Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-02-2009, 03:10   #1
 
Ra6nar's Avatar
 
[Sorytelling] Witamy w Rodzinie!

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=wRidzKJH73Q[/MEDIA]

Nowy Jork - rok 1955
Mafia żyje i ma się dobrze. Pięć rodzin rządzi tym miastem i tylko od Ciebie zależy, której z nich zechcesz pomóc. Pamiętaj, że rodzina jest najważniejsza, ''Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nie może się mienić prawdziwym mężczyzną''.

Otwieram rekrutację do sesji w klimatach Mafijnych, a konkretnie w rzeczywistości znanej z dzieła Mario Puzo pt. ''Ojciec Chrzestny''. Co do jakiejkolwiek historii mającej służyć jako wstęp do sesji, to uwierzcie, że ciężko cokolwiek na tym etapie napisać, jako że planuję rozgrywkę, w której gracze będą należeli do różnych rodzin, tak więc wstęp historii podjąć będę mógł dopiero, gdy już będę wiedział ilu graczy zgłosiło się do jakich rodzin.

- Poszukuję od 4 do 6 graczy
- Każdy zaczyna z rangą ''wspólnik rodziny'' ale w trakcie czynienia postępów będzie oczywiście awansował wyżej w hierarchii rodziny natomiast co do profesji to proszę wybrać jedną z następujących cech, która będzie o profesji naszej postaci stanowiła:

strzelectwo - umiejętność właściwa ludziom, którzy z bronią mieli do czynienia nie raz i nie dwa, wiedzą jak należy trzymać broń by być skutecznym w jej używaniu. Dobry strzelec jest w drużynie każdego Capo* bardzo mile widziany
końskie zdrowie - wynik solidnego odżywiania się i regularnego wysiłku fizycznego, wśród mafiozów są tacy, o których mówi się, że nawet cały magazynek z Tommy guna wypruty w bebechy nie jest w stanie ich zatrzymać. Wszyscy wiedzą, że to przesada, ale dla każdego przesadzonego powiedzonka istnieje jakaś podstawa.
szybkość - luksus szczęściarzy. Tego nie kupisz na czarnym rynku, z tym trzeba się urodzić. Szybki żołnierz rodziny mafijnej jest...szybki, on wszystko robi szybko - jak trzeba to szybko biega, jak trzeba to szybko przeładowuje broń, jak trzeba to szybko się zmywa z miejsca zbrodni, jak trzeba to szybko je i pije. Ich szybkość jest ich niewątpliwą zaletą...dopóki nie chodzi o zbliżenie z kobietą.
brawurowe prowadzenie pojazdów - z taką umiejętnością przekupowanie egzaminatorów prawa jazdy jest zbędne. Każda rodzina ceni sobie sprawnych kierowców, jako że odgrywają oni kluczową rolę w wielu zadaniach, podczas których trzeba się gdzieś szybko dostać omijając sznurki samochodów wlokących się za sobą leniwie i stojących na drodze do szmalu.
walka wręcz - niezbędna sztuka dla każdego ulicznego łobuza. Spec od walki wręcz potrafi sprawnie i szybko położyć na deski każdego cwaniaka bez używania broni palnej. Dla wzmocnienia swojego talentu często używa kastetów.
spryt uliczny - z taką umiejętnością można mierzyć w rolę rodzinnego Consigliere**. Osoba znająca prawo ulicy i mająca równo pod czaszką może często zawrzeć o wiele korzystniejszy układ niż banda uzbrojonych bandytów.

co do ekwipunku to nie ma się czym martwić, w gnaty, kastety i inne narzędzia pracy zaopatruje nas nasza rodzina, więc spokojna głowa, sami nic nie musimy kupować

- O pomyślnym przejściu rekrutacji decyduje karta postaci. Proszę w niej zawrzeć wszystkie informacje dotyczące postaci, którą zechcecie grać. Kilka uwag:
* Płeć postaci to w każdym przypadku będzie mężczyzna, chyba, że kogoś będzie bawiła gra postacią siedzącą w posiadłości i pichcącą sos pomidorowy. Oczywiście jak najbardziej zapraszam panie do udziału w sesji.
* Proszę o opis charakteru postaci - czy łatwo się unosi, czy może jest spokojna, co ją denerwuje, jakim zasadą jest wierna, czego nie znosi, co jest w stanie tolerować, w związku czym wybucha bez ostrzeżenia, itd.
* Krótki opis wyglądu bądź jakieś zdjęcie (proszę o zachowanie mody lat 50/60)
* Krótka historia o tym, w jaki sposób bohater trafił do rodziny mafijnej (przypominam, każdy ma stopień wspólnika rodziny na początek, więc proszę nie rozpisywać się zdaniami 'gdy zostałem już Donem całej tej rodziny', 'po otrzymaniu promocji na Caporegime***' itd. ).
* Oczywiście, którą z rodzin mafijnych wybrał

Oto opis wszystkich Rodzin Nowego Jorku dla ułatwienia pisania historii:


Tattaglia
Dzielnica: Brooklyn
Don: Philip Tattaglia

Rodzina Tattaglia znana jest jako najsłabsza spośród pięciu Rodzin. Główne zyski jej członkowie czerpią z haraczy i wymuszeń na właścicielach mniejszych sklepów i interesów. Należy jednak pamiętać, że sytuacja ta może ulec zmianie pod wpływem rozszerzania wpływów w pozostałych dzielnicach. Obecnie Tattaglia kontrolują prawie każdy biznes w swojej dzielnicy.

Stracci
Dzielnica: New Jersey
Don: Victor Stracci

Stracci znani są ze swojego wielkiego okrucieństwa i zajadliwości. Wystarczy zaleźć im za skórę i kłopoty gotowe. Rodzina Stracci lubuje się w zabijaniu, a Vendetty****, mimo iż często niechciane, traktuje jako okazję do pozbycia się konkurencji.

Cuneo
Dzielnica: Hell's Kitchen
Don: Carmine Cuneo

Cuneo to, podobnie jak Stracci, nieubłagani mordercy, którzy również bardziej stawiają na wojnę niż na biznes. Mimo, iż ekonomicznie słabsi niż Tattaglia, to nadrabiają kadrą żołnierską, w której skład wchodzą świetnie wyszkoleni ludzie.

Corleone

Dzielnica: Little Italy
Don: Vito Corleone

Niegdyś najsilniejsza z pięciu Rodzin, teraz nękana przez najazdy Rodziny Tattaglia nieco osłabiona i zmuszona do obrony. Mimo, iż kontroluje większość interesów w swojej dzielnicy to są to głównie niewielkie sklepy rzeźnicze, piekarnie, salony fryzjerskie, itp.

Barzini

Dzielnica: Midtown
Don: Emilio Barzini

Obecnie znana jako najmocniejsza spośród Rodzin. Don rządzi nią żelazną pięścią jednocząc siłę militarną z ekonomiczną. Zyski czerpią zarówno z haraczy jak i wyzysków na udziałowcach wielkich firm transportowych, hoteli itp.

-------------

Capo - odpowiednik kapitana, jest to człowiek, który w rodzinie pełni rolę dowódcy, obejmującego władzę nad grupą ludzi wynajętych to działania przemocą, tzw. żołnierzy rodziny.

Consigliere - osobisty doradca Dona, głowy rodziny. Pomaga podejmować ważne decyzje dotyczące wstępowania do nowego interesu, przeprowadzenia ataku na konkurencyjną rodzinę, itp.

Caporegime - człowiek dowodzący żołnierzami, który o wszelkich postępach donosi bezpośrednio do Dona lub jego zastępcy, którym zazwyczaj jest jeden z męskich potomków dona. W sumie...patrz Capo ;p

Vendetta - inaczej tzw. 'wojna gangów' (osobiście nie lubię tego określenia bo kojarzy mi się z 50 centem ;p). Zazwyczaj wywołana przez śmierć członka lub członków danej rodziny, spowodowaną przez członków innej rodziny. Z reguły trwa tak długo aż jedna z rodzin, biorących udział w Vendetcie nie da zdrowo popalić drugiej, wtedy może dojść do zawarcia ponownego pokoju, lub, w przeciwnym wypadku, zniszczenia którejś z rodzin.


Na koniec jeszcze jedna uwaga. Nie chciałem wpisywać symbolu (18+) w nazwie tematu, żeby nie ograniczać nikomu dostępu (o ile ktoś będzie w ogóle zainteresowany ) do udziału w sesji, natomiast ostrzegam, że w sesji będą zawarte tzw. dorosłe treści, ot przemoc, brzydki język itp.

Zapraszam
 

Ostatnio edytowane przez Ra6nar : 07-02-2009 o 03:15.
Ra6nar jest offline  
Stary 07-02-2009, 09:42   #2
 
blaz11's Avatar
 
Piszę się Historia ma być krótka i zwięzła tak? Bez żadnych wodotrysków?
 
blaz11 jest offline  
Stary 07-02-2009, 11:00   #3
 
Crassus's Avatar
 
Chętnie się piszę ;p
KP napisze niedługo

Pozdrawiam

Crassus
 
__________________
Wolność gospodarcza: 63
Tradycjonalizm:-37
Wolności obywatelskie:54
Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm
Crassus jest offline  
Stary 07-02-2009, 11:01   #4
Anzaku
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Mam pytanie. Do kiedy mamy czas, żeby przysyłać KP??
 
 
Stary 07-02-2009, 13:19   #5
 
Korbas's Avatar
 


Ciekawy pomysł, wstępnie jestem zainteresowany i od siebie: W której osobie piszemy?
 
__________________
Wyłącz się!
Ctrl+W
Korbas jest offline  
Stary 07-02-2009, 14:04   #6
 
Ra6nar's Avatar
 


Cytat:
Piszę się Historia ma być krótka i zwięzła tak? Bez żadnych wodotrysków?
Poniekąd tak, z tym, że najwięcej chciałbym wiedzieć o charakterze postaci

Cytat:
Mam pytanie. Do kiedy mamy czas, żeby przysyłać KP??
Wybaczcie, zapomniałem o zamieszczenie tej informacji w rekrutacji. Z kartami proszę się nie spieszyć, jeśli ktoś nie ma weny, proszę poczekać i napisać kiedy przyjdzie odpowiedni moment. Rozpoczęcie wstępnie planuję 10 lutego

Cytat:
Ciekawy pomysł, wstępnie jestem zainteresowany i od siebie: W której osobie piszemy?
Myślę, że w pierwszej to będzie optymalne rozwiązanie, tak będzie wygodniej czytać posty i chyba łatwiej będzie się w ten sposób śledziło bieg wydarzeń.
 
Ra6nar jest offline  
Stary 07-02-2009, 14:39   #7
 
Roslin's Avatar
 


No już jest nakreślone
 
Roslin jest offline  
Stary 07-02-2009, 15:31   #8
 
Korbas's Avatar
 


10 lutego? To przecież za 3 dni!
W takim razie będę się musiał pospieszyć z kartą postaci...
 
__________________
Wyłącz się!
Ctrl+W
Korbas jest offline  
Stary 07-02-2009, 15:47   #9
 
Ra6nar's Avatar
 


Mamy pierwszego gracza, jest nim Roslin.

Cytat:
10 lutego? To przecież za 3 dni!
W takim razie będę się musiał pospieszyć z kartą postaci...
Nie ma pośpiechu, trzy dni to kupa czasu, poza tym jeśli nawet miałbyś się zamiar spóźnić z kp z jakichś powodów to jeśli i tak wyrażasz chęć brania udziału w sesji to zawsze mogę Cię zaklepać.
 
Ra6nar jest offline  
Stary 07-02-2009, 15:58   #10
 
Korbas's Avatar
 


Spoko luzik, jakoś sobie powinienem poradzić i zdążyć na czas. Jutro zacznę, a w poniedziałek skończę.
 
__________________
Wyłącz się!
Ctrl+W
Korbas jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:06.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168