Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-04-2008, 01:44   #1
 
Cyrus's Avatar
 
[storytelling] Opowieści z Gotham City

Widok z okna ukazywał miasto w całej swej szarej postaci. Wysokie i ciemne budynki zbudowane z cegieł i metalu. Odczuwalny gotycki akcent architektoniczny tak zajadle gryzący się z modernistycznymi drapaczami chmur.Tak, na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat miasto zmieniło się zupełnie i jednocześnie pozostało takie same. W oddali dało się słyszeć sygnały policyjne. Radiowóz z trudem przeciskał się przez ścisk panujący na ulicy. Kierowcy opieszale i bez emocji zjeżdżali na pobocza. Korek uliczny powodował wznoszenie się spalin samochodów wysoko ponad dachy mniejszych domów. Ludzie tłoczyli się na chodnikach spiesząc do domów, omijając nędzarzy tarzających się w gazetach i robiących wszystko aby choć trochę wzruszyć zimne serca. Piesi omijali również kobiety dla których zmierzch rozpoczyna godziny pracy. Kołysząc biodrami, wywijając torebkami i żując gumy ruszyły na ulice ryzykując tak niepomiernie wiele dla pieniędzy których większość będą musiały oddać swym „ochroniarzom”.
Co oni wszyscy tu robią? Dlaczego co roku przybywają tak licznie do tego zapomnianego przez boga miasta? Czy to z powodu Legendy o Nietoperzu? Czy to jest właśnie to co ja robię tutaj?
Nad tymi pytaniami zastanawiał się David wyglądając przez okno pokoju hotelowego. Jego rozmyślania zostały przerwane gdy do pokoju weszła ona. Wcześniej rozmawiał z nią tylko przez telefon ale właśnie taką ją sobie wyobrażał słysząc jej głos. Piękna, zmysłowa o długich blond włosach i niebieskich oczach. Ubrana była w przepiękną suknię wieczorową w kolorze czerni ze srebrnymi dodatkami w postaci broszki i delikatnego łańcuszka okalającego jej talię.
- O!? Przepraszam za moje wtargnięcie. Nie sądziłam, że pan już tu jest.- powiedziała tym samym czarującym głosem, który rozbrzmiewał wcześniej w słuchawce.
- To moja wina, jestem przed czasem. Dziękuję za pokój, jest przestronny i elegancki. Pani ojciec jest właścicielem hotelu?
- Tak. Całej sieci. Ale przejdźmy może do sprawy. Może omówimy jej szczegóły przy kolacji? Jest pan głodny, panie David?

Restauracja hotelowa była prawie pusta i nieco zaciemniona. Zaledwie przy kilku stolikach siedzieli goście. Na małej scence młoda dziewczyna lśniąca czerwienią i złotem śpiewała cichą melancholijną piosenkę.
Pierwsze parę minut siedzieli w milczeniu jedząc owoce morza i popijając czerwone wino. Rozmowa ewidentnie się nie kleiła, David przeklinał w duchu swoją nieśmiałość. Postanowił w końcu rozpocząć temat dla którego tu przyjechał.
- Więc, czy rozwiąże pani mój problem, panno Clair?
- Nie mogę zabrać pana tam, gdzie pan zmierza. Mogę jedynie wskazać drogę.
- A co z Legendą?
- A co ma być? Zna ją pan przecież, każdy ją zna.
- Ale które jej elementy są prawdziwe?
- Tego będzie pan musiał się dowiedzieć sam, bo komu może pan uwierzyć, mi?
-Ale to może być trudne, Legenda umarła już dwadzieścia lat temu.
- Dlatego życzę panu powodzenia.

Rozmawiali do późna. Panna Clair była bardzo zagadkowa i niechętna do współpracy. Wiedziała bardzo dużo, to nie ulegało wątpliwościom. W końcu jej matka to również część Legendy. David liczył na to, że rekomendacje i wspólni znajomi bardziej mu pomogą w tej trudnej rozmowie, wywiadzie niemalże. Niedowidział się zbyt wiele poza tym co już sam wiedział, tym co ogólnie wiedziano.
O tym, jak prawdziwa tożsamość Rycerza Ciemności- Batmana została ujawniona. O tym jak został zdradzony przez swego sługę twierdzącego, że robi to ze współczucia. O tym jak został wtrącony do więzienia dla obłąkanych w Arkham przez nowego, żądnego władzy burmistrza. O majątku Wayne’ów rozgrabionym przez pomniejszych inwestorów. O posiadłości przylegającej do góry z przestronnymi grotami, która zamieniła się w muzeum. O tym jak Bruce ucieka i popełnia samobójstwo. Jak Robin ucieka z miasta i słuch po nim ginie. O śmierci wszystkich jego wrogów z Jokerem na czele. I o wielu innych niesamowitych opowieściach.
Było już po północy gdy zmęczony podróżą David dał w końcu spokój swej towarzyszce i udał się do swego pokoju nieco podchmielony z głową pełną rozpoczętych a nie zakończonych opowieści o szaleńcach uznawanych za bohaterów, istoty niemal nadludzkie.
W swoim pokoju rzucił niechlujnie marynarkę na łóżko. Zdjął zegarek i zamierzał schować go do szuflady szafki nocnej. Zamarł jednak na chwilę. W środku leżała pojedyncza karta do gry odwrócona zewnętrzną stroną do góry. Podniósł ją i obejrzał.Podszedł do okna, ze zdziwieniem zauważył w odbiciu szyby swoją twarz wygiętą w upiornym uśmiechu.
- To nie będzie spokojna noc.- pomyślał kładąc się na łóżku.


***Tak, moi drodzy. Miasto Gotcham. Czy istnieje bardziej mroczne miasto niż Gotcham? Nie musicie odpowiadać to było pytanie retoryczne.
Miasto to zawsze pobudzało moją wyobraźnie dlatego postanowiłem osadzić w nim moją przygodę. Nie wpłynął na to fakt, że wkrótce wchodzi na ekrany kin kolejna już ekranizacja tego niesamowitego komiksu. Chociaż z całą pewnością wybiorę się do kina. Na tą decyzję wpłynęła pewna fotka, pozwolę ją sobie umieścić.Tak czy inaczej, sesja jest umieszczona w świecie Batmana. Z góry powiem, że nie uważam się za wielkiego znawcę komiksów z DC uniwersum i jeżeli ktoś chce zagrać tylko dlatego aby na każdym kroku wypominać mi „jak to naprawdę było” to ja już z góry takiej osobie podziękuję.
Jak zapewne już zauważyliście akcja będzie się dziać dwadzieścia lat po głównych wydarzeniach, więc jest to wolna wariacja Batmana.
Kilka faktów aby uniknąć niejasności:
-Batman i jego wszyscy wrogowie nie żyją, każdy umarł na swój własny spektakularny sposób. A było ich zbyt wielu aby wszystkich opisać.
- Robin wyjechał z miasta i nie zostawił za sobą śladu.
- Więzienie i szpital Arkham wciąż funkcjonuje chociaż wielu twierdzi, że jest nawiedzone.
-Posiadłość Wayne’a służy teraz jako muzeum wraz ze swymi rozległymi jaskiniami.
- Joker pozostawił po sobie wielu naśladowców. Do teraz działają całe gangi ludzi naśladujących jego pracę i obłęd.
- Miasto tak jak było tak jest pogrążone w chaosie. Brak Batmana nie przyczynił się jednak do jakiegoś specjalnego wzrostu przestępczości.

To na tyle, chociaż z całą pewnością pojawią się od was jakieś pytania. To nic, będę na nie odpowiadał w miarę rozwoju rekrutacji, jeżeli się pojawią.


A teraz do konkretów. Sesja to Storyteling. Z góry zastrzegam, że niedopuszczam do gry żadnych herosów z super mocami czy jakimiś specjalnymi urządzeniami, nikt niebędzie mi biegał po mieście w stroju z pelerynką . Postacie mają być przeciętnymi obywatelami, jeżeli już musicie mieć jakiś interesujący i powiązany wątek zgodzę się ewentualnie na pokrewieństwo z którymś z komiksowych bohaterów lub złoczyńców. Szukam trzech graczy, raczej doświadczonych ale mogę zrobić wyjątek oczarowany bogatą historią postaci. Będę nieco wymagający jeżeli o to chodzi. Postów będę oczekiwał tak raz na tydzień. Nie będę liczył na ilość tylko na jakość.
Oto postać do wypełnienia:

Imie:
Wiek:
Zawód:
Wygląd:
Charakter: (w kilku zdaniach)
Historia: (od wczesnego dzieciństwa począwszy, im bardziej szczegółowa tym lepiej, na co najmniej dwie, trzy strony)
Rodzina, przyjaciele, znajomi: (tutaj również można się nieco rozpisać na temat relacji i charakteru tych ludzi)
Nieruchomości: (wszelkie mieszkania lub inne posiadłości)


Tyle informacji powinno mi starczyć. Naprawdę liczę na dogłębnie opisaną historię. Czekam na zgłoszenia.
Pozdrawiam.
 
__________________
When the man meets force that he can not destroy, he destroys himself instead.
What from of plague are you?

Ostatnio edytowane przez Cyrus : 05-04-2008 o 02:08.
Cyrus jest offline  
Stary 05-04-2008, 13:54   #2
 
traveller's Avatar
 
Gotham, gotham, gotham. Miasto na pewno interesujące których kronik spisania sam się podjąłem jakiś czas temu na forum. Nie wyszło i porzuciłem ten projekt, może dlatego że nie było takiego zainteresowania jakiego się spodziewałem i nie mogłem wykreować sesji tak jakbym chciał. Życzę jednak powodzenia i będę śledził, losy tego projektu. Jeśli zaś chodzi o wzięcie udziału to.. nie wiem czy widzę się Gotham przedstawionym przez Ciebie gdzie nie ma ani Batmana ani szaleńców, którzy są tak charakterystyczni dla tego miasta. Przez co bardziej jest to Gotham tylko z nazwy i bliżej mu chyba do Sin City. Mimo to uważam całość za dość interesującą.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline  
Stary 06-04-2008, 13:09   #3
 
Dalakar's Avatar
 
Jeśli znajdę czas na napisanie dobrej KP to się zgłoszę. Wypominać Ci na pewno nic nie będę bo Gotcham znam tylko z filmu "Batman: Początek".

Na razie mam kilka pytań:
- Jaki będzie klimat sesji? Będziemy odkrywali legędę o Nietoperzu w klimacie bardziej horroru, czy dark?
- Do kiedy mamy czas na przysłanie KP?
 
Dalakar jest offline  
Stary 07-04-2008, 22:08   #4
 
Cyrus's Avatar
 
Hmmm… sesja będzie się bardziej skłaniała w stronę dark. Będzie też nieco wątków psychologicznych. Kilka trudnych pytań i podróże w głąb siebie… i wiele, wiele innych ciekawostek .
Nie chciałbym abyście się zbytnio spieszyli z postaciami więc… dzisiaj mamy 7, to może dam wam miesiąc. Do 7-ego maja.
Zapomniałem też dodać, że warunkiem przyjęcia jest dobrze zrobiona postać. Wiec wybrani zostaną tylko najlepsi.

traveller, owszem Batman i jego wrogowie nie żyją, ale szaleńcy zostali, są jak chwasty, zawsze zostają.
Nawet zachęcam do gry takim, w końcu każdemu czasem nieco odbije .
Pozdrawiam.
 
__________________
When the man meets force that he can not destroy, he destroys himself instead.
What from of plague are you?
Cyrus jest offline  
Stary 08-04-2008, 22:12   #5
 
Tammo's Avatar
 
Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem:

- postacie szarych obywateli,
- dobrze napisana historia, postacie złożone psychologicznie
- może z odrobiną szaleństwa, ale nic w stylu obłędu czy manii, jakie np. miał Joker?

I te postacie będą w Gotham przeżywały swoje życia jako treść przygody. Czy tak?
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline  
Stary 08-04-2008, 22:53   #6
 
Etopiryna's Avatar
 
Ja tworze właśnie tak pokręconego gościa że Joker przy nim to spokojny obywatel
 
__________________
"W każdym z nas płynie ta sama, leniwa, czerwona rzeka."
Etopiryna jest offline  
Stary 10-04-2008, 23:43   #7
 
Cyrus's Avatar
 
Hmm… bardzo się cieszę Tammo, że poruszyłeś ten problem. Jest to bowiem bardzo cienka linia, z szaleństwem znaczy się. Pozwalam stworzyć postacie na tyle szalone na ile chcecie, o ile nie będą one super złoczyńcami i nie będą w posiadaniu morderczych, fantazyjnych urządzeń mających przejąć kontrole nad światem i nie będą przemierzać miasta w prze cudacznych kostiumach.
A czy będą przeżywały swoje życie jako treść przygody? No cóż z całą pewnością ich życie będzie jej częścią.
Mam nadzieję, że dostrzegacie to co staram się tutaj osiągnąć. Chcę po prostu nieco urealnić miasto Gotham, to wszystko.
Pozdrawiam.


PS: z pośród bohaterów miasta Gotham zgadnijcie kogo wolałem bardziej od Batmana…
Komisarza Gordona…
 
__________________
When the man meets force that he can not destroy, he destroys himself instead.
What from of plague are you?

Ostatnio edytowane przez Cyrus : 11-04-2008 o 00:07.
Cyrus jest offline  
Stary 11-04-2008, 16:41   #8
 
Bilbin's Avatar
 
Czy ty chcesz powiedzieć, że to będzie sesja taka bardziej obyczajowa? Znaczy, ze gracze będą robili mniej więcej to samo co w The sims, czyli prowadzili swoją postać w życiu codzinnym? Cóż, zdaje mi się, że mija się to z celem RPG, ale cóż, nie jestem ekspertem.
 
Bilbin jest offline  
Stary 11-04-2008, 16:54   #9
 
Hellian's Avatar
 
Wiesz Bilbin, zanim komuś zarzucisz że myli rpg z simami, wykorzystaj dostępne środki i sprawdź tę osobę. Cyrus prowadzi na LI sesję. Można wyciągnąć naprawdę dużo wniosków
Warto też uważnie przeczytać temat.
I, misiu, czepiasz się, żeby się czepiać, czy jesteś zainteresowany sesją?
 
Hellian jest offline  
Stary 11-04-2008, 17:47   #10
 
Bilbin's Avatar
 
Jakbym nie był zainteresowany sesją najprawdopodobniej bym nie pytał i opinii tutaj nie wyrażał. Po prostu jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić, jako sesji, bo naprawdę w taki typ jeszcze nie grałem (bo raczej niedoświadczony ze mnie gracz). Jeśli ktoś by mi co nieco wyjaśnił jak wygląda taka gra i jej klimat, chętnie popracuje nad kartą postaci i zagram z przyjemnością, ale najpierw muszę nieco rozumieć o co chodzi.
 
Bilbin jest offline  
 


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170