FR. Ani na religioznawstwie. Czy to poważny problem w tej sesji? Powinienem poszerzyć wiedzę?

Wiesz może gdzie można znaleźć szablon wybrańca Tymory?
 
Jaśmin jest offline  
Stary 10-02-2014, 13:33   #6
 
Autumm's Avatar
 
Cytat:
szablon wybrańca Tymory?
Może to ci się nada: Auspician – Class – D&D Tools
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 10-02-2014, 13:37   #7
 
Jaśmin's Avatar
 
Tak, to jest niezłe, Autumm. Ale chyba wolę Fortune Frienda.
 
Jaśmin jest offline  
Stary 10-02-2014, 14:09   #8
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
Cytat:
Pytanie: Czy koniecznie musimy przybrać szablon boskiego wybrańca? Pytam o mechanikę. Zawsze to parę LA.
Nie, nie, nie. Nie zrozumieliśmy się. Tworzycie zwykłą postać bez żadnych szablonów wybrańców. Zwykłą, najzwyklejszą i jej historię, którą kończycie przed Czasem Niepokojów. Żadne z was nie było wybrańcem wcześniej. Jesteście łotrzykami/magami/kapłanami/inne pomysły, nie zaś wybrańcami.

Cytat:
BTW, nie znam się na historii FR. Ani na religioznawstwie. Czy to poważny problem w tej sesji? Powinienem poszerzyć wiedzę?
Wiedza zawsze się przyda, ale dla tych, którzy mają w niej braki mogę więcej opisywać w samej sesji, aby się zapoznali.

A do udziału zachęcam.

edit: dodam te odpowiedzi w pierwszym poście, aby inni też się nie zakręcili w tym i będę tak dodawać, co do ważniejsze
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie

Ostatnio edytowane przez Zell : 10-02-2014 o 14:25.
Zell jest offline  
Stary 10-02-2014, 15:02   #9
 
Jaśmin's Avatar
 
Dopuszczasz flawy?

Oglądałaś może Revolver? Inspirujący film.
 

Ostatnio edytowane przez Jaśmin : 10-02-2014 o 15:23.
Jaśmin jest offline  
Stary 10-02-2014, 15:35   #10
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
Hm, nie pomyślałam o tym, faktycznie. Dopuszczę jeden flaw, bo później stanie przed bogami drużyna kulawa, ślepa i śliniąca się.

Nie, nie oglądałam.

edit:
Mam sześć deklaracji zainteresowania. Bogowie, którzy się przewinęli to Oghma/Azuth, Corellon Larethian, Torm, Lathander i... Tymora?
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie

Ostatnio edytowane przez Zell : 10-02-2014 o 15:39.
Zell jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168