Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-10-2008, 00:09   #1
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Szuflandia

SZUFLANDIA


[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=-T1Us_raBuI&feature=related[/MEDIA]

W XX wieku, w podziemiach warszawskiego Instytutu Badania Czwartorzędu istniała zamieszkana przez krasnoludki kraina zwana Szuflandią. Jej mieszkańcy żyli w nieprawdopodobnym ścisku i biedzie, pod rządami despotycznego szyszkownika Kilkujadka. Szuflandia nie była jednak jedynym miejscem pobytu krasnoludków. Niektórzy, dzięki tajemniczemu napojowi zwanemu Kingsajzem, zyskiwali ludzkie wymiary. Dzięki temu mogli żyć i pracować jako zwyczajni ludzie oraz, co ważne, korzystać z uroków związków damsko - męskich (w Szuflandii nie ma bowiem krasnoludków - kobiet). Krasnoludki, by nie stracić swojego ludzkiego wzrostu, musiały regularnie spożywać duże ilości Polo Cockty, stąd przez wrogiego im Kilkujadka i jego pomocników są zwani Polokoktowcami. Jednym z Polokoktowców był Olgierd Jedlina, redaktor pisma "Pasikonik", żyjący spokojnie w swoim poukładanym świecie z narzeczoną Ewą. Jego spokój zburzyło schwytanie jego przyjaciela Adasia przez agentów Kilkujadka. Adasiowi udało się samodzielnie stworzyć formułę Kingsajzu, co mógł przynieść Polokoktowcom trwałe bezpieczeństwo, jednak dla Adasia stało się przyczyną zguby. Dzięki pomocy spotkanej przypadkowo Ali, której przed schwytaniem Adaś przekazał porcję Kingsajzu, a także jej przyjaciół Kwintka i Kramerki, Olgierd powrócił do rozmiarów krasnoludka, by wydobyć Adasia z opresji.
(Ze źródeł encyklopedycznych)


Tę historię zna prawie każdy krasnoludek. Oficjalna, jedynie słuszna prawda tych historycznych wydarzeń jest w Szuflandii podana inaczej – zgodnie z polityką rządzącego. Wszyscy dobrze wiedzą jaka jest ta wersja. Jednak prawdziwa historia, owiana legendarnymi czynami bohaterów, przekazywana jest nowemu pokoleniu z zaciszu wielu krasnoludzkich szuflad. Wraz z dawną Szufladią wszelki ślad po Polokoktowcach i słynnej, tajemniczej formuły napoju Kingsajz zaginął. Następstwem wydarzeń ciasna ojczyzna krasnoludków, wraz z wszystkimi jej mieszkańcami została przeniesiona w nowe, bezpieczne miejsce, którego położenie jest ściśle strzeżoną i super tajną tajemnicą szuflandiową. Ze starą ojczyzną zostały zniszczone także Kroniki i Odwieczne Prawa Krasnoludzkie, których całkowita rekonstrukcja jest w dzisiejszych czasach niestety niemożliwa. Obecna Szuflandia nie różni się niczym szczególnym od swojej poprzedniczki. Czas tam niemal zatrzymał się w skostniałym ścisku żelaznej rączki Kilkujadka.

Minęło kilka lat od tragicznych wydarzeń, lecz upływ czasu na życie w nowej Szuflandii nie miał większego wpływu. Pozycja władzy i polityka Kilkujadka została wzmocniona, a środowisko krasnoludzkie, jak się wszystkim mogłoby wydawać, zostało raz na zawsze oczyszczone z elementu wywrotkowego, czyli Polokoktowców. Wydarzeniem historii najnowszej Szuflandii, które spędza sen z powiek Kilkujadka, jest reaktywacja produkcji Polo Cocty. Wróciła ona na polski rynek za sprawą prywatnego przedsiębiorcy, który wykupił licencję na używanie nazwy i sprzedaje "nową" Polo Cocktę o smaku zbliżonym do oryginału.***


Hey Ho! Zapraszam wszystkich miłośników Kingsajzu do storytellingowej jednostrzałówki pt. "Szuflandia"!
Z przeprowadzonej sondy wynika, że na LI jest jednak dość spore zapotrzebowanie na Królewski Rozmiar! Mam nadzieję, że tym, którzy może czekali na ten moment zrobiłem miłą niespodziankę.
Wszystkim zaangażowanym w prowadzenie lub udział w sesjach "z tej bardziej poważnej" półki, proponuję szufladę i zabawę w krasnoludy z przymrużeniem oka.
Odnośnie świata, w którym będzie się działo, to w krótkim powyższym wstępie umieszczone są główne założenia. Tak więc czas akcji, to Polska w okresie transformacji ustrojowej, a dokładnie rok 1989.
Wszystkich, a zwłaszcza zainteresowanych udziałem w sesji, odsyłam do, z pewnością kolejnego, obejrzenia filmu "Kingsajz".
Bohaterowie mają być Polokoktowcami, z co najmniej kilkuletnim stażem, tj. będący nieprzerwanie w Kingsajzie jeszcze za starych czasów. Nie znaczy to jednak, że rekrutacja ogranicza się tylko do użytkowników płci męskiej. Panie zapraszam także do tworzenia kart postaci, bądź jako przedstawiciela rodzajku męskiego , lub kobietę, która na przykład w jakiś, znany póki co tylko Wam sposób, jest związana ze środowiskiem. Jak przypominacie sobie z filmu, nie wszyscy mogli przejść "Na malucha", zatem dopuszczam również grę nie-Krasnoludkiem, niekoniecznie wtajemniczonym w istnienie "mniejszego wymiaru". Tutaj zakładam nieograniczone możliwości kreowania postaci. Niestety, w dalszej części sesji musiałyby się ona liczyć ze znacznie ograniczoną rolą i raczej epizodyczną grą w czasie przygód. Wszak głównymi bohaterami są Polokoktowcy i głównie do nich skierowana jest ta rekrutacja, a reszta to bohaterowie drugoplanowi!
Konwencja i klimat sesji mają być w założeniach zbliżone do tego z filmu pana Machulskiego, a więc komedia przygodowa. Jeśli się uda i wyjdzie z tego satyra na rzeczywistość, albo inne płaszczyzny życia, to będzie świetnie! Stawiam na dobrą zabawę, jednak i w takiej komedii idzie dostać po głowie na bazarze, tudzież być kopniętym w kostkę, być kręconym, podgotować się w czajniku, zginąć od porażenia z baterii lub gorzej w pułapce na myszy. Ryzyko utraty życia jest zatem na porządku dziennym, bo można przecież skończyć w szatkownicy do jajek, być spuszczonym w klozecie, tudzież być atakowanym latającym mydłem, itd.
Podsumowując interesują mnie postacie będące poza Szuflandią, które prowadzą życie w Kingsajzie. Liczyć one mogą na wiele niebezpieczeństw, utratę wszystkiego, z życiem włącznie, ciężką pracę w odzysku, mogą skończyć pod durszlakiem albo wręcz przeciwnie, ułożyć sobie wygodne życie w nomenklaturze kumoterskiej ze świerzą muchą na śniadanko i wczasami w utraconym raju.
Wszystko zależy od szczęścia i sprytku

Co powinna zawierać karta postaci?

Wszyscy:
Zdjęcie:
Imię i nazwisko, (pseudonim):
Wiek: (powiedzmy, że Krasnoludki starzeją się w takim samym tempie jak ludzie)
Rasa:
Zawód w Kingsajzie:
Historia: życiorys, Polokoktowcy mogą pominąć etap wczesnego dzieciństwa - sam jeszcze nie wykombinowałem skąd się biorą Krasnoludki
Motto: zgrabne ujęcie profilu psychologicznego postaci
Polokoktowcy ponadto:
Zawód, specjalizacja lub funkcja pełniona w Szuflandii: liczę na ciekawe pomysły, w tym niebanalne umiejętności
Sen: marzenie senne lub koszmar traktujący bezpośrednio o Szuflandii

Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Wasze pytania w tym temacie lub na PW.
Zgłaszamy się tutaj, a karty na paninco1979@gmail.com
Czas trwania rekrutacji to ponad miesiąc, a na około tydzień przed planowanym upływem terminu, podam do wiadomości publicznej datę ostateczną.
Częstotliwość pisania, to co najmniej jeden post na dwa tygodnie.
Przewiduję 4-6 graczy.
Pozdrawiam!

WYŁAŹ Z SZUFLADY!!!

EDIT:
REKRUTACJA DODATKOWA!

Postanowiłem dać możliwość gry postaciami, które w początkowym zamyśle miały pozostać Bohaterami Niezależnymi. Postacie te będą występowały epizodycznie, we współpracy ze mną na potrzeby scenariusza - drugoplanowo, jednak prowadzenie ich może okazać się dużo większym wyzwaniem, bo są one jakoby już wykreowane w świecie, grą wspaniałych aktorów.
Osoby zainteresowane sesją, lecz cierpiące na brak czasu na prowadzenie postaci pierwszoplanowej, po zapoznaniu się z materiałem filmowym, zachęcam do wzięcia udziału w "Castingu" na:

Kilkujadek (Jerzy Stuhr) - krasnal szyszkownik
Zenona Bombalina (Witold Pyrkosz) - redaktor naczelna pisma "Pasikonik"
Nosacz (Ryszard Kotys) - krasnal więzień

Kryterium przyjęcia to nie karta postaci, lecz umiejętność wcielenia się, wczucia w bohatera, którą będę oceniał poprzez następujące prace, których forma choć formalnie odgórnie narzucona, to chyba i tak daje dość duże pole do manewru, popisu i zabawy:

Kilkujadek - krótki referat wygłoszony przez szyszkownika na zebraniu forum Partii Krasno-Ludowej pt. "Nowa Szuflandia - o stanie obecnym i przyszłym"; następnie prezentacja scenki w formie opowiadania, w której Kilkujadek po wygłoszonym referacie, dywaguje przed kumotrami Waś i Zyl, w tym samym temacie

Zenona Bombalina - krótki reportaż lub artykuł zamieszczony na łamach "Pasikonika" pt. "Krasnoludki we współczesnym świecie" , napisany na podstawie własnych przeżyć (czyt. wydarzenia filmowe + Wasza twórcza wyobraźnia)

Nosacz - "Pamiętnik spod durszlaka" - kilka stron wspomnień, wewnętrznych przeżyć i przemyśleń krasnala, spisanych w formie osobistego pamiętnika, dziennika, z czasu wspólnego odsiadki w krasnoludzkim więzieniu z Muchomorem, Małolatem i Adasiem Happsem

Mile widziane (to nie jest warunek), opcjonalne wizerunki postaci, czyli zdjęcia z kadru "Kingsajz", które Waszym zdaniem najlepiej odzwierciedlą postać w sesji.
Zgłoszenia, pytania, ilość czasu i przesyłanie gotowych tekstów - tak samo jak w głównej rekrutacji.

Zapraszam chętnych, zdecydowanych i tych wahających się do pisania KP
 

Ostatnio edytowane przez Niles Elmwood : 07-10-2008 o 04:01. Powód: Wielkie dzięki za dobre słowo i punkty reputki! ;)
Niles Elmwood jest offline  
Stary 06-10-2008, 00:30   #2
Banned
 
Reputacja: 0 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Niestety czasu u mnie na nowe sesje jak na lekarstwo, a szkoda, bo ja w głębi duszy jestem Kilkujad... znaczy krasnoludkiem Ale może jakiś epizodzik da się zagrać ?

W każdym razie życzę powodzenia
 
Arango jest offline  
Stary 06-10-2008, 00:36   #3
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 172 Kutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie coś
No, jak mówiłem - zgłaszam się!

Zawsze chciałem być krasnoludkiem, tylko trochę za bardzo urosłem... No, a to w końcu jakaś okazja!
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Stary 06-10-2008, 00:59   #4
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Arango, wiem że brak czasu może być największą przeszkodą, dlatego stawiam na jeden post na tydzień, dwa i świetne, acz niekoniecznie długie posty
Postacie epizodyczne jak najbardziej wskazane, podobnie jak obsada głównych NPC!
Zapraszam serdecznie!

Kutak, witam i czekam na malucha
 

Ostatnio edytowane przez Niles Elmwood : 06-10-2008 o 06:08.
Niles Elmwood jest offline  
Stary 06-10-2008, 15:37   #5
 
Arslan's Avatar
 
Reputacja: 60 Arslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodze
Dobre, dobre. Tego to ja jeszcze nie widziałem. Się do sesji zgłaszam, a co do karty postaci wysmażę ja po zapoznaniu się z dokumentami poglądowymi ( czyt. Filmem ) Pozdro
 
__________________
Hakuna Matata, jak cudownie to brzmi ...
Arslan jest offline  
Stary 06-10-2008, 21:28   #6
 
Greg's Avatar
 
Reputacja: 12 Greg nie jest za bardzo znanyGreg nie jest za bardzo znany
AAaaaaaaaa!!!! Kocham ten film!!! Muszę się dostać. Zaparzam kawę i aktywuję natłok pomysłów na postać.
- Moja mucha?!
- A mucha!
- Na dziko?!
- A na dziko!!
 
Greg jest offline  
Stary 07-10-2008, 02:29   #7
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Mały update: edytowałem pierwszy post - rekrutacja rozszerzona

Arslan, słusznie prawisz, zapraszam

Greg, porządany entuzjazm! życzę wielu wspaniałych pomysłów
 

Ostatnio edytowane przez Niles Elmwood : 07-10-2008 o 03:28.
Niles Elmwood jest offline  
Stary 07-10-2008, 14:05   #8
 
John5's Avatar
 
Reputacja: 685 John5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwu
Zgłaszam się! Kiedy dokładnie oddam gotową KP jeszcze nie wiem ale będzie przed czasem
Trzeba wygrzebać muchę... eee tzn. film z kolekcji
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline  
Stary 07-10-2008, 23:57   #9
 
Arslan's Avatar
 
Reputacja: 60 Arslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodzeArslan jest na bardzo dobrej drodze
Zgodnie z zapowiedziami zapoznałem się z materiałem poglądowym (czyt. Kingsajz ) I się zapytuję szyszkowniku ( czyt. GM ) czy dałoby się zagrać polococtowcem o profilu i zachowaniu do filmowego Kwintka


Arslan
 
__________________
Hakuna Matata, jak cudownie to brzmi ...
Arslan jest offline  
Stary 08-10-2008, 02:23   #10
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Cieszy mnie zainteresowanie sesją okazywane także na PW. Czasu jest sporo, tak więc oglądajcie, pytajcie, piszcie

Hey Ho John5! To co dobrowolnie zadeklarowaliście na piśmie, przyjmujemy i popieramy

Arslan - Spoko, spoko! Pamiętaj, żeby zbytnio nie upodabniać się do Kwintka (uczcijmy go minutą ciszy...), chyba że to krasno-krewniak.

Hejkum Kejkum!
 
Niles Elmwood jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:24.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166