Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-02-2015, 21:34   #1
 
Sayane's Avatar
 
Arrow [Rekrutacja dodatkowa] Dawno, dawno temu… [D&D 3.5]

Witam w rekrutacji uzupełniającej
do “Dawno, dawno temu…”

Cytat:
Dolina Ybn Corbeth i Dolina Lodowego Wichru drżą przed conocnymi falami nieumarłych, którzy atakują miasta, wsie i osady. Zmarli wracają do życia, a duchy ciągną na Północ wzywane magicznym zewem. Nawet rośli barbarzyńcy Kamiennych Żmij szukają schronienia za murami miast, a nieliczni kapłani i magowie nie nastarczają przygotowywać mikstury i zaklęcia, które mogłyby ochronić chociażby ich samych. W stronę Dekapolis, na poszukiwanie winowajców nieumarłej plagi, wyruszył oddział paladynów wiedziony informacjami uzyskanymi przez szóstkę zwiadowców, którzy zapuścili się w śnieżną tundrę Doliny Lodowego Wichru. Ale czy aby na pewno jeszcze szóstkę? Niektórzy z tych bohaterów już nigdy nie wrócą do swych rodzin, a pozostali przy życiu posłańcy na gwałt potrzebują wsparcia. W końcu tylko oni mają informacje zdolne ocalić Dolinę Lodowego Wichru - i całą daleką Północ.

Z powodu zawirowań fabularnych i życiowych drużyna skurczyła się do trzech osób. W związku z tym potrzebujemy 2-3 nowych jagniąt ofiar… wróć, bohaterów gotowych zmierzyć się z plagą nieumarłych nawiedzającą Dolinę Lodowego Wichru

GRACZY PROSZĘ O NIECZYTANIE - ZAWIERA SPOILERY!

Wiem, że obiecałam pierwszeństwo postaciom, które nie dostały się do sesji w poprzedniej rekrutacji. Jednak w tym momencie fabuły muszę już brać pod uwagę wydajność drużyny, aktualną specyfikę rozgrywki, no i zdanie graczy. Z góry więc muszę podziękować osobom, które co prawda mają odpowiednie profesje, ale z którymi obecni gracze nie zgadzają się grać (sorry Sierak, Googolplex), które nie nadążą za bujnie kwitnącym dokiem, lub mają kompletnie niepotrzebne w tej chwili profesje (ech, goorn, mamy już 2 zaklinaczy...). Niemniej jednak za wyjątkiem pierwszych dwóch panów reszta może dopasować swoje postacie do obecnych realiów (np. MrKroffin), zmienić profesje starym lub zrobić nowe i zgłosić chęć udziału
UWAGA: chętnie zobaczę koalicje, rodziny, przyjaciół, znajomych itp. połączonych ze sobą nawzajem lub z aktywnymi już bohaterami (mogą być nawet fani ) - ułatwi to płynne i naturalne połączenie się drużyny, choć nie jest wymagane by zostać przyjętym.

WAŻNE: Potrzebni mi są gracze, którzy umieją czytać ze zrozumieniem i będą współtworzyć sesję - nie tylko reagować na zaprezentowane wydarzenia. Tempo mamy 5/2 (doc i/lub posty), ale na tym etapie sesji i drużyny wymagany jest również czas, by praktycznie codziennie zaglądać na doca i przynajmniej zostawiać na nim deklaracje.

Pełna znajomość sesji nie jest wymagana (a nawet zbędna), niemniej jednak należy ogarnąć kilkanaście postów sesji (podam które poniżej) oraz materiały, by wiedzieć w co wpakuje się bohatera. Postać musi mieć dobrą i silną motywację do dołączenia do drużyny i kontynuowania śledztwa (lub przeszkadzania w nim ).

KARTA POSTACI:
 • System: D&D 3.5;
 • Dostępne podręczniki: wszystkie oficjalne z wyj. Magic Items Compendium. Unearthed Arcana i inne udziwnienia do konsultacji (mogę je “ukarać” dostosowaniem poziomu).
 • Forma karty: tylko i wyłącznie Myth Weaver - proszę się od razu zarejestrować i udostępnić mi kartę (nick Sayane). Featy rasowe, regionalne, flaws i inne opisy rzeczy niestandardowych wklejajcie od razu w kartę (tam jest dużo miejsca na notatki); nie będę ich potem szukać bóg wie gdzie.
 • Historia: w google doc (w dowolnej formie), avatar postaci podlinkowany. Bardziej niż na dramatycznych zwrotach akcji zależy mi na poznaniu postaci. Historia jest dla mnie próbką stylu gracza (zwłaszcza jeśli go nie znam) i tego, czego mogę się po nim spodziewać. Nie musi być kilometrowa, nawet strona starczy - byle konkretna. W ramach historii można napisać też przykładowy post.
  Można korzystać z podanych w materiałach NPCów z wyjątkiem tych z * . Mile widziany mały glosariusz NPCów itd. na końcu historii.
  Czas w sesji: wiosna roku 1358 DR.
 • Poziom (przewidywane są dość częste awanse):
  4 - rasy bez dostosowania poziomu;
  3 - rasy z dostosowaniem poziomu (dowolnym).
 • Wiek: pełnoletni (od 15 lat); może być też dziadkiem, babcią (pamiętajcie, że zmiany w atrybutach zaczynają się dla człowieka od 35 r.ż.), można grać nie swoją płcią.
 • Point Buy: 32 pkt;
 • PW: pełna kość, resztę wylosuję ja;
 • Rasa: dowolna z FR: Opis świata lub FR Players Guide (na końcu są lesser versions of races with lvl adjustment), z wyj. drowów. Przy nieludziach musicie wybrać podtyp. Inne wynalazki - do konsultacji (w ogóle zastanówcie się dobrze przed stworzeniem jakiegoś dziwadła, którego potem nie wpuszczą do karczmy). Żadnych pół, ćwierć i trzy czwarte smoków, ani magicznego ognia.
 • Klasa: dowolna z wyjątkiem zaklinacza. UWAGA: żadnych psioników!
  W drużynie mamy obecnie: 2 zaklinaczy niepraktycznych, barbarzyńcę i kapłana walecznego. Na pewno przyda się czarodziej bojowy, typowo drużynowy supporter (healer/buffer) i może jakiś tank. Fabularnie bardzo łatwo byłoby też dołączyć paladynowi, aczkolwiek wobec tej klasy jestem wymagająca fabularnie Niemniej jednak możecie zrobić co Wam pasuje - zadecyduje historia, motywacja (!!) postaci oraz przyszli współgracze
 • Charakter: dowolny. Pamiętajcie o implikacjach mechanicznych i fabularnych charakteru złego.
  • Wady: każda postać musi mieć minimum jedną słabości/ułomność/flaw (jak zwał tak zwał) z dodatku Unearthed Arcana.
   UWAGA: bonusowy feat można wziąć tylko wtedy, jeśli się weźmie dwa flawy (przy jednym nie).
  • Rysy: każda postać musi mieć od jednego do trzech przymiotów charakteru. Pamiętajcie jednak, że trait musi się łączyć sensownie z osobowością bohatera.
 • Złoto do wydania: 5400 sz.
  Nie dostajecie ekwipunku standardowego dla profesji, musicie wszystko nabyć za podane złoto. Podawajcie ceny oraz wagę przy tworzeniu ekwipunku (w pl, albo ang, obojętne). Zróbcie go w docu, ponieważ i tak finalnie będę go wymagać w panelu sesji, więc bez sensu żebyście pisali dwa razy;
 • Wiara: bóstwa faeruńskie żyjące przed 1358 r. W historii proszę zaznaczyć, jeśli ktoś jest wierzący-niepraktykujący. W wypadku paladyna z Ybn powinien on być wyznawcą Helma lub dobrze uzasadnić przebywanie w zakonie tego boga.
Miejsce startowe. Do drużyny dołączycie najprawdopodobniej w Dougan’s Hole. Nowi bohaterowie mogą pochodzić więc:
 • z Dougan’s Hole;
 • z innego miasta Dekapolis, ale z jakiegoś powodu przebywać w DH;
 • spoza Dziesięciu Miast, ale mieszkać w nich na tyle długo by mieć motywację do działania;
 • z Ybn Corbeth/okolicznych wsi/Kaledonu, ale z jakiegoś powodu zimować w Dekapolis;
 • z Ybn Corbeth/okolicznych wsi/Kaledonu, ale przybyć do Dekapolis kilka dni wcześniej wraz z oddziałem ybnijskich paladynów jako paladyn/rycerz/ochotnik/itp.
 • nie można pochodzić z Keldabe (z Kamiennych Żmij), można jednak być “miejskim” barbarzyńcą z któregoś z innych plemion IWD.
Sesja - jeśli ktoś pochodzi z doliny Ybn warto przejrzeć posty MG oraz Romulusa z pierwszego rozdziału (z wyjątkiem tych dot. Czarnego Lasu), żeby mieć świadomość jak wyglądały ostatnie dwa dekadni w lokacji.
Jeśli pochodzicie z Doliny - pierwsze kilka postów, bo wydarzenia w Dekapolis zaczęły się podobnie. Natomiast każde miasto IWD inaczej przetrwało zaćmienie, więc po dokonaniu wyboru proszę o kontakt.
Materiały - tutaj należy się zaznajomić się z:
 • jeśli ktoś pochodzi z Doliny Ybn: posty 19-24, 27-28
 • jeśli ktoś pochodzi z Doliny Lodowego Wichru: posty 20, 28, reszta opcjonalne w zależności od historii i znajomości bohatera.
Komentarze - jakby ktoś chciał.
Link do oryginalnej rekrutacji; ale tu podałam chyba wszystkie niezbędne informacje..

Zakończenie rekrutacji: wstępnie do 13.02 lub do znalezienia satysfakcjonujących bohaterów. Niemniej jednak nowicjusze dołączą do gry dopiero po zakończeniu obecnego rozdziału sesji (pewnie pod koniec lutego). Nadprogramowy czas spożytkujemy konstruktywnie tworząc wstępne posty gdzieś na boku

W razie pytań zapraszam na PW lub GG 1715432.

 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 04-02-2015 o 13:22.
Sayane jest offline  
Stary 04-02-2015, 10:16   #2
 
Sierak's Avatar
 
Szkoda, poczytuję sobie sesję co jakiś czas i nawet sam Ci się ostatnio pytałem czy nie potrzebujesz kogoś. Głupio wiedzieć, że nie ma sensu nawet robić postaci bo ktoś (i nawet chyba wiem kto) zachowuje się jak urażona dziewczynka, bo zwróciło mu się kiedyś uwagę...

W każdym razie sesję będę dalej czytał, a kandydatom życzę powodzenia
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 04-02-2015, 13:02   #3
 
Sayane's Avatar
 
Wiem, ale niestety raz, że przez ten miesiąc drużyna zamiast o 1 skurczyła się o 3 osoby, więc duża rekrutacja jest niezbędna; a dwa - muszę Cię rozczarować, ale głosów na "nie" była przeważająca większość (choć plusowałeś jako MG; nawet się zastanawiałam czy się nie zgłosić do Twojej nowej sesji ).


A, jeszcze jedno. Nie twórzcie bohaterów w stylu "Kali jeść" - zupełnie się tutaj nie sprawdzą.
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 04-02-2015 o 13:34.
Sayane jest offline  
Stary 04-02-2015, 21:30   #4
 
Quelnatham's Avatar
 
Tyle nieszczęść na tym lodowym krańcu świata!

Gdyby to było później, to myślałem żeby przenieść Bel, ale...
Jak mi wpadnie jakiś pomysł to się zgłoszę. Kapłan (favoured soul?) albo łowca.

Co to znaczy niepraktyczny zaklinacz?
 
Quelnatham jest offline  
Stary 05-02-2015, 08:13   #5
 
Sayane's Avatar
 
Taki co używa magii do zabawiania dzieci

Wątpię, czy drużyna przyjęłaby Bel z otwartymi ramionami Ale zdajesz sobie sprawę, że w tej sesji będę wymagać o niebo więcej niż w Polowaniu? :>
 
Sayane jest offline  
Stary 05-02-2015, 09:13   #6
 
MrKroffin's Avatar
 
Stare prawidło mówi, że MrKroffin nigdy nie dostaje się do sesji Sayane, ale skoro idzie z góry, nazwijmy to... rekomendacja, to się zastanowię . Tym niemniej najpierw muszę przede wszystkim odnaleźć KP mojego bezbrodego krasnala, później zastanowić się, czy wyrobię na dwie sesje... ale jestem wstępnie zainteresowany .
 
MrKroffin jest offline  
Stary 05-02-2015, 09:19   #7
 
Sayane's Avatar
 
Nie przesadzaj, raz się dostałeś (tylko sam olałeś) Tylko musisz krasnala przemieścić nieco w czasie i przestrzeni Przypominajka leci na PW (nie myśl sobie, że go wyrzuciłam :P).
 
Sayane jest offline  
Stary 05-02-2015, 17:32   #8
 
Draugdin's Avatar
 
Ja spróbuję podejść do rekrutacji z postacią czarodzieja chociaż też mam świadomość, że dostać się do sesji Sayane nie jest takie proste. Natomiast na pewno są one tego warte.
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline  
Stary 05-02-2015, 19:20   #9
 
Autumm's Avatar
 
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy z KP - czy to od strony fabularnej czy mechanicznej - służę pomocą

Trochę u Say grałam, więc myślę że mogę oszczędzić niektórym (i MG) pewnych błędów już na etapie rekrutacji :P
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline  
Stary 05-02-2015, 19:23   #10
 
Icarius's Avatar
 
Ja bym chciał drobną pomoc. Kogo wy macie obecnie w drużynie zarówno pod względem rasy klasy jak i charakteru? Jakie postacie są dla was be, a jakie cacy...
 
Icarius jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:04.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168