Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2014, 18:16   #1
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
[D&D 3.5/FR] Kłopoty w Shadowdale

Akt I: Kłopoty w Shadowdale


[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=7TmZFm6NHfA[/MEDIA]


Kilkaset metrów pod powierzchnią Faerunu rozgrywała się bitwa godna niejednej ballady. Deszcz wystrzelonych bełtów i strzał odbijał się od stalowej ściany krasnoludzkich pawęży tworzących zwartą formację testudo. Zaklęcia z głośnym świstem przelatywały nad głowami rozbijając się z hukiem o wystające ze stropu stalaktyty zasypując wszystkich dookoła odłamkami rozgrzanych do czerwoności ostrych jak brzytwa skał. Pożoga rozpętana przez wrogich czaromiotów powoli pochłaniała walczących poniżej, jednakże nawet potężne zdolności magiczne przeciwnika nie powstrzymywały zahartowanych w bojach wojowników przed parciem do przodu i wgniataniu w ziemię hord zielonoskórych. Wspierane przez kapłanów Moradina krasnoludy przedzierały się przez zastępy orków, koboldów i goblinów chcąc przedostać się do mrocznych elfów skrytych za morzem niewolników. Zwarta ściana tarcz i toporów przechodziła przez wrogów niczym młynek do mięsa po którego przejściu ziemię zdobiły kończyny poległych i hektolitry krwi. Nie minął kwadrans, a po zielonoskórym tałatajstwie pozostały już tylko wspomnienia. Przyparte do ściany drowy miały już wkrótce odczuć na własnej skórze gniew brodatego ludu...

***


- Znowóż żeś wyszczerbił kilof? - rzekł zachrypłym głosem sędziwy krasnolud o brodzie długiej i srebrzystej. Stał on na niewysokiej gładko ściętej skale obserwując grupę kopaczy drążących tunel poniżej. - Gorzej, cholipka... stylisko się złamało. - burknął w odpowiedzi jeden z górników odziany w starą wyniszczoną zbroję. Zwał się Thubedorf i podobnie jak reszta pochłoniętych pracą brodaczy był on cały umazany brudem i zaschniętą juchą. - Ta skała ni drgnie, a innej drogi wyjścia nie widzę. - przetarł czoło, splunął na ziemię, po czym sięgnął po leżący nieopodal oskard i przywalił z całej siły w wystającą skałę odrąbując niewielki blok o zaostrzonym czubku. - Prędzej zdechniemy z głodu niż się stąd wydostaniemy. Przeklęte elfy! Mówiłem przecie, że prowadzą nas w pułapkę! - wysapał Thubedorf.
- Zamilcz, nie czas szukać winnych. - odparł ten ze srebrzystą brodą. Dagna, bo tak się zwał sędziwy krasnolud, był dowódcą małej górniczej kompanii zesłanej w rejony wieży Ashaby przez samego Elministra. Niestety pomimo dobrego przygotowania ekspedycji nie obyło się bez przykrych niespodzianek. W jednym ze starożytnych tuneli wydrążonych jeszcze za czasów podbojów Krasusa napotkali drowy wraz z ich zielonoskórymi niewolnikami intensywnie pracującymi nad wydobyciem niezwykle rzadkiego i cennego metalu jakim jest mithril. Wywiązała się krwawa walka między przedstawicielami obu ras, lecz dość szybko inicjatywę zaczęły przejmować krasnoludy wycinając w pień zastępy zielonoskórych niewolników wysłanych jako mięso armatnie przez swoich panów. Oddział pod przywódctwem Dagny zepchnął przewyższające liczebnie mroczne elfy do dosyć wąskiej podziemnej komory zyskując tym samym sporą przewagę taktyczną. Niestety, jeden z czaromiotów mrocznego plemienia wykorzystując bitewną zawieruchę przedostał się niezauważony na tyły krasnoludów i zawalił jedyne wyjście z jaskini zostawiając swych pobratymców na pastwę zaprawionych w bojach przedstawicieli brodatego ludu.

***


Po skroni pot spływał intensywnie, kolejne uderzenia stępionego oskarda w litą skałę przynosiły mizerne efekty. Krasnoludy przez wiele godzin ciężko pracowały nad wydostaniem się z podziemnej pułapki, którą zgotowały im przebiegłe mroczne elfy. Efekty ciężkiej pracy nie poszły jednak na marne i po upływie niecałej doby udało się przesypać część gruzu na drugą stronę jaskini. Wspierani przez magię Moradina górnicy mogli mozolnie przekopywać zawalone skały przez jeszcze wiele godzin, gdy zupełnie nieoczekiwanie natknęli się na przeszkodę nie do przejścia. Wprawiony w ruch kilof opadł między skały po to by zaraz odbić się od nich jak mucha od okna. Zdziwiony krasnolud zrobił zamach i raz jeszcze uderzył w to samo miejsce, lecz efekt był ten sam. Własnymi rękoma zaczął przesypywać blokujące gruzy by odkryć grubą na kilkanaście centymetrów ścianę wykonaną z adamantytu - wszystko wskazywało na to, że drowom udało się zamknąć krasnoludy w stalowym więzieniu. Jak większość rzeczy, które mroczne elfy stworzą brama również była zaklęta i opierała się wszelkim próbom magicznych zdolności kapłanów Moradina.
- Przynajmniej zadbali o dostęp do świeżego powietrza. - Zauważył cierpko Thubedorf przyglądając się niewielkim otworom wyżłobionym w ścianie.
- Na Twoim miejscu nie cieszyłbym się z tego. Prawdopodobnie skończymy jako niewolnicy ithildów lub na ołtarzu poświęconym Lloth. - odparł z niesmakiem Dagna. - Pozostaje jeszcze nadzieja, że mędrzec Elminister wyśle kogoś z odsieczą...
,,Well met, traveller, and welcome to the Forgotten Realms!”


Witajcie orędownicy bogów, władcy oręża, praktykanci ścieżek magii i typki spod ciemnej gwiazdy! Tym skromnym wstępem zapraszam was na sesję ulokowaną w Cienistej Dolinie (z ang. Shadowdale). Przygoda była stworzona z myślą o drugiej edycji AD&D, ale w czasie przygotowania wystąpiły pewne komplikacje i zostałem zmuszony poddać ją konwersji do edycji 3.5, ale pomimo zmiany reguł będę starał się ze wszystkich sił trzymać old schoolowego klimatu. Akcja dzieje się w 1367 DR, czyli blisko dekadę po Czasach Niepokojów. Ma to pewne konsekwencje dla adeptów magii wtajemniczeń, gdyż zaklęcia mają teraz brzydki zwyczaj zawodzić w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Pamięta ktoś jeszcze Dzikich Magów z Baldur's Gate? Bez obaw, mam na to zasadę autorską i nie jest ona taka zła jak ją Warlock rysuje.

Przejdźmy teraz do prawdziwego mięska, czyli otoczki fabularnej. Przygodę bohaterowie zaczynają w karczmie Starej Czaszki, jeśli nie znali się wcześniej to ja ich zaznajomię ze sobą. Przybyli w to miejsce z powodów sobie znanych, chociaż mniemam, że większość siedzi tam dla kasy jak to na solidnych poszukiwaczy przygód przystało. Na samym starcie sesji bohaterowie graczy nie mają pojęcia o wydarzeniach mających miejsce pod wieżą Ashaby, ale istnieje opcja, że któraś z postaci jest spokrewniona z uwięzionymi krasnoludami. Długich eposów w formie historii postaci nie wymagam i szczerze mówiąc nawet historii nie wymagam pod warunkiem, że gracz ma wizję prowadzonej postaci, ale historia zawsze będzie dla mnie miłym dodatkiem i może zaważyć o przyjęciu do sesji jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych miejsc. Jeśli już mowa o wolnych miejscach to przyjmę maksymalnie 5 graczy i obiecałem sobie tym razem, że danego słowa nie złamię choćbym dostawał same prace godne literackiej Nagrody Nobla. Zwyczajnie sesja ma pewne limity, których przełamać nie mogę.Teraz kwestia formalna.

· Karty postaci na Myth Weavers (Link)
· Poziom 1 i zgodna z nim ilość złota.
· Atrybuty: Point Buy Calculator - 32 punkty
· Dowolne klasy.
· Dowolne grywalne rasy z podręcznika głównego, a także Forgotten Realms.
· Historia postaci: pobieżny życiorys z kilkoma ważnymi w jej życiu wydarzeniami (jeśli takie ma) oraz powód dla którego przybyła do Shadowdale.
· Liczba uczestników: 5

Rekrutacja potrwa do niedzieli 16/03.

WAŻNE! Tempo sesji dosyć szybkie – mój post będzie pojawiał się co trzy (a w ekstremalnych przypadkach co cztery) dni. Z racji na tak zawrotne tempo nie wymagam pisania długich postów, ale osoby które lubią się rozpisywać mogą śmiało to robić pod warunkiem, że zdążą na czas lub poinformują mnie o opóźnieniach.

Raz jeszcze zachęcam wszystkich zainteresowanych!
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 11-03-2014 o 03:31.
Warlock jest offline  
Stary 09-03-2014, 18:22   #2
 
Tiras Marekul's Avatar
 
Nie ma to jak być pierwszym, dostać sesję jak na talerzu. Mojego łotrzyka podeślę jakoś jutro albo pojutrze. ^^
 
Tiras Marekul jest offline  
Stary 09-03-2014, 18:28   #3
 
Googolplex's Avatar
 
Piszesz o dowolnych klasach z dowolnych podręczników 3.5 włącznie z takimi dziwadłami jak Dragon Compedium?

No i jeszcze czy przewidujesz awans postaci? A jeśli tak do na których poziomach planujesz zakończenie sesji?
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
Stary 09-03-2014, 18:32   #4
 
Gargamel's Avatar
 
Wstępnie się zapiszę.
 
Gargamel jest offline  
Stary 09-03-2014, 18:36   #5
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Wszystkie oficjalne z wyjątkiem dziwadeł nie pasujących do klimatu sesji. Jestem skłonny do pewnych ustępstw, ale wtedy proszę o kontakt.

Rasy wbrew temu co napisałem też mogą być nieco bardziej oryginalne, ale pod warunkiem, że nie są to osobniki na widok których ludzie chwytają za widły. Także w tym wypadku proszę o kontakt.

Awans na następny poziomy przewiduję, ale w związku z tym, że sesja ma dosyć sporą dozę swobody (są side-questy) poziom na którym zakończycie przygodę może być inny od zakładanego. Wątek główny przewiduje zdobycie 3ciego poziomu.
 
Warlock jest offline  
Stary 09-03-2014, 19:43   #6
 
Darth's Avatar
 
Google Doc Tak/Nie?

Jakieś ograniczenia co do charakteru postaci?
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 09-03-2014, 19:48   #7
 
Googolplex's Avatar
 
A z innej beczki. wiecie może w którym podręczniku 3.5 opisani są genasi?
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
Stary 09-03-2014, 19:54   #8
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
W Zapomniane Krainy - Opis Świata od strony 19.
 
Ulli jest offline  
Stary 09-03-2014, 19:55   #9
 
Tiras Marekul's Avatar
 
http://http://dungeons.wikia.com/wik...si_(3.5e_Race)

Tutaj jest opisana na rasa.
 
Tiras Marekul jest offline  
Stary 09-03-2014, 20:00   #10
 
Googolplex's Avatar
 
Ulli tylko, że to podręcznik do 3.0 a link twierdzi, że strona niedostępna. Natomiast poszukiwania na własną rękę zakończyły się owocnie, albo nawet klęską urodzaju. albowiem znalazłem kilka wersji i każda z różnymi statystykami. A oczywiście po przewertowaniu podręczników do 3.5 nic nie znalazłem.
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died
Googolplex jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:21.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168