Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-08-2010, 01:44   #1
 
Randal's Avatar
 
Reputacja: 63 Randal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znany
[Wiedźmin] Czas Pogardy


Przeciągłe wycie przeszyło powietrze. Kompania uciekała co tchu przez zamglony las mając nadzieję, że uda się nawiać. Tymczasem one biegły dalej, można było czuć ich oddech na karkach. Wataha wilków ani myślała pozwolić przyszłemu obiadowi na ucieczkę. Wybiegli na przedpole, w oddali tliły się światła pochodni z częstokołu otaczającego gród. Byli blisko, tak bardzo blisko schronienia za twardymi, dębowymi bramami! Krasnolud, chcąc zyskać na czasie, prędko chwycił w dłoń swą kuszę i wypalił za plecy na oślep. Jakaż była jego radość, gdy usłyszał kwilące zawodzenie bestii.
- Haaahaa, trafiłem skurczybyka! - krzyknął zadowolony.
- I czego tak rżysz, to tylko jeden wilk! Goni nas cała wataha! - odrzekł jego równie brodaty i krępawy kompan.
- A spierdalaj!
- Sam spierdalaj!
- Właśnie to kurwa robię!

A wilczury były coraz bliżej...


* * *


Witam,

Z racji faktu bycia stosunkowo nowym na tym forum, nie uważam się za szczególnie z nim obytego, tym niemniej, mam nadzieję, że to nie problem. Zwłaszcza, że słyszałem o nim już dawno temu, głównie za sprawą toczących się tu sesji DP. Chwilowo jednakże chciałbym zaproponować sesję Wiedźmina pod moim skromnym przywództwem.

Założenia:
 • Akcja gry toczyć się będzie zapewne w okresie I lub II Wojny z Nilfgaardem, bądź w okresach je poprzedzających, zależy od konwencji.
 • Konwencja gry zależy od tego, na co gracze będą mieli ochotę. Może to być intryga dworska (spiski, trucizny, dwory, polityka niższego bądź większego szczebla), kampania wojenna (na dowolnym szczeblu, od prostego knechta, po naczelne dowództwo), love story (utkana wokół czyjegoś kochania), bądź standardowa przygoda (postacie różne i podłużne rzucone gdzieś w świat ).
 • Karta postaci będzie robiona wg. systemu W:GW. Nie mam jednak zamiaru ściśle kierować się mechaniką systemu, dane z niej będą tylko dla mnie wskazówką, jak bardzo postacie są w czymś dobre. Postacie posiadające Manewry muszą oczywiście spełniać wszelkie mechaniczne wymagania (wysokość odpowiedniej umiejętności). Nie znaczy to, że ktoś nie posiadający odpowiedniego Manewru nie zrobi Finty, czy Młynka. Po prostu jego posiadanie oznacza, że postać opanowała tę sztuczkę do perfekcji i może ją wykonać dużo lepiej od laika, co może często uratować skórę. Czary, jakie posiadać będzie ewentualny magik/kapłan/druid są ustalane indywidualnie z Mistrzem Gry.
 • Mechanika będzie polegała na mojej zdrowej ocenie zaistniałej sytuacji. Czasem mogę posiłkować się rzutem kostką.
 • Walka oparta jest wyłącznie na opisach działań postaci. Im ktoś oczywiście jest lepszy, tym na więcej może sobie pozwolić. Można stosować wszelkie Manewry w opisach, jednakże należy robić to z głową (ktoś o umiejętności 1 raczej nie ma szans odbić strzałę...), zaś posiadacze odpowiednich Manewrów na kartach postaci mogą liczyć na moje przychylne oko w ich stosowaniu podczas walki. Im lepiej opisana walka ze strony gracza, tym lepiej dla niego, to jest najważniejsza zasada.
 • Tworzenie świata jest domeną Mistrza Gry. Gracze mogą go tylko współtworzyć. Zauważyłem, że w wielu sesjach graczom wolno bardzo wiele w opisywaniu świata, jednakże nie uważam tego za wybitnie dobre. Tak więc na przykładach: MG opisuje, że gracze wjeżdżają do jakiejś dziury będącej wsią (gracz może wtedy opisać kiepskiej jakości domy, wychudzonych mieszkańców, nieurodzajne pola), bądź gdy widzą piękną kobietę (mogą opisać jej krągłe kształty, powabne usta, etc.), jednakże nie mogą tworzyć NPCów z powietrza (stwierdzić, że służąca wchodzi do ich pokoju), kierować poczynaniami kogokolwiek (mówić za postać NPC, opisywać jej reakcje - to samo tyczy postaci innych graczy). Słowem gracz może dodawać szczegóły do ogólników wyznaczonych przez MG, jednakże kierować, opisywać myśli i reakcje może tylko i wyłącznie swojej postaci. Poza tym tylko MG może opisywać efekt działania graczy (nie można samemu stwierdzić, że postać otworzyła zamek, bądź odcięła komuś głowę w trybie dokonanym). Oczywiście nie popadamy w skrajności i gracze mogą śmiało opisywać reakcje innych i działania, kiedy te już są im znane z opisu MG i dopisywać do tego własne wątki.


Gracze:
 • Optymalna ilość to 3-4, ale jeśli postacie będą szczególnie dobre i mi się spodobają, może zwiększy się ilość.
 • Liczy się kolejność postaci, których kompletne karty otrzymam na tajnym.
 • Gracze mają na swoją kartę postaci 50 pkt. To są jednostki wyróżniające się z szarej masy i musi to być zaakcentowane.
 • Gracze mogą do woli opisywać moderunek swej postaci, muszą jednak robić to z głową i zgodnie ze swą postacią. Mag nie ma co liczyć na rumaka bojowego, podobnie zresztą jak szlachetka na pełną zbroję płytową. Co będzie zaakceptowane, a co nie, wyjdzie w praniu.
 • Karty postaci pozostaną tajne i będą znane tylko MG i odpowiedniemu graczowi. Raz, że daje to niepewność co do zdolności kompanów, dwa, jako się rzekło, są one wyłącznie orientacyjne.
 • Należy prócz karty przesłać także opis wyglądu swej postaci, im bardziej klimatyczny i szczegółowy, tym lepiej. Warto umieścić przy tym także charakter postaci i jej wiek.
 • Najważniejszym punktem karty postaci jest historia i jej obecne poczynania. Im ktoś zmajstruje lepszą i świetnie osadzoną w świecie Wiedźmina historię, tym lepiej dla niego. W zależności od konwencji, można pokusić się o umieszczenie swej postaci w miejscach, bądź wydarzeniach z Sagi, oczywiście z głową, bowiem postacie są nowe, nie wcielamy się w te z książek. Jeden z licznych czarodziejów obecnych podczas wydarzeń na Thanedd, bądź członek świty Niedamira podczas wyprawy na smoka to tylko przykłady. W zależności od historii i opisu postaci, mogę przychylniejszym okiem patrzeć na sprawy tyczące moderunku, bądź zdolności postaci, a także w sprawie uczestnictwa w sesji.
 • Z góry uprzedzam, że na wszelkie postacie parające się magią, bądź rąbiące mieczem z gracją wiedźmina patrzę bez względu na konwencję ze sporą dozą nieufności. Trzeba się dobrze postarać, by przekonać mnie do kogoś takiego. Poza tym nie ma co liczyć na kompanię wiedźminów, bądź czarodziejów, zapewne jak już, będzie nie więcej, jak jedna taka postać.
 • W zależności od konwencji dopuszczeni do komitywy będą nieludzie (krasnoludy średnio pasują do dworskich intryg, za to kampania wojenna jest dla nich w sam raz). No chyba, że ktoś mnie przekona, że powinno być inaczej odpowiednio zrobioną postacią (typu krasnoludzki bankier bądź ochroniarz). Ludzie, półelfy, ewentualnie elfy pasują do każdej konwencji.
 • Nie wymagam wybitnie super znajomości świata Wiedźmina, wystarczy, że gracz ma o nim przynajmniej szczątkowe pojęcie i o zasadach, które nim kierują (typu podejście do nieludzi, bądź etos rycerski).

Link do generatora postaci, który polecam wszystkim:
http://www.wiedzmin.rpg.pl/wiedzmin_...d_25_setup.exe

Z racji wielkiego pada, prosiłbym chętnych o ponowne zgłoszenie się i przesłanie mi kart na PW.
 
Randal jest offline  
Stary 23-08-2010, 19:31   #2
Warhammer
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 55179 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
To znowu ja Po raz drugi piszę, że się zgłaszam [ale deja vu ]
 
xeper jest offline  
Stary 23-08-2010, 20:56   #3
 
Paszczak's Avatar
 
Reputacja: 0 Paszczak nie jest za bardzo znany
Zgłaszam się. KP w opr.
 
Paszczak jest offline  
Stary 23-08-2010, 22:54   #4
 
Randal's Avatar
 
Reputacja: 63 Randal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znany
Dzięki, jak najszybciej doślijcie KP, zapraszam też pozostałych chętnych.
 
Randal jest offline  
Stary 24-08-2010, 03:29   #5
 
Roni's Avatar
 
Reputacja: 162 Roni ma wyłączoną reputację
Da radę zamówić Wiedźmaka? Jeśli tak, to jestem chętny.
 
Roni jest offline  
Stary 24-08-2010, 12:02   #6
 
Randal's Avatar
 
Reputacja: 63 Randal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znany
Da radę, jeśli zrobisz mi porządnego wiedźmiaka (patrz wyżej). :P
 
Randal jest offline  
Stary 24-08-2010, 17:19   #7
 
Latin's Avatar
 
Reputacja: 17 Latin nie jest za bardzo znanyLatin nie jest za bardzo znanyLatin nie jest za bardzo znanyLatin nie jest za bardzo znanyLatin nie jest za bardzo znanyLatin nie jest za bardzo znany
Wstępnie się zgłaszam, do kiedy można dosłać KP ?

Karta postaci wysłana na PW

No i jak tam sytuacja z kartami? Ile już jest?
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 27-08-2010 o 00:28.
Latin jest offline  
Stary 24-08-2010, 17:35   #8
 
Randal's Avatar
 
Reputacja: 63 Randal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znany
Jak najszybciej.
 
Randal jest offline  
Stary 24-08-2010, 20:34   #9
 
Malutkus's Avatar
 
Reputacja: 14 Malutkus nie jest za bardzo znany
Ja z kolei z pytaniem czysto technicznym: ile będzie czasu na odpisywanie? Nie, żebym już na wstępie zamierzał się obijać, ale jeśli miałoby to być 2-3 dni to wolę jakby co nie opóźniać.

No i oczywiście wstępnie byłbym chętny do gry.
 
Malutkus jest offline  
Stary 24-08-2010, 21:41   #10
 
Randal's Avatar
 
Reputacja: 63 Randal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znanyRandal wkrótce będzie znany
Dobrze odpisywać w miarę często i regularnie, 1 post na 2-3 dni nie jest przecież wielkim utrapieniem dla gracza. :P
 
Randal jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:55.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170