Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - Horror i Świat Mroku > Archiwum sesji RPG z działu Horror i Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-08-2011, 23:04   #1
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
[komentarze] Lot Kruka II

Witam was! Sesja za parę minut, max kwadrans powinna wisieć. Od czego zacząć? Na odpisanie macie równy tydzień. Opóźnienie jeden, dwa dni nie krzyczę jeśli zdarzy się sporadycznie. Uznaję, że najlepiej mnie uprzedzić – nienawidzę niezapowiedziany poślizgów, te zapowiedziane znoszę łagodnie. W pierwszym poście proszę opisać swój wygląd (w tym starzy gracze, dla nowych.), z wrażeniem magycznym oraz np. Amy może na zapas dać opis swego chowańca ale stwierdzić, że już się jednak komuś z z fundacji nim pochwaliła. Proszę uzupełnić avatary oraz w karcie postaci (tekstowej, nie szablon):
Kwintesencja: x/20 gdzie x to avatar + to co wykupiliście za punkty wolne . Jeste dobry i starzy gracze też mająpodładowane akumulatory.
Paradoks: 0 ewentualnie jak chcecie.
Magya permanentna: spis z liczba sukcesów stałych efektów magycznych rzucanych na postać czy jej przedmioty. Jeśli nie daliście tego w KP to jak na racie brak.
Od osób posiadający Talizmany, Fetysze i inne przedmioty magyczne – proszę zmieścić ich Arete, Kwintesencję (gratis macie naładowane do maksimum) oraz Efekty czy Moce, wszystko zależne od typu przedmiotu.

Postanowiłem zmieć trochę reguły pisania postów,miedzy innymi zniknęły nielubiane pogrubienia imion. Jeśli będzie doskwierał wam ich brak, przywrócę je w moich postach. Jak to teraz wygląda Słowa i dialogi pieszemu kursywą i od myślnika i nowej linijki. W przypadku myśli ubranych w słowa mają być dodatkowo ujęte w cudzysłowie.

Nie bać prosić się mnie o odpowiedzi BNów i opisy nowych miejsc potrzebne do postu. Przyjmuję na PW, czasem będzie to pełen opis, czasem techniczne dane dla gracza aby ubrał to w swe słowa. Także tutaj proszę o pytania odnośnie magy. Ale ogólnie jeśli ST magy jest równy bądź niższy od Arete to efekt się udaje jako automatyczne 1-2 sukcesy. Jeśli potrzeba jakieś większej konsultacji, problemu nie ma i można umówić się ze mną na GG, wsobna prace w dokumentach google itp. itd.
Ufff, to już kwestie techniczne mamy za sobą. Telefony fundacyjne wszyscy mają, nasza eutanatosa może dostać taki jak zdecyduje się mimo wszystko zostać w fundacji – możesz dać w poście jak Jon Ci go wręcza. W obecnej chwili grupa na mieście oraz Ratkin mają najbardziej otwartą sytuacje. Teraz tradycyjna ściągawka:

Panasonic GD 55
Nie do wykrycia przez statyczny sprzęt.
Magyczne śledzenie Korespondencją napotka efekt barykady i zmiany tropu.
Struktura obiektu chroniona 2-sukcesowym efektem:
-Entropia „Jak zegarek”
Nie można korzystać z innych funkcji telefonu jak dzwonienie i wysyłanie SMS
Telefony na abonament
Nieznane numery
SMS kasuje się po przeczytaniu
Działa w Dziedzinie Horyzontalnej
Stała lista kontaktów:
Abraham#13
Diakon
Grigorij
Gustaw
Isamu
Oraz postacie graczy (postać Felidae jest dodana, Crys – Jn to zrbi na miejscu wstukując coś na laptopie).
Wszystkie dane tracą się po zniszczeniu: woda, ogień czy upadek z dużej wysokości czy uderzenie.
Telefon tylko do umawiania spotkań.

Postacie:

Pedagog Diakon Mistrz Ars Vis oraz Ars Materiae Aureliusz Marek Prim bani Bonisagus: Przewodniczący Rady Fundacji Białych Kruków z ramienia Porządku Hermesa. Mag starej daty, ja było widać nie lubi się z Jonem. Opiera się o wątłą laskę.

Mistrz Ars Manes Robert Cross bani Flambeau: Członek Rady Fundacji Białych Kruków jako doradca do spraw Umbry. Obecnie pod opieką Diakona gdyż... Jest psem.

Jon “Abraham#13” Fire: Wirtualny Adept, Członek Rady Fundacji wybrany nie jako ekspert lecz reprezentujący reszty magów Fundacji. Bardzo bogaty zarabia w zabezpieczeniach bankowych przy okazji prowadząc Przebudzone działania na tym polu.

Gustaw Kowalczyk: Polak, uczeń Roberta, obecnie uczy go Diakon, acz i czasami czaerpnie wiedzy od Ravny. Spokojny, młody chłopak nosi się jak na początkującego Hermetyka dość elegancko.

Grigorij Rublewski: podstarzały hipis, członek zespołu muzycznego „Lew Tołstoj”, stały bywalec klubu „Red Power” - obecnie właściciel.. Kultysta Ekstazy.

Władimirem Bakin: dowódca garnizonu moskiewskiego.

Isamu: członek Bractwa Akashic, niski trzydziestolatek o dziwnej budowie ciała, łysinie oraz wyrazie twarzy sugerującej pochodzenie mongolskie lub nietypowego Azjaty. Uważany raczej za lenia, pracuje na budowie. Czasami śpi w dziedzinie.

Jon Jeremy Awaycraft: hermetyk który już trzykrotnie pojawił się poza Moskwą, ostatni raz pobierał raport od Colina w Anglii.

Adam – wilkołak, przyjaciel Ravny.

Jurij – Technokrata, raz rozmawiał z Tradycjami w kawiarni. Spotkanie przerwała... Technokracja

Alan Cane – Wirtualny Adept do którego Jon miał dostarczyc list po śmierci Amy. Do tej pory nieskutecznie. Być może jest po stronie UT.

Jovan Blagojević – czyli „Ponury Żniwiarz”, eutanatos o upiornej opinii i aparycji słynący z wielu polowań na naphandich ale również bycia mentorem mu podobnych „łowców”.

Natasza Żełudkow – siostra Stanisławy, wilkołaczka.

Szajbuska: szalone nephanduska, wszystko wygląda na to, że padła trupem.

Horyzontalna Dziedzina Białych Kruków:
Prezent – mapa dziedziny. Jeśli chcecie gdzieś iść to śmiało bić do mnie na PW. Maga nie jest strukturą dziedziny w dosłownym tego słowa znaczeniu – w przypadku Lustrzanej Sali i Portalu pokazuje tylko zależności przemieszczania się.


1. Portal znajdujący się na skraju Moskwy w piwnicach tej ruiny.
2. Lustrzana Sala przez którą trzeba przejść przed siebie. Nie radzę zbaczać z drogi lub się zatrzymywać. System obronny dziedziny trochę jakby w „pół-dziedzinie”.
3. Główny Hol zaopatrzony w fontannę, ławki dokoła niej i przejścia do innych części dziedziny. Niektóry magowie lubią tutaj przebywać.
4. Sala Medyczna.
5. Sala Obrad prócz stołu, krzeseł zawiera także ładne drzewo i właśnie te drzewo jest Węzłem utworzonym z nadmiaru Kwintesencji (Węzeł ma nieregularną moc) zasilającej dziedzinę. Klucze mają członkowie Rady Fundacji ale nie sprawiają trudności jak ktoś chce wejść i tyko dają dostęp. No i na drzewku mieszka para białych kruków. Obecnie nimi opukuje się Ravna.
6. Biblioteka wraz z starymi, zakurzonymi księgami i ich katalogiem w położonym na jednym z wielu biurek laptopie to skarbnica okultystycznej wiedzy. Zawsze otwarta, jeśli zapytać można dowiedzieć się, że większość zbiorów pochodzi z prywatnych zasobów Diakona i Mistrza Roberta uzupełnione datkami od Porządku Hermesa. Na potrzeby mechaniki ma wartość siedem.
7. Kuchnia, nic dodać nic ująć. Dość duża, może pełnić rolę jadalni.
8. Pokoje Typowe jest ich bardzo dużo i trudno policzyć wszystkie drzwi. Trochę złe warunki ale oferują bezpieczeństwo. Zwyczajny, dostępny każdemu pokój nie zachwycał. Nawet gorzej – nie wydawał się wcale miłym lokum. Dwa pomieszczenia, kamienna aczkolwiek ciepła podłoga, ściany obite drewnem i szklany sufit ukazujący niebo. Ułożone z prostych beli łóżko pięło się dumne obok biurka, krzesła, jedynej wtyczki z prądem oraz potężna, rzeźbiona szafa przy przeciwległej ścianie. Tylko łazienka sprawiała wrażenie całkiem normalnej z białymi kafelkami i prysznicem. Ale z relaksujących kąpieli nici.
Co prawda wielu lokatorów dokonywało przeróbek to nie miały prawa być radykalne. Nikt nie burzył się podczas wylepiani pomieszczenia plakatami, ale już zamiana magycznie rzeźbionych szaf to wielka potwarz dla fundującego dziedzinę Porządku Hermesa.
9. Pokoje Rady Fundacji dodanie takiego pokoju wymaga zmiany struktury dziedziny. Są duże, dostosowane do właściciela z niezależnym paradygmatem (biorąc pod uwagę, że tolerancja dziedziny na technologie jest tylko trochę większa od ziemskiej) i w nich najlepiej szukać kogoś z Rady.

Mini-Słownik:

Ostracyzm: kara izolująca maga od społeczności magów tradycji. Trwały lub czasowy.
Pogrom: bojowe rozwiązywanie spraw ze swymi oponentami. Najczęściej praktykowany przez Technokracje.
Trybunał: zgromadzenie magów Tradycji w celu przedyskutowania spraw. Otwierany tylko w ważnych, gorących spraw. Inne rzeczy czekają na comiesięczne Sympozjum.
Bani: honory tytuł (na który trzeba sobie zasłużyć) określający pochodzenie z Tradycji lub podgrupy (jak np. domy u Porządku Hermesa). Najczęściej stosowany u Porządku Hermesa.
Diakon: założyciel znaczącej Fundacji.
Kolega: mag równy tobie w Fundacji. W Moskwie uchodzi raczej za określenie oficjalne.
Konsor: istota w sojuszu z Magiem która nie jest Przebudzonym, a ma nadnaturalne możliwości.
Pedagog: hermetyk który zasłynął jako doskonały nauczyciel. Tytuł wynikający raczej z świadomości innych Przebudzonych i kiedy mag porzuci nauczanie i tylko najstarsi pamiętają o jego osiągnięciach – takie tytułowanie się jest śmieszne.
Wychowawca: osoba o mniejszych zasługach w nauczaniu jako Pedagog.
Vis: kwintesencja. W Fundacji Białych Kruków za sprawą Porządku Hermesa termin szeroko stosowany.
Dokoksowany: mag posiadając słuszną liczbę punktów Paradoksu.
Copperfield: mag często wulgaryzujący się na oczach innych.
Ziemniak: śpiący. Przez pewną część Fundacji Białych Kruków stosowane jest określenie Sowieta.
Malleus Neffandorum: kompendium wiedzy o Nephandich, swoisty podręcznik. Pierwotna wersja jest dość stara ale obecnie wszystkie tradycje mają własne wersje, niektóre np. VA mają z tym wspólny tylko tytuł.
Leźć w Szatana: zostać nephandim/bratać się z nimi.

PS
Dzięki Amy za separator.

PS2
Szczurze, zdecyduj się który sekret chce. Napisz, a dam Ci go na PW. Inni nie powinni wiedzieć

PS3
Jednak nie ten separator..

PS4
Forum się biesi więc temat będzie w kilku postach.

PS5
Ufff... Proszę czytać cały wątek, nie ograniczaćsię tylko do swoich fragmentów.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.

Ostatnio edytowane przez Johan Watherman : 09-06-2012 o 19:55.
Johan Watherman jest offline  
Stary 14-08-2011, 00:02   #2
 
Crys's Avatar
 
Z radością i nadzieją witam szanownego Prowadzącego oraz wszystkich współgraczy O ile nie wylecimy zbyt szybko w powietrze, myślę, że przed nami dłuuuga i doooobra zabawa
 
__________________
Ich will - ich will eure Phantasie
Ich will - ich will eure Energie
Crys jest offline  
Stary 14-08-2011, 01:14   #3
 
Drusilla Morwinyon's Avatar
 
Heeej wszystkim. Z góry mówię, że jak wylecimy, to nie miałam z tym nic wspólnego i nawet nie było mnie w pobliżu, o!
 
__________________
Co? Zwiesz dekadentami nas i takoż nasza nację?
Przyjacielu, ciężko myślisz, w innych czasach miałbyś rację.
Czyżbyś sądził, żeśmy tylko tępo w siebie zapatrzeni?
Nie wiesz, lecz to się nazywa ironia i doświadczenie.
Drusilla Morwinyon jest offline  
Stary 14-08-2011, 09:13   #4
 
Asenat's Avatar
 
Halloha!

Witam wszystkich. To zaczynamy tę imprezę...
 
Asenat jest offline  
Stary 14-08-2011, 21:26   #5
 
Felidae's Avatar
 
Huhu Ja również witam MG ( ) i współgraczy Cieszę sę na wspólną przygodę
 
__________________
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają!
Felidae jest offline  
Stary 23-08-2011, 22:12   #6
 
Kritzo's Avatar
 
Podobno ma być mniej śmierci? No to będzie psychodela:P Colin ma co przetrawić w swoim móżdżku

Witam wszystkich, a szczególnie nowych graczy Mam nadzieję, że uda nam się dotrwać do końca przygody wspólnie i nie chodzi mi tylko o samych graczy:P
 
Kritzo jest offline  
Stary 01-09-2011, 18:57   #7
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Dobra, post do reszty jest. Za pewną raa i w sumie prawdziwie nie będę hamował weny i postów reszcie z powodu jednej osoby. Ratkin ma się do mnie zgłosić co ma zamiar począć jak prosiłem (bo nie chce abym mu ruch uliczny opisywał wobec braku deklaracji), a jego cześć tej kolejki dam w późniejszym terminie. Tylko niech się pośpieszy bo zaległości będą się piętrzyć i nadzejdzie deratyzacja.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline  
Stary 07-09-2011, 22:40   #8
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Rat dostał swoją część po tym jak się do mnie zgłosił i chyba znowu będzie musiał się do mnie zgłosić aby napisać tym razem swój post ale kto go tam wie . A ja tylko przypominam reszcie, że warto posty kiedyś napisać
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline  
Stary 13-09-2011, 17:48   #9
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Moi drodzy. Posty, terminy, posty, terminy i jeszcze raz zirytowany MG.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline  
Stary 20-09-2011, 08:14   #10
 
Drusilla Morwinyon's Avatar
 
Do zirytowanego MGka dołącza zdeczka zirytowany opóźnieniami gracz. :P
 
__________________
Co? Zwiesz dekadentami nas i takoż nasza nację?
Przyjacielu, ciężko myślisz, w innych czasach miałbyś rację.
Czyżbyś sądził, żeśmy tylko tępo w siebie zapatrzeni?
Nie wiesz, lecz to się nazywa ironia i doświadczenie.
Drusilla Morwinyon jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168