Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-08-2014, 01:25   #1
 
Zajcu's Avatar
 
[Autorski] Survive

Survive
Czyli opowieść o naturze ludzkiej i jej granicach.

_____ - Wiecie czemu nie ma z nami Inko? – ubrany w mundurek szkolny szatyn przemówił pełnym zaciekawienia głosem. Agrafka przebijająca jedngo z jego uszu zdawała się być jedynym odróżniającym go od reszty świata elementem.
Świat za oknem był lekko zamazany – kierowca autobusu jechał z nieco większą prędkością niż przewidują to przepisy. Siedział gdzieś w środkowej części pojazdu, a wszyscy z najbliższych miejsc byli zwróceni w jednym kierunku.
- Co z nią? – zapytał inny chłopak. Jedni nazwaliby jego fryzurę schludną, inni porównani go do goniących z maczetami kibiców. Jego głos, wbrew faktycznemu wyglądowi, był silny, wręcz przerażający. Wszystko, poza jego wielkim, chociaż niemalże całkowicie pozbawionym mięśni ciałem zdawało się przerażać. Dopiero, gdy to mieszanki dodamy wagę chłopca, zostanie pozbawiony wszelakiej powagi, staje się jedynie marnym cieniem samego siebie. Jego słowa były przepełnione troską, najwyraźniej wraz z wielkim ciałem w pakiecie rozdawali proporcjonalne serca.
- Ponoć znikła – tym razem dziewczęcy głos przemówił, urozmaicając całą scenę. Silnik leniwie mruczał, zaś odpowiednio wygłuszone ściany pojazdu sprawiały, że był on tylko przyjemnym urozmaiceniem. Z głośników rozbrzmiewało „Highway to Hell” w pięknej, oryginalnej wersji.
Gdy szatyn spojrzał w kierunku dziewczyny, ta odpowiedziała szczerym uśmiechem. Piękne, piwne oczy zdawały się powoli hipnotyzować. Zapraszały w swoją głębię, zapewniając że ich posiadaczka to znacznie więcej niż piękne, kształtne ciało. Licealiści to już prawie dorosłe osoby. Dziewczyny to już fizycznie kobiety. Jędrne, przebijające się przez każdy rodzaj ubrania kształty. Charakterystyczne dla piękniejszej płci krągłości. Haru posiadała wszystko. Łącznie z charakterem.
- Znikła? – powtórzył jej słowa, a jego źrenice rozszerzyły się. Twarz chłopaka zdominowało przerażenie. Usta otworzyły się nieco szerzej, zapraszając do jego ciała dodatkowe dawki powietrza. Potrzebował go. Krople zimnego potu pojawiły się na jego karku, lewa dłoń zaczęła delikatnie drgać. Serce biło coraz szybciej.
- Może zwyczajnie jest chora i nie chce z nikim – słowa znajdującego się tuż przed nim chłopaka przerwał głośny dźwięk uderzenia. To okładka książki zderzyła się z jego głową. - Ej! – krzyknął, a niemalże cały autobus zwrócił się w jego stronę. Jedynie sylwetka kierowcy pozostawała w bezruchu.
- Naprawdę myślisz, że zrobiłaby coś takiego? – kolejny, tym razem wyjątkowo delikatny, głos dołączył do rozmowy. Najwyraźniej agresorem była jakaś kobieta. Obróciła się plecami do kierunku jazdy, a jej twarz wyłoniła się znad zagłówka. Rozbawiona, blondynka o niewiarygodnie kruchej, proszącej o ostrożność twarzy. - Myślicie, że chodzi o Survive? – przemówiła ściszonym głosem.
_____ Każde pokolenie ma swoje własne legendy. Smok wawelski, Zorro, czarna wołga, widmowe autobusy – lista rozszerza się o kilka nowych wpisów w cyklu dwudziestoletnim. Nowości są coraz bardziej dopasowane do otaczającego nastolatków świata, zmieniają się wraz z techniką. Zmieniają się też sposoby przekazywania informacji. Niegdyś była to tylko mowa, potem spopularyzowane zostało pismo, teraz nadeszło pora internetu. Systemu błyskawicznej wymiany informacji.
Ostatnio wśród młodzieży krążyła plotka o grze zwanej „Survive”. Wedle słów światków niektórzy z ich bliskich zaczynali przechodzić dziwne zmiany – błyskawicznie rozwijać swe ciało, czy też ducha. To jednak nie byłoby nic dziwnego – nagły zastrzyk motywacji budzący ukryty od dawna talent to coś całkowicie normalnego.
Gorzej, gdy zmiany te kończą się zniknięciem danego osobnika. Bez nawet najmniejszego śladu. Zdaje się, że dany osobnik wyparował, pozostawiając świat za sobą.
Sama nazwa przewijała się tylko w prywatnych zapiskach zaginionych. Niektórzy łamali prawo do prywatności tych, którzy odeszli, licząc na znalezienie jakiejkolwiek wskazówki. Wszystko, poza samą nazwą było niezrozumiałym bełkotem. Jakby... innym językiem.
_____ - Aaa – krzyk zaczynał dominować cały pojazd, rozchodząc się niczym meksykańska fala. Począwszy od miejsc najbliżej kierowcy wszyscy zaczynali wstawać, krzyczeć. Pojazd zaczynał powoli zwalniać, a zbliżający się zakręt zdawał się być coraz bardziej niebezpieczny.
-Patrzcie – piękność o zielonych oczach wskazała na kierowcę. Jego ciało powoli zniknęło.
Następne sekundy były szybkie, przepełnione strachem. Jedynie chłopak, który spanikował gdy tylko usłyszał o zniknięciu jednej z jego koleżanek.

***
Szatyn był już spokojny. Wiatr rozwiewał jego włosy, gdy ten przebił się przez jedną ze ścian autobusu. Gdy wylądował na ziemi, wszyscy członkowie jego klasy byli martwi. Tylko on z całej wycieczki mógł pozostać przy życiu. Przynajmniej o ile nikt więcej nie był trwającym.
Cząsteczki powietrza ciągle uciekały od chłopaka, starając się zostawić go w samotności. Łzy leniwie spływały po jednym z jego policzków.
- Może chociaż Inaho przeżyła pierwsze wezwanie? – zapytał, słysząc skwer palonych ciał. W innym świecie widział wiele rzeczy, ta śmierć nie robiła na nim wrażenia. Jedynie ofiary...


***
Witam wszystkich w moim kolejnym, oby tym razem udanym projekcie. Na wstępie chciałbym przeprosić wszystkich z którymi miałem okazję współpracować przy Czego pragniesz?. Orzech, jaki próbowałem wtedy zgryźć rósł w niewiarygodnym tempie, szybko stając się przytłaczającym dla początkującego MG. Skończył jako K2 zimą dla niedzelnego turysty w klatkach.
W dużym skrócie – nie wyszło. Tym razem wracam bardziej przygotowany, uzbrojony w większą motywację oraz z bardziej konkretnymi planami. Oraz, co znacznie ważniejsze gdy chodzi o doprowadzenie sesji do końca – mniejszym, bardziej zrozumiałym światem, oraz ograniczoną liczbą graczy.

Szukam 4-5 graczy.
Zastrzegam sobie, że kryteria wyboru pozostawiam w tajemnicy. Mogę wybrać słabszego pismem gracza, kogoś, kto stworzył gorszą KP tylko dlatego, że go lubię. Wolę grać z ludźmi zaufanymi, w końcu chodzi o przyjemność.

Świat
Akcja toczy się w bliźniaczym do naszego wymiarze. Podział geopolityczny jest niemalże taki sam. Jedyną wyraźną różnicą jest istnienie United Nation – tutejszego odpowiednika NATO, który ingeruje w życie każdego państwa. Widok pracowników UN jest chlebem powszednim dla każdego mieszkańca.
Bohaterowie są mieszkańcami pilotażowego, nieprzynależnego do żadnego państwa miasta. Bezpośrednim władcą jest dowódca tutejszego oddziału UN. Nazwa nie ma wielkiego znaczenia. Można je nazwać Eden.

Tempo: Większość sesji będzie rozgrywać się za pomocą Google doc'a, więc szybkość pisania będzie uwarunkowana waszą aktywnością. Myślę, że tydzień/komplet odpisów to rozsądny wyznacznik.
Postacie
Tutaj nie będę szczególnie się rozpisywał – nie ma nad czym. Jesteście nieco powyżej przeciętności w skali normalnego świata. W „Survive”, uznajmy że jeszcze was tam nie ma. Rozwój, zwłaszcza w początkowych etapach będzie szybki.
Nie nakładam ograniczeń – możecie grać dobrze zarabiającym ojcem wielodzietnej rodziny, sierotą, policjantem, licealistą, co tam chcecie. Dolną granicą wieku jest 15 lat.

Karta postaci:
Obrazek:
Imię:
Nazwisko:
Pseudonim: jest to punkt nieobowiązkowy.
Wygląd:
Osobowość:
Historia:
Tutaj proszę o wymienienie ważniejszych wydarzeń w życiu postaci w formie punktów. Opis wyglądu i osobowości powinny mi wystarczyć do poznania waszego pisma.

Statystyki:
- Szybkość
- Siła
- Wytrzymałość
Minimalna wartość: 1;
Ilość punktów na start: 6 oraz ewentualne 2 bonusowe punkty. Ot, jeśli ktoś się naprawdę przyłoży.

Dziedzictwo
To nieco inna, prostsza wersja atutów, czy umiejętności. Chodzi tutaj o to, co wasza postać potrafi jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki. Jej ojciec pracował na policji? Z pewnością nauczył ją jak obsługiwać broń palną. Matka była architektem? Część wiedzy utkwiła w umyśle dziecka, łatwiej określa odległości. Może ktoś w rodzinie był lekarzem? Wtedy z całą pewnością znacie chociaż podstawy pierwszej pomocy.
Prosiłbym o pewien umiar, jest to sposób na wyróżnienie postaci, zwiększenie jej możliwości. Jednak BEZ PRZESADY.
Forma opisu:
Nazwa
Efekt
Pochodzenie

Atuty
Miejsce przygotowane na przyszłość.

Zdolności
Wszystko, co nadprzyrodzone. Tak jak w przypadku atutów – miejsce przygotowane na przyszłość. Tutaj jednak już na początku wymagam pewnego udziału gracza. Magia została podzielona na trzy, indywidualne dla każdego gracza aspekty: Śmierci, Życia i Perfekcji.
Przekonanie o ich odmienności nie wymaga od czytelnika zbyt wielkiej inteligencji. Zastosowanie już nieco bardziej.
Aspekt Śmierci – umiejetności ofensywne
Aspekt Życia – defensywne/lecznicze/pomoc innym
Aspekt Perfekcji – wzmacnianie samego siebie

Każdy gracz określa co dla jego jego postaci znaczy każda z wyżej wspomnianych kategorii. Jakim słowem opisze Śmierć, Życie i Perfekcję.
Przykładowo: dla przyszłego maga ognia aspektem śmierci będzie ogień/gorąco/ciepło.


Rekrutacja będzie trwać 2 tygodnie, lub do momentu otrzymania satysfakcjonującej ilości kart postaci.
 
Zajcu jest offline  
Stary 17-08-2014, 09:52   #2
 
Mroczny's Avatar
 
Witam. Bardzo mnie zainteresowała ta sesja, mam jednak pewien dylemat. Nigdy nie grałem w sesję przez google doc'a. Dyskwalifikuje mnie to na samym początku, czy jeżeli moja KP przejdzie rekrutację, to dasz mi szansę abym to ogarnął? Jeszcze jedno pytanie: Jaka będzie wyglądać mechanika gry i jakie znaczenie w niej mają te statystyki?
 
Mroczny jest offline  
Stary 17-08-2014, 10:25   #3
 
Zajcu's Avatar
 
Mechanika gry będzie całkowicie ukryta, wykorzystywana raczej w spornych sytuacjach.

Statystyki mają dać mi ogólny pogląd na to, jak ma wyglądać i zachowywać się w walce wasza postać.

Google doc nie gryzie, jest całkiem intuicyjny. Także zapraszam
 
Zajcu jest offline  
Stary 17-08-2014, 13:29   #4
 
Mroczny's Avatar
 
Google doca znam, tylko nie grałem w żadną sesję rozgrywaną za jego pomocą KP postaram się przesłać w ciągu kilku najbliższych dni.
 
Mroczny jest offline  
Stary 17-08-2014, 13:48   #5
 
Tropby's Avatar
 
Przez gdoca po prostu gra się wygodniej i realistyczniej niż na samym forum. Zwykle MG planuje konkretną scenkę do odegrania w danej turze i odpisujemy z nim na zmianę po kilka linijek aż ją skończymy (jak wszyscy są online to i w 1 dzień można wszystko rozegrać), a następnie wrzucamy całość na forum. Chyba że tym razem Zajc planuje to jakoś inaczej zrobić :P

Btw. ja też się raczej zgłaszam. Postaram się w tym tygodniu zrobić KP.
 
Tropby jest offline  
Stary 18-08-2014, 23:07   #6
 
Spaiker's Avatar
 
Zaczynam pisać Kp , jedyne co mnie interesuję to czy ma na niej być już określony aspekt, czy tylko wybrać jeden a określać będziemy go w grze? Przy tak znikomej znajomości świata i magi ciężko określić te aspekty.
 
__________________
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
On a long enough time line, the survival rate for everyone drops to zero.
Spaiker jest offline  
Stary 19-08-2014, 20:20   #7
 
Zajcu's Avatar
 
Aspekty powinieneś definiować jako spojrzenie twojej postaci na daną rzecz:

Jeśli będzie myśleć o śmierci, co sobie z nią skojarzy?
Określasz każdy z trzech aspektów.
 
Zajcu jest offline  
Stary 21-08-2014, 11:50   #8
 
Proxy's Avatar
 
A czego można się spodziewać po sesji? Co zakłada scenariusz? Survival (niby głupie pytanie, bo słowo w tytule, ale też użyte jako nazwa własna)? PvP? PvE? Kooperacja w jakimś określonym celu, czy FFA by wygrać / przeżyć?
 
Proxy jest offline  
Stary 21-08-2014, 18:08   #9
 
Zajcu's Avatar
 
PvP nie będę nikomu zabraniał, a im dalej w sesję - tym większa szansa, że stanie się ono koniecznością. Poza tym to raczej PvE i Kooperacja. Powiedzenie czegoś więcej byłoby już spoilerem fabularnym.
 
Zajcu jest offline  
Stary 26-08-2014, 00:40   #10
 
Zajcu's Avatar
 
Sesja wisi w dziale "Inne".

Gdoc: https://docs.google.com/document/d/1...0EYQyPKLM/edit
 
Zajcu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168