Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-12-2009, 15:50   #1
 
Shadow man's Avatar
 
[Autorski]I nie będzie już niczego...

Najpierw kilka słów do tych którzy twierdzą, że nie dam rady prowadzić kolejnej sesji:
1. Jedna z moich sesji jest prowadzona w takim tempie, że ostatniego posta pisałem dwa tygodnie temu i jedną odpowiedź dostałem.
2. Jeśli nie wierzysz, że mi się uda to proste - po prostu nie graj. Proszę się powstrzymać również od głupich komentarzy w stylu:
"Chcesz prowadzić trzy sesję na raz?" - posty tego typu będę ignorował!
Na razie chyba tylko tyle.
***
Intro:

Rok 7320 nie należał do udanych lat. Wiosna i jesień były tak deszczowe, że spowodowały powodzie tak wielkie, że nawet najstarsi przedstawiciele Zakonu Błyskawic nie pamiętali podobnych. Lato zaś tego roku przyniosło tylko wielkie susze i huragany. Zebrano niewiele plonów i do końca roku panował straszny głód. Zima zaś była tylko dobiciem wszystkich żywych istot. Wielkie mrozy przyniosły na świat taką śmiertelność wśród ludzi jaka nigdy się jeszcze nie zdarzyła. Tego roku nieszczęście spadło również na wszystkie pięć Zakonów. Magowie przez wielkie śnieżyce zaprzestali swoich wypraw i podróży po świecie w celu ochrony ludzi przed Elfami Cienia, orkami i trollami. Nawet krasnoludowie tej zimy nie wyruszyli do swoich kopalń w południowych górach. Wszystkie bestie świata rozpoczęły wtedy wyprawy zbójeckie na ludzi. Jedyny pożytek jaki przyszedł z tego roku było znaczne zmniejszenie się ilości zbójców. Jedna następny rok, 7321 miał być jeszcze gorszy. Zasłyną on w późniejszych latach historii jako rok rozpoczynający nową erę ludzkości...
***
Lightnigtown leżało na zachodnim brzegu rzeki bystrej. W niedalekich Górach Szarych mieściły się klasztory Zakonu Błyskawic. Miasto leży na bardzo dalekim wschodzie (jak na ludzi). Mieszkańcy tego miasta wycięli duży obszar lasów w okolicy, i zasadzili tam zborze. Miasto zostało nazwane od tak ponieważ magowie błyskawic często wywołują różnego rodzaju burze dla nieznanych ludziom celów. Miasto jest zarządzane przez tropicieli i paladynów, mimo iż oficjalnym władcą jest Król Imperator XI. Mimo częstych napadów orków, straż miejska nie została jeszcze pokonana przez tych zielono-skórych. W mieście mieści się gildia magów.

Historia zaczyna się gdy na rynku miejskim wysłannik królewski wygłasza następujący komunikat:

" Słuchajcie, słuchajcie mnie ludzie, mieszkańcy Lightnigtown! Oto co napisał nasz wielki władca Król Imperator XI! Słuchajcie... Oto ja Wielki władca kraju między Rzeką Bystrą, a Rzeką Długą mianuję oficjalnymi władcami Lightningtown Wielką radę. Do wielkiej rady należeć będą:
Ja, wielki władca naszego państwa, Najwyższy lord paladynów, władca tropicieli oraz przedstawiciel Zakonu Burzy w naszym mieście.
Podpisano: Król Imperator XI."
Wszyscy słuchali tego z zaciekawieniem, choć niewiele to zmieni w ich życiu bo to stało się teraz po prostu oficjalnie. Ach, jak bardzo się mylili...
_________________________________________________
Info:

Ogłaszam rekrutację do do sesji w moim systemie autorski. Będzie to system fantasy. Akcja dzieję się w świecie pokrytym lasami i górami.Ludzie żyją tam z polowań, a w niektórych miastach z uprawy ziemi. Handlują oni z wędrownymi krasnoludami sprzedając im żywność w zamian za złoto. Niestety na wschodzie kończy się bezpieczna ziemia opanowana przez Królów Imperatorów. Mieszkają tam różne dziwne, straszne i niebezpieczne istoty. Ludzie opierali im się do tond dzięki pomocy pięciu Zakonów magów. Magowie - właśnie magowie. Ci tajemniczy podróżni pomagają ludziom zwalczając zło. Magowie mają swoje klasztory w wysokich górach w różnych częściach świata. To oni utrzymują za pomocą pięciu artefaktów magię na świecie, bez której nic by nie było.
Co do świata to nie jest on sprecyzowany dokładnie. Jedyne co w tej chwili powiedzieć to to, ze jest to teren lasów gór, dolin i rzek. Ludzie mają swoie siedziby na zachodniej części świata. Resztę pytań dotyczących świata kierować do mnie na pw a ja udzielę odpowiedzi.
Tłumaczenia słów napisanych Boldem i nie tylko:
1. Pięć zakonów - zakony magów. Każdy z nich zajmuje się inną dziedziną magii:
-Zakon Błyskawic - zakon, który jest najbliżej ludzi. Zajmuje się magią burzy. Ma ze wszystkich zakonów magów najlepsze stosunki z ludźmi. Mają klasztory blisko siedzib ludzkich.
-Zakon Ognia - Magowie z tego zakonu zajmują się magią ognia i wojny. Nie wielu ludzi miało zaszczyt spotkać się z nimi, ponieważ ich klasztory są w południowych górach.
-Zakon Wody i Lodu - Zakon magów używających magii do różnych odkryć naukowych. Nie zajmują się magią ofensywną ani defensywną ( znają tylko jej podstawy). ich klasztory leżą w nadmorskich górach.
- Zakon Natury - Zakon magów zajmujący się magią natury i leczenia. Nie używają magii do walki tylko do leczenia ran i ochrony własnej. mają jednak kilka zakląć ofęsywnych(nie chciałbyś z nimi walczyć).Ich klasztory leżą w wielkiej puszczy.
- Zakon Nekromantów(Władców) - Zakon magów śmierci. Używają magii aby zabijać, ożywiać umarłych i wysysać życie. Jest to również zakon zwierzchników. nad innymi zakonami. Ich klasztory leżą na całym kontynencie.
2.Gildia magów - w każdym porządnym mieście jest gildia magów. Jest to budynek, w którym magowie którzy przebyli do miasta mogą znaleźć schronienie na jakiś czas.
3.Lightningtown - wytłumaczenie w intro. Jest to stolica ludzi.
4.Elfy cienia - są to najwięksi wrogowie ludzi po orkach. Mieszkają w lasach na wschodzie. Najbardziej aktywni w nocy. Lubią strzelać z łuku i używać magii.
5.Orki - Najwięksi wrogowie ludzi. Grabią ich wioski, oraz karawany kupieckie. Mają zieloną skórę. Lubią walkę wręcz i strzelanie z łuku. Często sprzymieżaja się z trollami i czarnoksiężnikami.
5. Trolle - Największe, i najbrzydsze istoty świata. Trolle na własną rękę nie atakują ludzi, ale sprzymierzają się z orkami, swoimi dalekimi braćmi. Są wielkie i silne. Preferują walkę wręcz.
6. Czarnoksiężnicy - magowie ciemności. Często myleni z nekromantami. Używają magii cienia i mroku, ale pokuszają się czasami o magię ognia. Toczą nieustającą wojnę z innymi zakonami. Jest ich niestety mniej.
7. Rzeki Najważniejsze:
-Bystra - Rzeka stanowiąca wschodnią granicę kraju ludzi. Najdłuższa rzeka kontynentu.
-Długa - stanowi zachodnią granicę kraju ludzi.
Krótki opis świata:
Świat jest to wielki las poprzecinany pasmami górskimi. Lasy leżą również na górzystym terenie. Całość wygląda jak wielka puszcza, z której niekiedy wystają szare lub czarne szczyty, a bardzo rzadko są to pola uprawne. [wiem, że napisałem to trochę chaotycznie, ale inaczej nie da rady)
Reszta informacji:
KP:

Imię, nazwisko, przydomek itp: Obowiązkowe tylko imię, ale reszta mile widziana. Prosiłbym, żeby nawiązywało do fantasy.

Profesja: Do wyboru:
-Wojownik(Gwardzista, żołnierz lub po prostu wolny wojownik-poszukiwacz przygód)
-Łucznik/kusznik(łowca, strzelec wyborowy, żołnierz)
-Łotrzyk(zabójca, złodziej, oba na raz)
-Szaman
-Adept magii(przyjmę tylko jednego)(Trzeba wybrać jeden z zakonów oprócz nekromantów)

Zawód
-Kowal
-Alchemik
-Myśliwy
-Garbarz(od wytwarzania skór)
-Medyk
-Nauczyciel
-Rybak

Wygląd tu każdy chyba wie co pisać.

charakterystyka
Kilka zdań, ta temat postaci.

historia 1 A4+; Chcę aby posacie były jakoś związane z magią wokół której będzie się toczyć sesja. Mając na myśli magię nie myślę o szamanach, tylko o zakonach. Ostatnia iformacja ma być jak postać znalazł się na rynku miasta.

Umiejętności Jeśli nie jesteś pewny co dla danej profesji to pytaj się na PW. Ma być ich kilka.

Cechy
Atrybuty w przełożeniu na storytelling.

Ekwipunek według własnego uznania, byle by postać nie była zbyt silna.

Gotowe karty postaci słać na PW, a w temacie piszcie zarys postaci. przykład Adept magii/alchemik. Pamiętajcie, że przyjmę tylko jednego adepta magii.
Sesja będzie miała charakter storytellingu. Częstotliwość postów narazie nie określona, bo nie wiem, ile ludzi się zgłosi. Karty przyjmuję nar azie do przyszłego piątku, czyli chyba
18 grudnia. później będziemy robić poprawki, więc sądzę, że sesja do świąt powinna ruszyć.

Jak znam, życie to o czymś zapomniałem, więc piszcie jak czegoś nie wiecie. Wszelkie problemy dotyczące KP piszcie mi na PW.Kilka zdjęć świata(jak coś jeszcze znajdę co mi się spodoba to dodam.


Do sesji dostali się:
-Kroni.PJ
-Buzon
-Karmazyn
-Mekow
 

Ostatnio edytowane przez Shadow man : 08-01-2010 o 21:41. Powód: Kontynuacja
Shadow man jest offline  
Stary 07-12-2009, 17:08   #2
 
safiron's Avatar
 
No dobra dokończ. Pewnie się dołączę.
 
safiron jest offline  
Stary 07-12-2009, 17:56   #3
 
Czezwy's Avatar
 
Słucham/czytam z zaciekawieniem. Ale do podjęcia jakiejkolwiek decyzji potrzebne trochę więcej informacji. Nawet nie o samym świecie, ale na przykłąd o tym kim mielibyśmy grać.
P.
 
__________________
Si vis pacem para bellum.
Wojownicy nie umierają. Oni idą do piekła, żeby się przegrupować.
I zesłał ich Pan, by siali zamęt i zniszczenie.
Jestem Skoletek. To my przytrafiamy się dobrym ludziom. Porzućcie wszelką nadzieję...
Czezwy jest offline  
Stary 07-12-2009, 18:22   #4
 
Shadow man's Avatar
 
Cytat:
Napisał Czezwy Zobacz post
Słucham/czytam z zaciekawieniem. Ale do podjęcia jakiejkolwiek decyzji potrzebne trochę więcej informacji. Nawet nie o samym świecie, ale na przykłąd o tym kim mielibyśmy grać.
P.
Zaraz idę na treniing, więc dokończe póżniej;
Chyba z resztą to pisałem.
 
Shadow man jest offline  
Stary 10-12-2009, 18:52   #5
 
Shadow man's Avatar
 
Sorki za duble posta ale już wszystko jest; Chyba...
 
Shadow man jest offline  
Stary 13-12-2009, 11:58   #6
 
Buzon's Avatar
 
Nawet mając niepełne informacje sesja może okazać się naprawdę interesująca Biorę się za KP. Otrzymasz ją na dniach
 
__________________
" Przyjaciel, który wie za dużo staje się bardziej niebezpieczny niż wróg, który nie wie nic."
GG 3797824
Buzon jest offline  
Stary 16-12-2009, 16:25   #7
 
Dreak's Avatar
 
Sesja mnie dość zaciekawiła, nie wiem czy coś przegapiłem ale nie bardzo wiem co gracze mają w niej robić..
 
__________________
"If you want to make God laugh, tell him about your plans."
Dreak jest offline  
Stary 16-12-2009, 18:11   #8
 
Shadow man's Avatar
 
Nie określam tego dokładnie... Bohaterowie mają się znaleźć w mieście, z jakiegoś konkretnego powodu. Narazie mam tylko niewyraźny zarys jak poprowadzić sesję, bo to będzie zależeć od waszych kart postaci, a dokładniej historii(mam nadzieję, że was to nie zniechęcił)...
 
Shadow man jest offline  
Stary 17-12-2009, 11:09   #9
 
Buzon's Avatar
 
Wręcz przeciwnie. Sam mam zamiar poprowadzić sesję, w której to gracz ustali sobie w jaki sposób poprowadzę jego postać.
 
__________________
" Przyjaciel, który wie za dużo staje się bardziej niebezpieczny niż wróg, który nie wie nic."
GG 3797824
Buzon jest offline  
Stary 23-12-2009, 07:48   #10
 
Shadow man's Avatar
 
Dobra przedłużam czas do 11 stycznia. Chętnie przyjmę każdego...
 
Shadow man jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:58.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171