Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-04-2016, 18:19   #1
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 16363 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
[ONUW] Wilcy w Brzezinie


Pewnego razu, za górami i lasami, w słowiańskiej wiosce Brzezina położonej nad strużyną Leniwą, o poranku znaleziono dziewkę, co to z gardłem rozszarpanym na miedzy pomiędzy polami leżała. Raban wzniósł się wielki, wojowie przeszukiwali wszystkie zakątki mieściny, chłopi zagłębili się w pola, mądre baby gapiły się we wnętrzności kuraków, a żerca, co się przypałętał, pozostałe części kuraków na ołtarzu złożył i bogów pytał czyja wina. Nikogo nie znaleziono.

Wtedy to gawędziarz, co to w wiosce głównie panienki psuł i zniesławiał, opowiedział wszystkim historię o wilkołakach… Otóż za lat dawnych, gdy ludzie nieokrzesani byli i nie mieszkali jeszcze w chałupach, lecz po lasach się kryjąc, niektórzy z tych właśnie ludzi... Cóż, no z wilkami się dupczyło. W efekcie czy to rodziły się ludziołaki po wilczej stronie, to wilkołaki po ludzkiej. O pierwszym takim przypadku opowiadano już w legendzie o niejakim Romusie i Romulusie, jednak obecnie mocno jest zmieniona. I te wilkołaki właśnie po nocach obrastały futrem, pazurzaste ich łapska się robiły, stopy wydłużały. I to one po nocach zagryzają, by się najeść i nasycić pierwotny instynkt. Są złe, to wiadomo, bo wilce też owce zagryzają, a to złe. I tak bajdurzył gawędziarz jeszcze pół dnia, a ludzie słuchali i słuchali. Postanowiono, że w nocy się wszyscy jeszcze namyślą, a dnia następnego powiesi się winowajcę.


Witam wszystkich zwolenników przyjemnych gier logicznych i ostatnio rozsławionej w Ostatniej Karczmie Mafii.

Chciałbym zaprosić Was do wspólnej zabawy, której główną różnicą od znanej Wam Mafii jest istnienie tylko jednej Nocy i jednego Dnia, które prowadzą do zakończenia rozgrywki.

Co do formalności jeszcze – do gry zapraszam pierwszych 8 osób, które się zgłoszą. W kolejnych rozgrywkach, o ile się takowe wydarzą, może pojawi się więcej możliwości, jednak na początek nie chcę, by pojawiło się zbyt duże zamieszanie. Rekrutacja powisi do momentu uzbierania się odpowiedniej liczby osób.

Rozgrywkę chciałbym przeprowadzić w klimatach słowiańskich, stąd role w grze właśnie takie korzonki mieć będą, jednak możecie mieć wymyślone postaci jakie chcecie – od robaków, przez skaveny, na znakach drogowych skończywszy. Jedyne co przy zgłoszeniu wymagane, to miano postaci i avatar o szerokości 200 pixli.


A teraz zasady…

W grze występują dwie drużyny – wilkołaki oraz miasto. Warunkiem zwycięstwa miasta jest powieszenie przynajmniej jednego wilkołaka (może zginąć wtedy dowolna liczba mieszkańców, co nie rzutuje na zwycięstwo), natomiast warunkiem zwycięstwa wilkołaków jest przetrwanie (czyt. żaden wilkołak nie ginie). Może wydarzyć się, że w grze nie będzie żadnego wilkołaka – wtedy, by wygrać nie może zginąć nikt.

Na początku gry każdy otrzymuje wylosowaną z puli rolę, niejawną dla nikogo, prócz samego siebie. Każda z ról wykonuje swoją akcję w odpowiednim momencie fazy nocy, co może nieraz doprowadzić do poważnego przemieszania sytuacji na stole. Pula ról jest o 3 większa niż liczba graczy.

Spis ról (w kolejności wykonywania akcji):
– wilkołaki, sztuk dwa
– zdrajca (w oryginale sługus)
– kochankowie (w oryginale masoni), sztuk dwa
– mądra baba (w oryginale wróżka)
– kradziejka (w oryginale złodziej)
– Jagna (w oryginale psotnica)
– pijak
– popychadło (w oryginale garbarz)
– woj (w oryginale myśliwy)

Cóż się dzieje w trakcie gry (+ opis ról):

Pierwszymi, którzy w nocy się przebudzają, są wilkołaki. Baraszkują po mieście, dowiadując się, kto jest drugim wilkołakiem, o ile jest taki w grze. Następnie po nocnych harcach wilkołaki zasypiają i nie mają dalszego wpływu na rozgrywkę.

Z ukrycia obserwuje je zdrajca, który chce sprowadzić na Brzezinę nieszczęście w ramach zemsty. Dowiaduje się, kto jest wilkołakiem, o ile jacyś są w grze. To wszystko, co robi w trakcie nocy. Warunkiem zwycięstwa zdrajcy jest zwycięstwo wilkołaków – może nawet sam zginąć, jeżeli będzie miał pewność, że wilkołaki doprowadzą do upadku wioski.


Następnie budzi się para kochanków na nocną schadzkę, dowiadując się, kto jest ich drugą połówką.

Kolejna akcja przypada mądrej kobiecie. Ta może wywróżyć rolę jednej z postaci albo zdecydować się na odkrycie, kogo w wiosce nie ma – poznaje wtedy 2 z 3 nieuczestniczących w rozgrywce roli. Akcja mądrej baby jest opcjonalna i gracz nie musi jej wykonywać.

Następnie do akcji wchodzi kradziejka. Może oczywiście udawać świętoszkę i nie wykonywać swojej akcji. Lecz jeżeli zdecyduje się na kradzież, to jest w tym tak dobra, że okrada kogoś nie tylko z dobytku, ale także jego roli! Wybiera cel i zamienia swoją rolę z rolą tamtej postaci, wiedząc kim nagle została.

Kolej na Jagnę, osóbkę piękną i chutliwą, której wdzięki mogą pomieszać zmysły (i role)! Oczywiście może okutać się w gruby strój i akcji nie wykonywać, jednak jeżeli postanowi odsłonić swoje wdzięki, to wybiera dwie postaci i zamienia ich role między nimi. Niestety jest też troszkę głupiutka i nie wie co zrobiła, więc nie może spojrzeć na role, które wymieniła. Nie może wymienić swojej roli.

Czyżby nadeszła pora na to, by pijak w końcu wyszedł z karczmy? Zdaje się, że tak. Jest jednak tak naprany, że nawet nie wie kim po tej nocy się stał. Otrzymuje losową rolę z puli 3 niewykorzystanych ról. Niestety nie wie jaką!

Popychadło nie budzi się w nocy, chce jednak umrzeć. Jest to bardzo smutny człowiek, który słaby fizycznie nie nadaje się ani na chłopa ani na wojownika. Celem tej postaci jest zostanie powieszonym w Fazie Dnia i tylko wtedy wygrywa. Jest to jakby trzecia drużyna.

Woj także nie budzi się w nocy, jest jednak doświadczonym wojownikiem i nie podda się bez walki. Jeżeli za dnia zostanie powieszony, może zabrać do grobu jeszcze jedną osobę.

I co w tej grze najważniejsze – na koniec Fazy Nocy nie sprawdza się posiadanej na końcu roli. Czyli można było zacząć jako wilkołak, a skończyć jako popychadło! I jeżeli nie wywnioskuje się tego z informacji przekazanych przez pozostałych graczy, można przypadkowo stanąć po złej stronie barykady.


Co do zasad gry na forum:

– rozlosuję wszystkim rolę i powiadomię o tym na pw
– akcje nocne proszę na pw do mnie
– panuje zakaz pisania do siebie wiadomości prywatnych związanych z grą, bo zepsuje to wszystkim zabawę
– możecie pisać kim byliście jawnie i co zrobiliście w nocy, chociaż nikt nie zabrania Wam kłamać…
– faza dnia będzie trwała tydzień, po tygodniu każdy wyśle mi niejawnie wiadomość z głosem, kogo chce powiesić (albo, że nie chce nikogo) – postać, która zbierze najwięcej głosów idzie na gałąź. Jeżeli będzie remis powieszone zostaną wszystkie postaci z najwyższą ilością głosów. A jeżeli większość będzie za niezabijaniem nikogo, wtedy to nie zawiśnie nikt
– możecie także ustalić jawnie, na kogo będziecie głosować. Tylko tutaj także nikt nie zabrania Wam kłamać…

Jeżeli pojawią się jakieś pytania, chętnie odpowiem. Zasady w oryginale dostępne tutaj:
Zasady

Przykładowa rozgrywka na 4 graczy:
Dramatis personae:
role: 2 wilce, Jagna, mądra, kradziejka, kochankowie
gracze: A,B,C,D

A otrzymuje wilka
B otrzymuje Jagnę
C otrzymuje mądrą
D otrzymuje kochanka

Noc:
1. Budzi się A, jest sam. Wie, że nie ma drugiego wilkołaka w grze.
2. Budzi się D, jest sam. Wie, że nie ma drugiego kochanka w grze.
3. Budzi się C. Chce zobaczyć, kto nie bierze udziału w grze. Dowiaduje się, że wilk i kochanek. Wciąż nie zna trzeciej niegrającej roli.
4. Budzi się B. Postanawia wymienić A z C. Nie bardzo wie, co się wydarzyło, ale A jest otrzymał teraz rolę mądrej, a C wilkołaka.

Dzień:
Wszyscy radośnie gaworzą, jednak D mówi nagle, że był kochankiem i nie było drugiego. Wyrywa się C i potwierdza to, bo widział drugiego kochanka na środku. B przyznaje się do bycia Jagną i mówi, że zamieniła D z C - chce sprawdzić, czy D nie kłamie o kochanku. Dyskusja toczy się dalej i miastu udaje się w końcu ustalić, że A był wilkołakiem, bo plącze się w tym co mówi. Wtedy Jagna mówi prawdę co do zamiany ról - że jej celem byli A i C. A jest uradowany, bo dowiedział się, że należy do miasta i radośnie, wraz ze wszystkimi głosuje na C.

Wynik:
A na końcu posiada rolę mądrej, należy do miasta.
B nie zmienił roli i wciąż należy do miasta.
C został w nocy wilkołakiem, o czym dowiedział się pechowo pod koniec gry.
D wciąż był kochankiem i należał do miasta.

C został powieszony, więc wygrało miasto, tj. A,B i D. C przegrał.
 
__________________
Prowadzę: Ślepy los
Jestem prowadzon: Tajemnice Borochłodów, Utracony Świat


Ostatnio edytowane przez Ardel : 08-04-2016 o 18:37.
Ardel jest offline  
Stary 08-04-2016, 18:21   #2
 
Littleness's Avatar
 
Reputacja: 160 Littleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie cośLittleness ma w sobie coś
Zgłaszam się. Jako Arielka.

 
Littleness jest offline  
Stary 08-04-2016, 19:02   #3
Mother of Mafia [MoM]
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 58985 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Ja się zgłaszam, ale nad postacią pomyślę, by mi się przyjemnie grało :P
Muszę to spróbować
 
__________________
"Zbyt ona piękna, zbyt mądra zarazem,
zbyt mądrze piękna, stąd istnym jest głazem."
~ William Shakespeare
Nami jest offline  
Stary 08-04-2016, 19:03   #4
 
Lifeless's Avatar
 
Reputacja: 828 Lifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwuLifeless jest godny podziwu
Ja także się zgłaszam, niestety nie mam w tej chwili dostępu do komputera, dlatego nie mogę podesłać avatara.

EDIT:
Stannis Baratheon melduje się!
 

Ostatnio edytowane przez Lifeless : 08-04-2016 o 20:27.
Lifeless jest offline  
Stary 08-04-2016, 20:57   #5
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 16363 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Witam serdecznie rybsko, nieznane i [filmowego] mordercę własnych córek.
 
__________________
Prowadzę: Ślepy los
Jestem prowadzon: Tajemnice Borochłodów, Utracony Świat

Ardel jest offline  
Stary 08-04-2016, 22:47   #6
 
Hazard's Avatar
 
Reputacja: 6924 Hazard ma wyłączoną reputację
A co tam, też się zgłaszam. Uwielbiam te mafijne cosie


Johnny
(wraz ze swoim wiernym przyjacielem Deską)

 
Hazard jest offline  
Stary 09-04-2016, 10:18   #7
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 6248 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Zgodnie z obietnicą Ardel sam się zgłaszam. Jestem pod wrażeniem, że tak szybko przygotowałeś rekruta i przetłumaczyłeś zasady (ja znalazłem jakiś podręcznik, ale po angielsku i nie chciało mi się wczytywać za bardzo).

Wiedźmin Geralt melduje się na rozkaz.

 
__________________
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline  
Stary 09-04-2016, 10:25   #8
Mother of Mafia [MoM]
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 58985 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Oj koledzy, mrocznie zaczęliście (prócz Syrenki :> )


Ja już zrobiłam swoją postać, korzystając z kreatora
Atomówka Nami~
(i jej dzielny pies :P )
 
__________________
"Zbyt ona piękna, zbyt mądra zarazem,
zbyt mądrze piękna, stąd istnym jest głazem."
~ William Shakespeare

Ostatnio edytowane przez Nami : 09-04-2016 o 10:28.
Nami jest offline  
Stary 09-04-2016, 10:25   #9
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 16363 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Cieszę się, że zacni Panowie przybyli. A zasady znam na pamięć, więc po prostu spisałem je z głowy. A przygotowanie rekrutacji i szukanie obrazków było dobrą zabawą, stąd szybkość.
 
__________________
Prowadzę: Ślepy los
Jestem prowadzon: Tajemnice Borochłodów, Utracony Świat

Ardel jest offline  
Stary 09-04-2016, 15:00   #10
 
Sakal's Avatar
 
Reputacja: 151 Sakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znany
Więc zgodnie z poleceniem spróbuję się zapisać.
Jestem podejrzanym łysolem wokół którego zupełnie bez powodu wzrasta ilość morderstw.

http://static1.gamespot.com/uploads/...1786-Hitma.jpg
 
Sakal jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167