Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-06-2014, 22:17   #1
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
[Fantasy sandbox] Tysiąc opowieści

Tysiąc opowieści [+18]Tom powoli otwierał oczy. Przeciągnął się, nie tłumiąc nawet potężnego ziewnięcia które opuściło jego usta. Wplótł palce w resztkę, tłustych czarnych włosów, zaś dłońmi przetarł zaropiałe oczy. Jego żona spała obok, jej nagie piersi unosiły się i opadały w rytmie oddechów. Splątane brązowe włosy przykrywały większą część, niezbyt urodziwej twarzy. Jeżeli Bogowie będą łaskawi to wczorajsza noc przyniesie im kolejnego syna.
Tom był właścicielem karczmy od wielu lat, przejął ja po swoim ojcu, samemu mając zamiar przekazać w przyszłości interes swym dzieciom. Zsunął się z łóżka, by rozejrzeć się za lnianymi spodniami.
Henrieta, mruknęła cos przez sen, obracając się na drugi bok. Mężczyzna nie miał zamiaru pozwalać jej jednak na lenistwo, klepnął ją w pośladki, by zachrypniętym głosem mruknąć.
- Wstawaj, trzeba cos zjeść nim otworzymy.

Kiedy wychodził z pomieszczenia, jego żona powoli wstawała z łoża. Tom nie zatrudniał wielu ludzi. Dwie posługaczki, oraz jedna osobę która pomagała w kuchni jego żonie. Resztę roboty wykonywał sam z swoimi trzema synami, chociaż ostatnio coraz więcej spadało na nich. Kiedy zszedł do schodach do głównej izby karczmy, dwójka z nich ustawiała już krzesła i ławy na miejsca. Najmłodszy natomiast przecierał stół, wilgotną od mętnej wody szmatą.
- Witaj ojcze. –przywitali go, nie odrywając się od swoich obowiązków. – Dziś powinna być dostawa od Simona. –przypomniał mu jeszcze najstarszy z synów.
Tom przytaknął ruchem głowy, nalewając sobie zimnej wody z stojącego na ladzie dzbana. Zwilżył gardło i odchrząknął głośno, by splunąć, do stojącej pod lada małej miseczki.
- Wy odbierzecie dostawę. –zadecydował w końcu, pozbywając się częściowo chrypy. – Ja muszę dziś iść do strażników. –dodał, krzywiąc się na sama myśl, o konieczności wypróżnienia sakiewki.
W mieścinie strażnicy mieli obowiązek pilnowania porządku na ulicach, wkopywanie oprychów do rynsztoku było ich pracą. W praktyce jednak, przybytki które nie złożyły „datków” często były pomijane w patrolach. Skorumpowane psy ze straży, śmiały się im w twarz, ale tutejszy lord był zbyt zajęty piciem i zbieraniem sadła by cos z tym zrobić.
Tom poczekał, aż jego żona skończy przygotowywanie jajecznicy. Wraz z synami zjadł śniadanie, przypominając im ich obowiązki, oraz tłumacząc co mają zamówić od Simona.

Kiedy w końcu opuścił karczmę, słońce już w pełni wychyliło się zza horyzontu, a miasteczko budziło się do życia. Minąwszy zarzyganego pijaka, który leżał w pobliskim rynsztoku ruszył w stronę budynku straży. To będzie kolejny pracowity i całkowicie zwyczajny dzień w życiu karczmarza. Nie szukał przygód i cieszył się, że te go omijają. Głęboko w dupie miał to, czy gdzieś ktoś zabija właśnie smoka, czy odkrywa kufer pełen starożytnego złota.
Tom miał swoją karczmę i to mu starczało.

~*~

Witam w mej kolejnej rekrutacji
Wstęp dość nietypowy...bo teoretycznie zupełnie nie związany z sesją. Ot kawałek z życia Toma, karczmarza jakich wielu. Po części jednak oddaje to charakter tej sesji. Bowiem jeżeli zechcesz drogi graczu i ty możesz stać się jednym z wielu Tomów. Taka jest bowiem idea sandboxa.
No ale po kolei, wszystkie niejasności zaraz mam nadzieje staną się jasne.

1. Idea sesji


Celem który przyświeca tej sesji jest danie graczowi całkowitej swobody. Nie będzie tutaj odgórnej linii fabularnej, która zostanie wam narzucona. (chociaż coś tam w tle zapewne bezie się działo, ale możliwe, że wasza postać nigdy na główny wątek fabuły się nie natknie, pochłonięta swymi sprawami)
W sesji sami będziecie tworzyć swoje wątki, ja zaś pomogę wam je rozwinąć. Można by powiedzieć, że idea jest stworzenie sesji dla wielu graczy, stworzonej z sesji solowych. Niczym w życiu każdy z was ma swoja opowieść do odpowiedzenia... to czy spotkacie się na krótko i długo, zależy od wielu czynników. Szczęścia, pozycji społecznej oraz waszych decyzji.
Ponadto z moich prywatnych celów, to próba podszkolenia warsztatu pisarskiego, w kwestii tak zwanego "brudnego pisania" Stąd tez znaczek +18, będzie bowiem przemoc, golizna, gwałty i inne mroczne i jasne rzeczy które w życiu są na co dzień.

2.Świat


Świat tworzycie wy, gracze. Aktualnie jest to kłąb szarej mgły, jedynie z mymi odgórnymi wskazówkami. Miasta, kontynenty itp. stworzycie sami, w czasie sesji jak i pisanie kart postaci.
Co do odgórnych założeń, których jednak trzeba się trzymać:
Świat Low magic Fantasy. Nie ma więc magicznych miecz +5 w każdym sklepie za rogiem, a ludzie nie ciskając kulami ognia, by zaraz łyknąć trzy hp potki.
Najlepiej byłoby porównać to do świata z Gry o Tron. Magia jest więc bardziej rytualnym, wymagającym długiej medytacji procesem. Bycie kapłanem zaś, nie daje nam mocy leczenia, a wiedze o ziołach i o tym jak opatrywać rannych.
Występują tutaj potwory wszelakiej maści, wszelakie goblinoidy orkowie czy smoki. Jednak tez w ilościach mniejszych, chociaż to zależy też od założeń jakie poczynicie w kreacji świata. Kto wie, może bezie jakaś puszcza czy góry całkowicie zasiedlone bestiami?

3. Postaci Graczy


Jak na porządny sandbox przystało… całkowicie (a dokładniej prawie, o tym w uwagach poniżej) dowolne. Czyli możecie stworzyć, chłopa, myśliwego ,rycerza, strażnika, alchemika, czy nawet lorda lub królewskiego błazna. Co tylko do głowy wam przyjdzie i czym macie ochotę zagrać. Jest jedynie kilka wyjątków od tej swobody:
- Lord małego grodu, to max z jakim można zacząć jeżeli chodzi o wpływy. Gdybym dał dostęp do bycia królem państwa, to nagle by się z tego robiła sesja strategiczna. Jak chcecie zostać królem, to trzeba trochę popracować w czasie sesji by jakoś ta pozycje zdobyć
- Bogowie, diabły, demony itp. Odpadają.
- Potwory i istoty nierozumne także są niedozwolone. (to nie znaczy, że np. nie można grać orkiem. Bardziej chodzi mi o wielkie wilki, golemy itp. To w końcu low magic Fantasy)

Jeżeli chodzi o ilość graczy których przyjmę.. .to stoi ona pod wielkim znakiem zapytania. Ogólnie sesja rozpocznie się gdy dostane pierwsze KP, ale rekrutacja będzie otwarta dalej. Zamknę ją gdy uznam, że mam na chwile obecna dość graczy. Możliwe, że potem znowu zostanie otwarta.

4. Karta Postaci


No i tu zaczyna się wasz pierwszy wkład w tworzenie świata Oto spis rzeczy które ma zawierać Kp.

Część Fabularna:
a) Imię
b) Nazwisko
c) Wiek
d) Rasa: z opisem jeżeli to nie człowiek. I to opisem porządnym, czyli cechy charakterystyczne, skąd pochodzi itp. Nowe rasy trafia bowiem potem do odpowiedniej księgi (patrz punkt 7. Księgi)
d) Profesja : czyli kim jesteście, wieśniak, drwal, świniopas, książę itp.
d) Avatar
e) Opis wyglądu
f) Pokrótce opisany charakter
g) Historia: może być w punktach lub pisana. Trudno było by napisać fascynującą historię drwala Sebastiana, dla tego może być wypisana w punktach.
h) Stan posiadania: Co właściwie mamy. Chatkę, dwór, pokój w karczmie itp. Jeżeli posiadamy jakieś włości należy je opisać im większe tym dokładniej. Jeżeli chce się grac możnowładcą, trzeba trochę się wysilić Tak więc opis wszystkiego co posiadamy, takie połączenie ekwipunku z nieruchomościami i sługusami.
i) Relacje: Czy mamy z kimś jakieś znaczące relacje. Czyli czy nasza rodzina żyje, jeżeli tak to gdzie? Wszelacy wrogowie i sojusznicy, żony regularne kochanki czy dzieci.
j) Wszystkie informacje dodatkowe: Chcesz opisać kraj z którego pochodzisz, religię cokolwiek? Droga wolna wlep to tutaj! W końcu razem tworzymy ten świat!

Część Niefabularna:
a) Spis umiejętności (patrz punkt 5. Umiejętności.)
b) Spis cech (patrz punkt 6. Cechy)
c) Czego oczekuje od sesji: Czyli wypisanie rzeczy typu „chciałbym dużo walk/intryg/sexu”
d) Czego bym nie chciał w sesji. (jeżeli nie ma takich rzeczy, można zostawić puste)
e) Mój Mg jest kochany bo: wypisać trzy cechy dlaczego Mg to najlepsza istota na ziemi ( punkt wycięty po konsultacji z farmaceutą)

Karty z racji tego że będą dość obszerne proszę słać w postaci G.Doca na pw. Lub w Wordzie na mail ajas1234@o2.pl

5.Umiejętności.


Każdy coś umie są równi i równiejsi. Każdy z was otrzymuje za darmo sześć umiejętności związanych z profesją, na poziomie „2”. Te umiejętności muszą być jakoś powiązane z tym czym się zajmujecie, oto przykład :

Żołnierz:
-Walka mieczem 2
- Czytanie2
- Pisanie:2
- Strzelanie z łuku[zręczność]:2
- Jazda konna2
- Walka w ciężkim pancerzu :2

Chłop:
- Obsługa maszyn rolnych2
- Uprawianie ziemi:2
- Znajomość roślin uprawnych:2
- Przetrwanieć:2
- Zajmowanie się zwierzętami: 2
- Retoryka (zdobywanie lepszych cen) :2

Po za tymi sześcioma umiejętnościami, po zgłoszeniu chęci udziału w sesji, wylosuje wam punkty. Za każdy jeden punkt, można podnieść poziom umiejętności, lub kupić nową (na poziomie 1). Mechanika będzie szczątkowa, ale ogólnie im wyżej podbita umiejętność tym lepiej.

6. Cechy


Na starcie macie wszystkie cechy na poziomie „1”, macie 10 punktów + to co wam wylosuje do cech, by je rozdysponować.
Oto dostępne cechy:
Siła –warunkuje krzepę fizyczna, to ile jesteśmy wstanie nosić, jak silni uderzyć itp.
Wytrzymałość – Kondycja, odporność na ból i ogólnie ile jesteśmy wstanie znieść.
Zręczność – Jak zręczni jesteśmy, wpływa na wszystko wymagającego precyzji.
Szybkość – Jak szybcy i zwinni jesteśmy.
Mądrość – poziom ogólnej wiedzy jaka mamy z różnych dziedzin.Księgi 7


Po za tematem sesyjnym powstaną Gogle docki lub tematy w komentarzach (wasz wybór) o takich nazwach:
- Atlas
- Bestiariusz
- Zielnik
- Wielka księga ludów
- Księgi święte
-[i] Księga legend[/b]

W nich będziecie mogli tworzyć świat w czasie sesji. Opisywać rośliny, bestie, zwierzęta, kraje, miasta i kontynenty. Nawet rysować mapy jeżeli ktoś chce! Dokładność opisu warunkuje to jak dobrze to miejsce czy stwór jest znany, jeżeli cos będzie po łepkach daje możliwości innym gracza by uzupełnić dany wpis. Mam nadzieje, że to się uda i stworzy nam dużo frajdy.
By nie było nieścisłości to:
-Atlas: zawiera w sobie opis geograficzne, czyli: miasta, kraje, państwa itp.
-Bestiariusz: Opisy zwierząt, potworów itp.
- Zielnik: Opisy roślin z ich zastosowaniem, występowaniem itp.
- Wielka księga ludów: Spis wszelakich ras zamieszkujących świat.
- Księgi święte: Spis Religi, wierzeń kultów itp.
- Księga legend: Spis wszelakich przesądów, legend i opowieści.

8. Posłowie

Mam nadzieje, że ten eksperyment sesyjny się uda. Będzie to wyzwanie dla mnie jak i mam nadzieje dla was.
System takiego prowadzenia sesji, pozwoli wam dużo postów tworzyć samemu, bez konieczności mej ingerencji. Dopiero gdy zechcecie podjąć ważniejsze zadania, np. wkroczyć do przysłowiowych lochów, będę pojawiał się ja.
Zdaje mi się, że daje to ciekawe możliwości. Czasem podrzucę jakieś zadanie czy cos podobnego, ale nikt nie akrze wam go chwycić. Ta sesja daje wam otwarta drogę w każdą stronę.

Co do śmierci postaci: Jeżeli ktoś umrze (a to wielce prawdopodobne gdy nie ma kapłanów z mocą leczenia ) ma prawo zacząć nowa grę z nową postacią.

No a teraz mówcie o czym zapomniałem powiedzieć, co wytłumaczyłem za słabo no i kto się zgłasza!
 
__________________
It's so easy when you are evil.

Ostatnio edytowane przez Ajas : 28-06-2014 o 13:32.
Ajas jest offline  
Stary 28-06-2014, 03:47   #2
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Pierwsze Kp dostałem szybciej niż się spodziewałem, ale jak obiecałem sesja zaczyna się już w momencie gdy dołączy pierwszy gracz.
Dla zainteresowanych link do sesji:

http://lastinn.info/sesje-rpg-fantas...opowiesci.html

Wątek z komentarzami, w którym będą linki do poszczególnych ksiąg, pojawi się jutro.
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline  
Stary 28-06-2014, 05:27   #3
 
Falcon911's Avatar
 
Reputacja: 1 Falcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodzeFalcon911 jest na bardzo dobrej drodze
Jak z NPC? Czy kierowanie czteroosobową drużyną jest dozwolone?
 
Falcon911 jest offline  
Stary 28-06-2014, 11:39   #4
 
Darth's Avatar
 
Reputacja: 1 Darth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłość
Mnie się bardzo ten pomysł podoba. A że mam trochę wolnego czasu, bo sesja się kończy... coś do ciebie napiszę.

Oprócz tego, google-doc? Tak, nie? Jeśli gracz będzie chcieć?
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 28-06-2014, 13:32   #5
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Falcon911 Zobacz post
Jak z NPC? Czy kierowanie czteroosobową drużyną jest dozwolone?
Npc możecie kreować sami, nic nie stoi na przeszkodzie byś teoretycznie kierował całą drużyną. Oczywiście niektórych wprowadzę ja, ale wiele rzeczy możesz zrobić sam. Dla przykładu, możesz samemu wymyślić i rozegrać rozmowę ze strażnikiem Bobym, który powie Ci że w okolicy grasuje banda zbójów. Dzięki temu tworzysz sobie potencjalny quest, który jeżeli się go podejmiesz rozegrasz już ze mną.

W kierowaniu drużyną jednak musisz jasno określić która postać jest twoja, a która to npc.

Cytat:
Mnie się bardzo ten pomysł podoba. A że mam trochę wolnego czasu, bo sesja się kończy... coś do ciebie napiszę.

Oprócz tego, google-doc? Tak, nie? Jeśli gracz będzie chcieć?
G-doc opcjonalny. Myślę że wspólne fragmenty są z nim bardzo pomocne

Ważne:

Po zastanowieniu wyrzucam statystykę inteligencja, zostaje tylko mądrość.
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline  
Stary 28-06-2014, 13:53   #6
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 1 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Oczywiście gdzie Ajas tam i ja.
Karta poleci całkiem niedługo.
 
Fiath jest offline  
Stary 28-06-2014, 17:26   #7
 
Karmazyn's Avatar
 
Reputacja: 1 Karmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputacjęKarmazyn ma wspaniałą reputację
Też się piszę, ale karta raczej po 5 lipca będzie.
 
__________________
Dłuższy kontakt może zagrażać Twojemu zdrowiu lub życiu.
Toczę batalię z życiem. Nieobecny na długi czas.
Karmazyn jest offline  
Stary 28-06-2014, 19:11   #8
 
Quelnatham's Avatar
 
Reputacja: 1 Quelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetnyQuelnatham jest po prostu świetny
Bardzo ciekawy pomysł.
Wyślę kartę, ale dopiero po dziewiątym. Póki co mam tylko pytanka.

Będziesz jakoś dążył do spotkania graczy czy właściwie będzie tyle solówek ile graczy?

Mamy jakieś ograniczenie geograficzne? Wszyscy są w jednym kraju, na jednym kontynencie?
 
Quelnatham jest offline  
Stary 28-06-2014, 19:56   #9
 
secutor's Avatar
 
Reputacja: 1 secutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumny
Podobne sesje juz sa w swiecie tak fantasy jak i s-f.
Gdyby MG, byl zainteresowany banalnie prosta mechanika to podzucam swoj patent:

1_2 = nozyce
3_4 = papier
5_6 = kamien.

Mozna to rozwinac i urozmaicic.
 
__________________
,,Ruchów na pozór jest wiele, ale tylko nieliczne są możliwe, a każdy kolejny zamyka drogę innym".
secutor jest offline  
Stary 28-06-2014, 22:20   #10
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Piszę się!
Ajas, wylosujesz mi wszystkie losowe wartości?

Ja zawsze najpierw zajmuję się mechaniką, a dopiero potem fabułą. Tę drugą łatwiej dopasować do pierwszej : ]
 
Arvelus jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:09.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172